EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Zalety peelingu i resurfacingu laserowego

Masz pytanie?

laseroterapia
Spis treści

Skóra pełni bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie, nie tylko reguluje temperaturę ciała czy odbiera bodźce ze środowiska, lecz także chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jej wygląd odzwierciedla kondycję i stan zdrowia. Aby jak najdłużej cieszyć się promienną i gładką cerą, należy regularnie złuszczać naskórek. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zabieg laseroterapii frakcyjnej, który szybko i skutecznie pozwala uzyskać długotrwałe efekty (odmłodzenie, rozjaśnienie skóry). Jakie są zalety peelingu laserowego?

 

Peeling laserowy – na czym polega?

Peeling laserowy to jedna z najskuteczniejszych metod odnawiających powierzchnię skóry. Podczas terapii frakcyjnej wykorzystuje się specjalny laser Fotona Spectro SP, który w całkowicie bezpieczny i błyskawiczny sposób umożliwia uzyskanie satysfakcjonujących i trwałych efektów. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu dobraniu wiązki lasera oraz kontrolowanemu odparowaniu wierzchniej warstwy naskórka (tzw. zimna ablacja).

Procedura opiera się technice frakcjowania, a więc na precyzyjnym uszkadzaniu skóry. W tracie zabiegu dochodzi do złuszczenia naskórka i odkrycia nowych warstw skóry. Uszkodzona tkanka otoczona jest zdrową, dzięki czemu proces regeneracji następuje w krótkim czasie po zabiegu.

 

Wyróżniamy trzy rodzaje peelingów laserowych:

 • Peeling łagodny – wykonywany jest głównie po to, by odświeżyć naskórek, ujednolicić koloryt cery oraz wygładzić skórę. Aby uzyskać efekt liftingu, wykorzystuje się większą dawkę energii termicznej. Terapia skierowana jest przede wszystkim do młodych pacjentów.
 • Peeling średni – w trakcie zabiegu dochodzi do większego złuszczenia niż w przypadku resurfacingu łagodnego, co przekłada się na bardziej zauważalne efekty. Po zabiegu na skórze występuje zaczerwienienie (znika po 2-5 dniach) oraz następuje łuszczenie (trwa do 4 dni).
 • Peeling głęboki – laserowy przeznaczony jest dla osób borykających się z różnego rodzaju oznakami starzenia, takimi jak wiotkość, zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Po terapii skóra jest wyraźnie zaczerwieniona, a proces łuszczenia naskórka trwa dłużej niż po peelingu łagodnym i średnim.

 

Jakie są zalety peelingu laserowego?

Popularność peelingu laserowego związana jest przede wszystkim z szeregiem korzyści wpływających pozytywnie zarówno na stan skóry pacjenta, jak i jego komfort psychiczny. Pierwsze efekty peelingu są zauważalne na skórze natychmiast po upływie okresu rekonwalescencji (złuszczeniu naskórka). Są to:

 • ogólna poprawa struktury skóry,
 • wygładzenie zmarszczek i bruzd,
 • rozjaśnienie cery,
 • zniwelowanie przebarwień,
 • ujednolicenie kolorytu,
 • zredukowanie plam powstałych wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce.

 

Dodatkową korzyścią poddania się zabiegowi, jest stymulacja produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna i napięta. Pełen efekt liftingu jest widoczny po upływie około 2-3 miesięcy po terapii.

Niewątpliwą zaletą peelingu wykonywanego przy użyciu lasera Er:YAG jest jego uniwersalność.

 

Resurfacing laserowy – silne odmłodzenie

 

Podobnym do peelingu laserowego zabiegiem, ale o większej intensywności, jest resurfacing. Resurfacing laserowy to bardzo skuteczna metoda nieinwazyjnego silnego odmłodzenia, redukcji zmarszczek  i liftingu termicznego skóry. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry wiązką lasera erbowo-yagowego w celu pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny w naturalnym procesie regeneracji. Laser frakcyjny bardzo precyzyjnie oddziałuje na skórę, tworząc tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, dzięki czemu skóra goi się szybko i pacjent może w krótkim okresie czasu wrócić do codziennego funkcjonowania. Oprócz tego podczas zabiegu nagrzewamy skórę powodując wzmocnienie efektu odmładzania.

Zabieg resurfacing Fotona działa dwutorowo – frakcyjnie ablacyjnie, czyli wiązka lasera powoduje kolumnowe mikrouszkodzenia skóry. Dzięki zachowaniu stref nieuszkodzonej tkanki proces regeneracji skóry następuje bardzo szybko; jednocześnie wiązka lasera oddziałuje termicznie w głąb skóry, stymulując produkcję nowego kolagenu i elastyny. Daje to efekt liftingu i wyraźnego odmłodzenia skóry.

Zarówno peeling laserowy jak i resurfacing Fotona są bezpieczne, skuteczne, nie wymagają specjalnego przygotowania oraz długiej rekonwalescencji. Ponadto uzyskane podczas terapii rezultaty są długotrwałe.

 

Peeling laserowy – przeciwwskazania

Mimo że peeling laserem Fotona jest bezpieczny, istnieją określone przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków światłouczulających (tetracykliny, retinoidy),
 • świeża opalenizna,
 • aktywne infekcje wirusowa bądź bakteryjne w miejscu zabiegowym,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • padaczka.

 

Podsumowanie

Złuszczanie naskórka powinno być jednym z podstawowych elementów pielęgnacji twarzy, ponieważ w ten sposób skóra szybciej się regeneruje, pozostając młoda. Promienna, gładka cera to marzenie wielu kobiet. Dzięki peelingowi lub resurafacingowi laserowemu Fotona w błyskawiczny i bezpieczny sposób można cieszyć się wyraźnym efektem odmłodzenia i rozjaśnienia cery. Peeling i resurfacing redukują zmarszczki, bruzdy i przebarwienia, wyrównują koloryt skóry oraz nadają jej sprężystości.

 

4.7/5 - (6 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA