EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Wolumetria twarzy – na czym polega, dla kogo?

Masz pytanie?

wolumeria twarzy
Spis treści

Wolumetria twarzy – na czym polega, dla kogo?

Proces starzenia rozpoczyna się przed 30. rokiem życia, postępując dalej z upływem lat. Na skutek znaczącego spowolnienia metabolizmu skóry, stopniowo pogarsza się wygląd naskórka, który staje się cieńszy, wrażliwszy i bardziej podatny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy, skóra traci młodzieńczy blask, koloryt i elastyczność, a także staje się sucha przez ograniczenie wydzielania sebum oraz zmniejszenie zawartości kwasu hialuronowego w organizmie odpowiedzialnego za wiązanie wody. Po 40. roku życia zanikają na twarzy poduszeczki tłuszczowe, również zaczyna ulegać powolnej degeneracji struktura kostna – wokół żuchwy i oczodołów. Wskutek tych zmian owal twarzy zaczyna tracić kształt, rysy twarzy tracą ostrość, twarz wygląda na smutną i zmęczoną.

Zastanawiasz się, w jaki sposób zniwelować oznaki starzenia? Doskonałym antidotum zarówno na pierwsze, jak i na zaawansowane objawy jest wolumetria twarzy. Jest to jeden z tych zabiegów, który daje natychmiastowe efekty. Na czym polega zabieg? Dla kogo jest polecany?

 

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Wolumetria jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie tylko działa liftingująco, przywracając utraconą objętość twarzy, lecz także redukuje zmiany powstałe na skutek procesu starzenia się skóry, uwydatniając naturalne piękno i młodzieńczy wygląd pacjentów.

Terapia rozpoczyna się od rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji oceniony zostaje stan skóry oraz jej potrzeby. Lekarz wyklucza również przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby przeprowadzenie zabiegu. Są to:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje skórne w miejscu zabiegowym,
 • opryszczka,
 • trądzik,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • epilepsja.

 

Po nałożeniu kremu znieczulającego, specjalista za pomocą kaniuli bądź miękkiej i tępo zakończonej igły wprowadza w głąb skóry kwas hialuronowy. W trakcie iniekcji pacjent może odczuwać lekki dyskomfort (uczucie rozpierania w tkankach podskórnych). Sam zabieg jest bezbolesny. Końcowym etapem kuracji jest delikatne i równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą.

Natychmiast po wolumetrii twarzy skóra staje się sprężysta, policzki uniesione, a bruzdy wypełnione. W miejscach, w których doszło do iniekcji, może się pojawić zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które ustąpią samoistnie po upływie 2-3 dni.

 

Wolumetria twarzy – zalecenia po zabiegu

Zabieg wolumetrii nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Nie wiąże się również z rekonwalescencją. W pierwszych godzinach po terapii, pacjent powinien wystrzegać się dotykania twarzy oraz jej masowania. Aby skóra mogła się w pełni zregenerować po iniekcji, przez kilka dni należy unikać stosowania kosmetyków i nadmiernej ekspresji mimicznej. Warto również zrezygnować przez jakiś czas z intensywnej aktywności fizycznej, zaprzestać korzystania z sauny, solarium oraz ekspozycji na słońce.

 

Wolumetria twarzy – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Najczęściej na modelowanie twarzy kwasem hialuronowym decydują się osoby powyżej 40. roku życia. Wolumetria twarzy przeznaczona jest jednak dla pacjentów w różnym wieku, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, bądź borykają się z zaawansowanymi objawami tego naturalnego procesu zachodzącego w organizmie.

Iniekcję przeprowadza się u osób z:

 • zauważalną asymetrią twarzy bądź zbyt szczupłą twarzą,
 • opadającymi policzkami,
 • zapadniętymi kośćmi policzkowymi,
 • wiotką skórą,
 • bruzdami i zmarszczkami,
 • ubytkami w objętości twarzy,
 • zmienionymi rysami twarzy.

 

Wolumetria polecana jest także pacjentom, którzy chcą szybko i bez użycia skalpela uwydatnić żuchwę lub policzki, uzyskując tym samym naturalny efekt.

 

Preparaty stosowane do zabiegów wolumetrii

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z kwasem hialuronowym, które przeznaczone są do zabiegów wolumetrii i wypełniania bruzd. Bardzo ważne jest, żeby korzystać wyłącznie z tych bezpiecznych i sprawdzonych, które posiadają badania kliniczne.

Światowi liderzy w rozwoju, jak i badaniach w tej dziedzinie, to firmy Allergan, Vivace, Galderma, Teoxane. W klinice Absolu wykorzystujemy tylko sprawdzone preparaty, najwyższej jakości od liderów rynkowych i liderów w innowacjach.

Najnowszy trend, który zaczyna rozwijać się na rynku wypełniaczy kwasem hialuronowym, to produkty hybrydowe, które łączą zarówno kwas hialuronowy, który daje natychmiastowy efekt wypełnienia, jak i hydroksyapatyt wapnia. Hydroksyapatyt wapnia to produkt naturalny, który występuje w naszym organizmie i jest kluczowy w odbudowie kolagenu. Proces stymulacji i odbudowy kolagenu trwa i jego efekt jest widoczny po 3 miesiącach.

 

Wolumetria twarzy – efekty

Lifting wolumetryczny to doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Terapia modeluje twarz, przywraca utracony z wiekiem owal, poprawia objętość, wypełnia ubytki. Podkreśla linię żuchwy i kości policzkowe, a także redukuje zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo zabieg uelastycznia i ujędrnia skórę, ujednolica jej koloryt oraz dodaje blasku, dzięki czemu twarz wydaje się młodsza i zdrowsza.

Na pierwsze efekty zabiegu wolumetrycznego nie trzeba długo czekać. Pierwsze różnice w wyglądzie i strukturze skóry zauważalne są zaraz po kuracji. Na ostateczny rezultat należy poczekać około dwóch tygodni. Wolumetrię zaleca się wykonywać raz na 12-24 miesiące.

Uzyskane w trakcie zabiegu modelowania kwasem hialuronowym efekty utrzymują się nawet do dwóch lat. Długotrwałość rezultatów jest związana przede wszystkim z typem skóry pacjenta oraz indywidualnych uwarunkowań.

5/5 - (4 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA