EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Klinika medycyny estetycznej – co warto wiedzieć przed wyborem?

Masz pytanie?

Klinika medycyny estetycznej
Spis treści

Z roku na rok zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze wśród osób, które pragną w małoinwazyjny sposób poprawić swój wygląd. Największym zainteresowaniem cieszą się terapie odmładzające i modelujące sylwetkę. Niezależnie od tego czy pacjent decyduje się na wypełnienie zmarszczek czy redukcję cellulitu, wybierając klinikę medycyny estetycznej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Czym się kierować przy wyborze?

 

Czym się kierować przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?

 

Wybierając klinikę medycyny estetycznej powinno się zwrócić szczególną uwagę na:

 

 1. Personel medyczny – aby zabieg przebiegł sprawnie, bez problemów i powikłań, musi być przeprowadzony przez wykwalifikowanych lekarzy o odpowiednich kompetencjach. Przy wyborze placówki należy się kierować zatem dotychczasowym dorobkiem specjalistów. Istotną rolę będą odgrywać:

 

 • ukończony kierunek studiów,
 • przebyte szkolenia,
 • uzyskane certyfikaty,
 • udział w różnych konferencjach.

 

Przed wykonaniem terapii lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad, podczas którego przedstawi efekty danego zabiegu oraz poinformuje o ewentualnych powikłaniach. W oparciu o indywidualne potrzeby i stopień zaawansowania problemu, pomoże w doborze optymalnej terapii. W sposób zrozumiały wyjaśni jej przebieg. Sprawdzi również czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jej wykonania. W sytuacji gdy przeprowadzenie zabiegu może mieć negatywny wpływ na zdrowie czy wygląd, dobry lekarz odwiedzie pacjenta od jego wykonania.

 

 1. Stosowany sprzęt i preparaty – każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej dysponuje specjalistycznym sprzętem. Dzięki temu lekarz jest w stanie przeprowadzić dany zabieg we właściwy sposób i bez skutków ubocznych. Takie terapie są bezpieczne, bezbolesne, wykonywane precyzyjnie. Nie wymagają również szczególnego przygotowania i rekonwalescencji.

 

Przed zabiegiem warto zwrócić uwagę na sterylność, jakość i stan techniczny konkretnych urządzeń. Stosowane podczas sesji preparaty powinny być bogate w składniki aktywne. Muszą również pochodzić od sprawdzonych producentów. W ten sposób minimalizuje się ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

 

 1. Przestrzeganie zasad higieny – nie tylko sprzęt wykorzystywany podczas zabiegu powinien być sterylny, również samo miejsce musi być czyste, bezpieczne i odpowiednio przygotowane. Dodatkowo w trakcie terapii lekarz powinien mieć maseczkę, czepek ochronny i rękawiczki.

 

 1. Obsługa – pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo zarówno podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, jak i w trakcie zabiegu. Osoby pracujące w klinice (personel medyczny i recepcjoniści) muszą wykazywać się profesjonalizmem, dbać o zadowolenie klientów i ich dobre samopoczucie. W placówce powinna panować przyjemna atmosfera.

 

 1. Opinie innych pacjentów – zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z konkretnego zabiegu w danej klinice medycyny estetycznej, warto zapoznać się z opiniami innych klientów. W ten sposób można sprawdzić czy zabiegi wykonywane w placówce są bezpieczne, uzyskane efekty satysfakcjonujące, a personel medyczny profesjonalny.

 

 1. Cena zabiegów – podejmując decyzję o skorzystaniu z usług kliniki medycyny estetycznej, nie należy się kierować najtańszą ofertą zabiegową. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niskim kosztem nie da się przeprowadzić bezpiecznej terapii oraz uzyskać spektakularnych efektów.

 

Warto przy okazji nadmienić, że profesjonalne placówki udostępniają na stronie internetowej cennik. Podają również informację na temat ewentualnego uzależnienia ceny od oczekiwań pacjentów.

 

 1. Strona internetowa – własna witryna to nie tylko wizytówka kliniki, lecz także zbiór najważniejszych informacji o:

 

 • zakresie świadczonych usług,
 • cenach poszczególnych terapii,
 • lokalizacji placówki,
 • godzinach otwarcia,
 • specjalistach pracujących w klinice.

 

 1. Lokalizacja kliniki medycyny estetycznej – bardzo ważną kwestią jest położenie placówki. Pacjenci najchętniej wybierają kliniki zlokalizowane nieopodal centrum miasta, w których można się wyciszyć, zrelaksować i poczuć komfortowo. 

 

Podsumowanie

 

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem zabiegami medycyny estetycznej, nieustannie zwiększa się liczba klinik oferujących usługi w tym zakresie. Aby terapia została przeprowadzona prawidłowo, należy wybrać sprawdzone miejsce, takie jak Absolu Clinic. W ofercie kliniki znajdują się zabiegi redukujące objawy starzenia się skóry. Przykładem może być wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową. Inne popularne zabiegi to: mezoterapia, powiększanie ust, peelingi medyczne, laser Fotona czy terapie modelujące ciało.

 

4.9/5 - (8 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA