EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Na czym polega zabieg Hydrafacial?

Masz pytanie?

Hydrafacial - Absolu Klinika
Spis treści

Na naskórku każdego dnia osiadają zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, a także wydzielane substancje. Oczyszczanie twarzy powinno stanowić zatem jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry. Niewłaściwe bądź nieregularne czyszczenie, prowadzi do zapychania porów oraz pojawiania się podrażnień i wyprysków, co z kolei jest doskonałą pożywką dla bakterii. Dzięki przełomowej technologii Hydrafacial, możliwe jest głębokie oczyszczenie, nawilżenie, przy równoczesnym odmłodzeniu skóry. Na czym polega zabieg, który uplasował się w czołowej 10 najpopularniejszych światowych bestsellerów?

Na czym polega zabieg Hydrafacial?

Hydrafacial to przełomowe połączenie klasycznej mikrodermabrazji, czyli złuszczania obumarłego naskórka z regeneracją skóry dzięki zastosowaniu substancji aktywnych (w tym przeciwutleniaczy).

Zabieg polega na usuwaniu martwych komórek i wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na powierzchni skóry przy jednoczesnej aplikacji preparatu dobranego indywidualnie do potrzeb pacjenta. W zależności od problemu, koktajl może mieć działanie nawilżające, nawadniające, odmładzające i oczyszczające. Pod wpływem ciśnienia substancje czynne przenikają do głębokich warstw naskórka, odświeżając i regenerując. Dzięki nowoczesnej technologii unika się stosowania wysokich stężeń preparatu w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Przebieg zabiegu Hydrafacial

Zabieg Hydrafacial składa się z kilku etapów. Procedura rozpoczyna się od konsultacji z kosmetologiem, który ocenia kondycję skóry oraz jej potrzeby. Następnie przechodzi się do mikrodermabrazji, która polega na dokładnym oczyszczeniu, nawilżeniu i odżywieniu skóry dzięki specjalnym substancjom aktywnym.

Sama procedura opiera się na trzech innowacyjnych zabiegach w jednym. Są to:

  • Eksfoliacja, czyli złuszczenie obumarłego naskórka, regulacja sebum oraz głębokie oczyszczenie skóry,
  • Ekstrakcja – intensywne, wirowe odkurzenie skóry, podczas którego zostają dokładnie oczyszczone pory,
  • Nawilżenie – jest to ostatni krok polegający na aplikacji aktywnych składników serum, takich jak kwas hialuronowy, peptydy i antyoksydanty.

 

W razie potrzeby zabieg można dodatkowo rozbudować w celu regeneracji i wzmocnienia skóry. Podczas procedury specjalista wykorzystuje specjalne jednorazowe końcówki HydroPeel, które są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Usuwają one w sposób delikatny górną warstwę rogową naskórka oraz regenerują skórą, zapewniając całkowitą higienę.

Sesja jest bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około 40 – 60 minut. Hydrafacial nie wymaga rekonwalescencji, a więc bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Hydrafacial przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dla każdego typu skóry, nawet delikatnej i wrażliwej, ponieważ nie prowadzi do podrażnień. Specjalna procedura Hydrafacial Man została dostosowana do potrzeb męskiej skóry, odświeżając, nawilżając i rozjaśniając. Uzyskane efekty są zauważalne niemal natychmiast.

Zalecana seria zabiegów to 1-4 sesje, raz w tygodniu. W celach profilaktycznych poleca się skorzystanie z sesji głębokiego oczyszczania raz w miesiącu. Zabieg warto również wykonać przed rozpoczęciem innych terapii (regenerujących czy odmładzających), np. przy użyciu lasera po to, by przygotować na nie skórę.

Dla kogo jest polecany Hydrafacial?

Hydrafacial jest dedykowany osobom w różnym wieku, które chcą poprawić stan skóry oraz wyraźnie ją odmłodzić. Dzięki możliwości dostosowania parametrów zabiegowych i doboru preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta, możliwe jest osiągnięcie określonych efektów, przy jednoczesnym oddziaływaniu na szerokie spektrum problemów skórnych.

Zabieg polecany jest przede wszystkim, gdy skóra utraciła blask, jest szara, zmęczona, pozbawiona elastyczności i sprężystości, zanieczyszczona, z widocznymi zmianami potrądzikowymi i powiększonymi porami.

Hydrafacial jest również doskonałą profilaktyką przeciwtrądzikową, wzmocnieniem po zabiegach laserowych i operacjach plastycznych oraz przygotowaniem do dalszych procedur kosmetologicznych czy medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu Hydrafacial

Wśród wskazań do zabiegu Hydrafacial można wymienić:

Efekty zabiegu Hydrafacial

Skóra po zabiegu staje się rozświetlona, odżywiona, promienna i wygładzona, dzięki dokładnemu oczyszczeniu. Pory zostają zwężone. Wydzielanie sebum unormowane. Poprawia się również ogólny stan cery, jej elastyczność i napięcie.

Przeciwwskazania do zabiegu Hydrafacial

Mimo że zabieg Hydrafacial jest całkowicie bezpieczny, istnieją określone przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak:

  • ciąża i okres laktacji,
  • stany zapalne skóry,
  • uczulenie na peelingi chemiczne,
  • otwarte rany,
  • aktywny trądzik,
  • metalowe bądź elektroniczne implanty.

Podsumowanie

Oczyszczanie skóry jest niezwykle ważne, ponieważ nie tylko opóźnia procesy starzenia się, lecz także pozwala cieszyć się zdrową, promienną cerą bez podrażnień i problemów skórnych. Hydrafacial to innowacyjny zabieg oczyszczająco-odmładzający, który łączy głębokie oczyszczanie, nawilżanie oraz odmładzanie. Usuwa obumarłe komórki naskórka, zmniejsza pory, reguluje wydzielanie sebum, uelastycznia i wygładza.

5/5 - (7 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA