EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Wyjazd na wakacje a depilacja laserowa ‒ kiedy najlepiej wykonać zabiegi?

Masz pytanie?

depilacja laserowa
Spis treści

Wakacje, czas odpoczynku i relaksu. Wielu z nas czeka, by wyjechać na urlop, wylegiwać się na plaży i zapomnieć o szarej codzienności. Gładka skóra, bez owłosienia i podrażnień jest o tej porze roku priorytetem.
Niestety, tradycyjne metody depilacji są czasochłonne i nie dają trwałych efektów, już po jednym dniu pojawiają się kłujące włoski.

Jak więc skutecznie pozbyć się owłosienia z różnych obszarów ciała? Odpowiedzią jest depilacja laserowa, inaczej epilacja. To jedyna metoda umożliwiająca trwałe usunięcie owłosienia. Ale, o depilacji laserowej należy pomyśleć wcześniej, na długo przed urlopem. Kiedy umówić się na zabieg i czym dokładnie jest depilacja laserowa?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesna, szybka i niezwykle skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Obszar zabiegowy stanowić mogą pachy, bikini, uda, łydki, klatka piersiowa, brzuch, plecy, twarz. Laser umożliwia trwałe usunięcie zarówno bardzo jasnych, delikatnych włosków, jak i tych grubych i ciemnych, jest odpowiedni dla osób o różnej karnacji.

depilacja laserowa

Jak przebiega zabieg epilacji?

W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja. Kosmetolog omawia zabieg, wyklucza ewentualne przeciwwskazania (m.in. ciąża, karmienie piersią, terapia retinoidami, świeża opalenizna, aktywne infekcje skórne), odpowiada na pytania.
Depilacja rozpoczyna się od zaznaczenia obszarów zabiegowych. Następnie aplikowany jest żel, który zwiększa komfort pacjenta i sprawia, że czas zabiegu skrócony do minimum.

Kosmetolog delikatnie przesuwa głowicę urządzenia po obszarze zabiegowym. Laser emituje energię świetlną, która jest absorbowana przez melaninę. Prowadzi to do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Zniszczenie mieszka uniemożliwia odrastanie włosków. Okoliczne tkanki pozostają nienaruszone, zabieg jest w pełni bezpieczny.

Kiedy wykonać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej warto zaplanować z wyprzedzeniem. Dlaczego to takie ważne? Najlepsze efekty przynosi seria 4-8 zabiegów wykonywanych w odpowiednich, związanych z fazą wzrostu włosa odstępach. W przypadku depilacji nóg zalecane są odstępy 8 tygodniowe. W przypadku pach około 6 tygodniowe.
Depilacja, która będzie wykonywana w zbyt małych odstępach czasowych może nie przynieść tak dobrych efektów.

Jeśli więc chcesz cieszyć się idealnie gładką skórą w wakacje, najlepiej zadbaj o depilację na około 10 miesięcy przed planowanym wyjazdem. Jeśli planujesz wakacje w lipcu lub sierpniu, pierwszy zabieg depilacji zaplanuj już na wrzesień, październik.

Depilacja laserowa ‒ o jakiej porze roku wykonać zabieg?

Skóra poddana depilacji nie może być opalana, opalenizna (zarówno ta naturalna, jak i z solarium), jest też przeciwwskazaniem do zabiegu. Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie cyklu zabiegów, gdy promienie słońca nie są intensywne, czyli zimą lub jesienią. Nie oznacza to jednak, że wykonanie depilacji o innej porze roku nie jest możliwe. Epilację można wykonać także wiosną lub latem ‒ o ile nie planujesz ekspozycji skóry na słońce.

Depilacja Laserowa last minute?

A co jeśli wakacje tuż, tuż – a ty nie wydepilowana? Nic straconego – bo zabiegi można rozpocząć również tuż przed wakacjami. Ważne, żeby skóra nie była opalona i żeby wykonać zabieg min 2 tygodnie przed planowaną ekspozycją na słońce. I oczywiście zabezpieczać skórę filtrem UV
Bez względu na to, o jakiej porze roku wykonasz zabieg, pamiętaj, aby w prawidłowy sposób dbać o skórę i przestrzegać zaleceń kosmetologa.

Depilacja laserowa – o jakich terminach jeszcze pamiętać?

Przed zabiegiem należy też pamiętać o pewnych zaleceniach. Przede wszystkim:

  • Dwa tygodnie przed depilacją laserową należy odstawić antybiotyki.
  • Około 10 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z usuwania owłosienia za pomocą depilatora, wosku, pęsety.
  • 7 dni przed zabiegiem należy odstawić leki światłouczulające.
  • Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy ogolić skórę maszynką jednorazową.

Z depilacji laserowej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest to nowoczesny, bezpieczny zabieg, dzięki któremu przez długi czas można cieszyć się gładką skórą. Zabieg pozwala pozbyć się podrażnionej goleniem skóry i wrastających włosków. Zabiegi można rozpocząć w dowolnym momencie, nawet przed wakacjami czy w trakcie wakacji. Ważne, żeby skóra nie była opalona i żeby uniknąć ekspozycji skóry na słońce ok 2 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu. Zabiegi muszą być wykonywane w kilkutygodniowych odstępach czasowych, więc nawet w trakcie wakacji da się zaplanować sesje zabiegowe.

Zapraszamy do Kliniki Absolu, gdzie doświadczone kosmetolożki przygotują spersonalizowany plan zabiegowy.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!