EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jakie problemy rozwiąże laser wolumetryczny?

Masz pytanie?

Spis treści

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi laserem wolumetrycznym?

Laseroterapia to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny regeneracyjnej ze względu na bardzo dużą skuteczność zabiegów laserowych w odmładzaniu skóry i zapobieganiu procesom starzenia. Zabiegi laserowe zaliczane są do zabiegów regeneracyjnych, działają poprzez naturalne pobudzanie procesów naprawczych w skórze światłem lasera. Nowoczesne lasery, wysokiej klasy są bardzo bezpieczne i komfortowe, często nie ma po nich okresu rekonwalescencji.
Takim właśnie laserem jest Red Touch PRO, jeden z najbardziej nowoczesnych laserów, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku. Jest to absolutna nowość, innowacja w laseroterapii, jedyny laser na świecie, którego wiązka bezpośrednio działa na włókna kolagenowe, stymuluje jego syntezę i regeneruje.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg laserem wolumetrycznym na kolagen?

Z wiekiem oraz pod wpływem czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych skóra starzeje się, traci jędrność, napięcie, powstają zmarszczki. Procesy starzenia skóry w dużej mierze związane są ze stopniową degradacją kolagenu i elastyny w skórze, które odpowiadają za jej jędrność, gładkość, elastyczność.

Na degradację kolagenu, zaburzenie procesów komórkowych w skórze i szybkie starzenie się skóry wpływ ma wiele czynników:

 • Czynnikiem nr 1, który ma wpływ na przyspieszony proces starzenia skóry jest ekspozycja na promieniowanie UV i nieodpowiednia fotoprotekcja.
 • Zmiany hormonalne, spadek estrogenów ( najczęściej związany z okresem menopauzy).
 • Problemy i zaburzenia metaboliczne.
 • Styl życia, odżywianie, stres….

Te czynniki powodują, że skóra staje się cienka, wiotka, zanika tkanka podskórna, powstają zmarszczki i bruzdy.

Trend na naturalny wygląd i świadome zapobieganie procesom starzenia spowodował dynamiczny rozwój badań i poszukiwanie skutecznych sposobów na regenerację i odbudowę kolagenu w skórze, wykorzystując naturalne mechanizmy skóry. Efektem jest wprowadzenie przełomowego lasera, lasera wolumetrycznego na kolagen Red Touch Pro o innowacyjnej długości światła 675 nm. Wiązka laserowa o takiej długości przekazuje energię bezpośrednio do włókien kolagenowych w skórze, dzięki temu je odbudowuje, regeneruje, stymuluje.
Ogromną zaletą lasera jest to, że również działa na plamy pigmentacyjne, przebarwienia, dając bardzo skuteczne efekty fotoodmładzania.

Co odróżnia laser wolumetryczny od innych laserów i technologii stymulujących kolagen w skórze?

 • Zabieg laserem Red Touch Pro zalicza się do procedur wolumetrycznych, czyli zwiększających objętość tkanek.
 • Jest to zabieg całoroczny, można wykonywać 365 dni w roku ( stosując fotoprotekcję).
 • Laser można stosować do wszystkich fototypów ( czyli również na ciemniejszej skórze).
 • Zabieg jest niezwykle komfortowy dzięki bardzo innowacyjnemu systemowi chłodzenia, podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie.
 • Ogromną zaletą jest brak rekonwalescencji, laser jest nieablacyjny, nie uszkadza warstwy naskórka. Pierwsze efekty poprawy napięcia skóry są widoczne już po kilku dniach po zabiegu.
 • Pozwala uzyskać doskonałe efekty odmładzające u osób z wiotką, cienką skórą, zmarszczkami atroficznymi.
 • Jest to zabieg zarówno przeciwstarzeniowy, odwracający i hamujący procesy utraty kolagenu oraz odbudowujący kolagen w skórze właściwej, ale można go też stosować profilaktycznie, kiedy symptomy utraty jędrności nie są jeszcze widoczne.
 • Polecany jest dla osób, które widzą utratę jędrności skóry, nie tylko na twarzy ale też szyi i dekolcie, a także na ciele – ramionach, brzuchu.
 • Sprawdzi się u osób z cienką, wiotką skórą, u których inne zabiegi z zastosowaniem energii laserowej czy fali radiowej mogą być zbyt agresywne.
 • Ma bardzo skuteczne działanie w przypadku wrażliwych skór naczyniowych, z tendencją do rumienia. Laser poprzez odbudowę kolagenu wzmacnia też jakość naczyń włosowatych, po serii zabiegowej zmniejsza się widoczność rumienia.
 • Laser daje możliwość poprawy objętości ust – bez wypełniacza, jak również zabiegów odmładzających i odbudowujących kolagen na ciele, dłoniach.

Podsumowanie

Działanie i skuteczność lasera wolumetrycznego o innowacyjnej długości wiązki 675 nm, która bezpośrednio stymuluje i odbudowuje kolagen poparte jest badaniami klinicznymi, opublikowanymi między innymi na PubMed ( New 675 nm Laser Device : The Innovative and Effective Non-Ablative Resurfacing Technique Domenico Piccolo et al. Medicina 2023).

Badania pokazują skuteczność lasera w fotoodmładzaniu, które działa na przebarwienia, zmarszczki, utratę jędrności, wiotkość skóry.
Zabieg laserowy jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy szukają bezpiecznych, nieinwazyjnych zabiegów cofających oznaki starzenia i poprawiających kondycję skóry na twarzy i ciele. Zabieg można łączyć z innymi technologiami, np. laser frakcyjny ( erbowy) czy mezoterapia.

Jest to moje odkrycie i obecnie ulubiony zabieg, ze względu na brak rekonwalescencji, ogromny komfort zabiegu oraz szybkie efekty – pierwsze efekty napięcia i ujędrnienia widoczne już po kilku dniach.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA