EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Zabieg Hifu – co to?

Masz pytanie?

zabieg hifu
Spis treści

Procesy starzenia zaczynają się już po 25. roku życia. Poziom kolagenu w skórze zaczyna się stopniowo obniżać, co prowadzi do utraty jędrności. Najpierw powstają kurze łapki, płytkie zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe. Następnie stopniowo, z upływem lat skóra na twarzy i na ciele wiotczeje, staje się odwodniona, traci swoją gęstość i grubość. Po 40. roku życia również na twarzy pojawiają się coraz bardziej zauważalnie zmiany. Powstają głębokie bruzdy i zmarszczki. Rysy się zaostrzają, opadają kąciki ust, policzki i powieki. Zaburzony zostaje cały owal twarzy. Luźniejsze kontury dodają lat, a także nadają smutnego, zmęczonego wyglądu. Uważa się, że młoda twarz ma kształt odwróconego trójkąta – czyli policzki znajdują się na swojej naturalnej wysokości, linia żuchwy jest ładnie zarysowana. Wraz z procesem starzenia się te proporcje zostają odwrócone, i trójkąt młodości zamienia się w piramidę starości. Opada linia żuchwy, tworzą się chomiki, policzki tracą swój wyraz. Doskonałym sposobem zredukowania efektów upływającego czasu jest bezinwazyjny lifting, czyli zabieg Hifu. Na czym polega?

 

Czym jest Hifu? Na czym polega zabieg?

 

Już w latach 90. XX wieku w medycynie zaczęto wykorzystywać Hifu (high-intensity focused ultrasound), czyli skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu i dużym zasięgu. W trakcie zabiegu Hifu, skoncentrowana fala przechodzi przez naskórek, docierając na różną głębokość tkanek. W przypadku twarzy jest to 1,5 mm do 4,5 mm, natomiast na ciele 8 mm do 13 mm. Około 7000 impulsów aplikowanych jest liniowo na twarz i szyję.

 

Precyzyjne skupienie fali na punktowym obszarze, prowadzi do tarcia komórek i generowania ciepła wewnątrz tkanek (są one podgrzane do temperatury 65-75 ℃). Podczas zabiegu dochodzi również do skrócenia włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra jest ujędrniona i zagęszczona. Następuje jej przebudowa, odbudowa i regeneracja. Produkowany jest nowy kolagen. Uzyskuje się także natychmiastowy efekt liftingu.

 

W związku z tym, że fale ultradźwiękowe wnikają w głębokie warstwy skóry, naskórek nie zostaje w żaden sposób naruszony. Nie ulega poparzeniu lub przegrzaniu. Pacjenci zaraz po terapii mogą zatem wrócić do codziennych aktywności.

 

Zabieg Hifu 2 to nowa generacja Hifu. W trakcie sesji wykorzystuje się innowacyjne urządzenie BTL HYPRO. Jest to najnowsza technologia, która pozwala bardzo precyzyjnie dopasować głębokość penetracji fali ultradźwiękowej (ustawienia dostosowuje się, nie ma ograniczenia cartridgem). Głowica ma jeden punkt koagulacji, co sprawia, że dawka energii jest bardzo precyzyjnie dostarczona. Możliwość równomiernego rozłożenia energii na punkt koagulacyjny sprawia, że zwiększa się komfort zabiegowy i redukuje odczuwanie bólu. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.

 

Zabieg Hifu – efekty

 

Dzięki temu, że podczas terapii następuje termiczne podgrzanie tkanek, natychmiast po zabiegu można zauważyć pierwsze efekty liftingu, takie jak poprawa gęstości i ujędrnienie skóry. Skóra wyraźnie podnosi się, staje się bardziej jędrna i napięta. Hifu to świetne rozwiązanie dla pacjentów po 35. roku życia z widocznymi oznakami starzenia, ponieważ:

 

 • odmładza twarz, szyję, dekolt,
 • podnosi opadające brwi,
 • poprawia owal twarzy,
 • likwiduje tzw. chomiki (opadające policzki),
 • ujędrnia zwiotczały podbródek,
 • podkreśla linię żuchwy,
 • redukuje zmarszczki np. wokół ust,
 • napina, uelastycznia skórę.

 

Hifu rekomendowany jest także osobom po kuracji odchudzającej i ciąży, ponieważ ujędrnia skórę po utracie dużej masy ciała oraz poprawia napięcie w obrębie brzucha, ud czy ramion.

 

Pierwsze efekty napięcia i liftingu skóry są widoczne zaraz po zabiegu, ale na pełen efekt liftingu i odmłodzenia należy poczekać około 2-3 miesięcy. W tym czasie skóra zostanie przebudowana i zregenerowana. Zabiegu nie powinno się wykonywać częściej niż raz na pół roku. Terapia przeprowadzana w celach profilaktycznych, przeciwstarzeniowych może być wykonywana raz w roku.

 

Zabieg HIFU to zabieg całkowicie pozbawiony rekonwalescencji. Bezpośrednio po terapii skóra jest lekko zaczerwieniona, ale uspokaja się i wycisza po kilku godzinach. Można zatem natychmiast wrócić do zajęć codziennych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu Hifu

 

Hifu jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezinwazyjnym, nie ma zatem dużo przeciwwskazań do jego wykonania. Warto nadmienić, że to terapia całoroczna, a więc można ją przeprowadzać nawet w lecie.  Nie ma znaczenia (tak jak przy zabiegach laserowych), że skóra jest opalona albo będzie wyeksponowana na słońce. Jedyne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, to:

 

 • ciąża,
 • nowotwory,
 • menstruacja w dniu wykonywania zabiegu,
 • zmiany skórne,
 • zapalenia skóry,
 • implanty w miejscu zabiegowym,
 • zaburzenie czucia,
 • stwardnienie rozsiane,
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy,
 • epilepsja,
 • zapalenie żył i dróg limfatycznych,
 • niewydolność nerek lub wątroby,
 • zespoły psychopatologiczne i psychoorganiczne.

 

Ile kosztuje zabieg Hifu?

 

Cena Hifu będzie się różnić w zależności od tego, na jakiej partii ciała zostanie wykonany zabieg. Koszt terapii na całą twarz to 2500 zł, na twarz, szyję i dekolt 4000 zł, natomiast na obszar ciała 20 cm x 20 cm 2000 zł. W Absolu Clinic pacjenci mogą skorzystać obecnie z wyjątkowo atrakcyjnego pakietu promocyjnego. Zabieg na twarz to 1400 zł, na brzuch, kolana, uda 1000 zł, na twarz, szyję i dekolt 2400 zł.

 

Podsumowanie

 

Hifu to nowoczesna metoda odmładzająca i ujędrniająca skórę, stanowiąca doskonałą alternatywę dla terapii wymagających interwencji chirurgicznej. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą uzyskać w bezoperacyjny sposób efekt liftingu. Zabieg jest całoroczny, nie ma zatem przeciwwskazań do wykonywania go latem, w przeciwieństwie do zabiegów laserowych. Hifu to również doskonała terapia dla osób bardzo zajętych, które nie mają ochoty czy czasu na wykonanie serii. Spektakularny efekt są widoczne już  po jednym zabiegu.

 

5/5 - (6 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!