EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jaka jest najlepsza pora na zabiegi laserowe?

Masz pytanie?

Laser odmładzanie
Spis treści
Myślisz o laserowych zabiegach medycyny estetycznej? Planujesz wykonanie konkretnego zabiegu? Warto do tego się przygotować i wybrać odpowiednią porę. Wbrew pozorom to nie dany miesiąc, czy pora roku determinuje czas wykonania zabiegów laserowych. W tym wpisie przyjrzymy się laseroterapii, rodzajom zabiegów i zaproponujemy najlepszy czas na ich wykonanie.

Laseroterapia jako nowoczesna metoda zabiegów

Laseroterapia jest obecnie jedną z zaawansowanych dziedzin medycyny estetycznej, oferując skuteczne i bezpieczne metody poprawy wyglądu skóry oraz rozwiązywania różnego rodzaju problemów dermatologicznych. Obejmuje ona zastosowanie laserów o różnych długościach fal świetlnych, które mogą przenikać skórę w celu docelowego działania na konkretne struktury lub problemy skórne.

Jakie problemy skóry mogą rozwiązać zabiegi laserowe?

Zabiegi laserowe o różnych częstotliwościach fal, mogą poprawić wygląd skóry, odmłodzić ją, ale również pomagają leczyć konkretne problemy. Laseroterapia to nowoczesna i skuteczna metoda leczenia czy usuwania: ● trądziku i blizn potrądzikowych ● przebarwień ● rumienia ● pajączków naczyniowych ● wiotkiej skóry ● bruzd ● zmarszczek ● innych niedoskonałości skóry ● opadającego owalu

Jakie efekty przynoszą zabiegi laserowe twarzy?

Zabiegi laserowe to bardzo uniwersalne pojęcie, dlatego najlepiej skorzystać z konsultacji i porady lekarza medycyny estetycznej odnośnie najlepszego zabiegu na nasz problem. Szerokie spektrum zabiegów daje bardzo duże możliwości w leczeniu problemów natury estetycznej, ale również gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i małą inwazyjność. Dzięki zabiegom laserowym wiązką Er:YAG, takimi jak peeling czy resurfacing laserowy twarzy, możemy osiągnąć poprawę kolorytu, efekt ogólnego odmłodzenia twarzy, ale też zredukujemy zmarszczki i ujędrnimy skórę, co nada skórze blasku. Podczas zabiegów ablacyjnych dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka, które determinują regenerację i odbudowę skóry. Dzięki różnym zestawieniom zabiegów Fotona, takimi jak Fotona 2 w 1, Fotona 4D lub 6D, możemy wielowymiarowo odmłodzić twarz. Łączenie zabiegów o różnych długościach i natężeniach fal, pozwala osiągać fantastyczne efekty. Następuje stymulacja odbudowy kolagenu i elastyny, co daje widoczne efekty liftingu i odmłodzenia. Efekty zabiegów Fotona są bezpieczne, a dyskomfort związany z formą zabiegów zostaje zminimalizowany. Dzięki zabiegom laserowym, nie tylko odmłodzimy twarz, ale również pozbędziemy się wspomnianych wcześniej problemów. Laseroterapia Fotona daje wspaniałe efekty leczenia trądziku, blizn oraz usuwania popękanych naczynek.

Kiedy najlepiej wykonać zabiegi laserowe?

Laseroterapię najlepiej wykonać w porze o stosunkowo niewielkim nasłonecznieniu. Utarło się, że zabiegów laserowych nie wykonuje się latem. Ma to związek nie z porą roku, a po prostu z największą ilością dni słonecznych. Do zabiegów należy podejść po ok 4 tygodniach od ostatniej dłuższej ekspozycji na słońcu, a świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do podejścia do zabiegu. Zatem optymalną porą na wykonanie zabiegów laserowych są miesiące od jesieni do wiosny, jednak najbardziej istotna jest pogoda w danym okresie. Po zabiegach laserowych zaleca się dbanie o higienę pozabiegową, czyli unikanie słońca czy solarium oraz stosowanie odpowiednich kremów z filtrem UV. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszą kliniką, odpowiemy na wszystkie wątpliwości i zarekomendujemy odpowiedni zabieg oraz czas na jego wykonanie.
5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!