EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym?

Masz pytanie?

Laser na rumień i blizny 2
Spis treści

Laseroterapia to obszar medycyny estetycznej, a raczej regeneracyjnej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi laserowe, by poprawić kondycję swojej skóry oraz rozwiązać problemy skórne takie jak przebarwienia, naczynka, czy blizny. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. Dzięki swojej innowacyjnej technologii, ten zabieg oferuje rewolucyjne rezultaty, takie jak regeneracja i przebudowa skóry, rewitalizacja i odświeżenie, odmłodzenie skóry, redukcja blizn, zmarszczek.
W tym artykule blogowym odpowiem na pytania o zabiegi laserem frakcyjnym oraz jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym, i jakie efekty można osiągnąć.

Jaki jest mechanizm działania, czyli jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to bardzo zaawansowana technologia, które działa poprzez nakierowywanie mikroskopijnych wiązek światła o stałej długości i mocy na skórę. Esencja zabiegu polega na precyzyjnym wywołaniu mikro uszkodzeń skóry, takich mikrokanalików, co stymuluje proces gojenia i przebudowy skóry. Laser frakcyjny działa płytko na skórę, przede wszystkim jego działanie nakierowane jest na warstwy skóry zewnętrznej, czyli na jakość, teksturę skóry, kondycję skóry, pory, zmarszczki, blizny. Nowoczesne lasery pozwalają na bardzo bezpieczne i precyzyjne dostosowywanie parametrów zabiegu, wielkości energii odpowiednio do rodzaju, potrzeb i problemów skóry. Takie działanie energii wiązki lasera prowadzi do regeneracji skóry oraz produkcji kolagenu, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, młodsza, bardziej napięta, elastyczna.

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu laserem frakcyjnym

1. Poprawa jakości i tekstury skóry, kolorytu. Laser frakcyjny redukuje widoczność zmarszczek, blizn, poprawiając jednocześnie ogólną teksturę skóry. Doskonale radzi sobie z powiększonymi porami, tłustą skórą, która ma tendencję do wydzielania nadmiaru sebum.
2. Stymulacja kolagenu – Zabieg laserem frakcyjnym wspomaga produkcję kolagenu poprzez dostarczenie energii cieplnej w głąb skóry, co przekłada się na poprawę elastyczności i jędrności.
3. Usuwanie niedoskonałości i problemów skóry takich jak blizny, czy płytkie przebarwienia. Precyzyjna technologia lasera frakcyjnego pomaga wyeliminować niedoskonałości skóry, takie jak płytkie przebarwienia posłoneczne, poszarzałą skórę, powiększone pory czy drobne blizny, np. po trądziku. Seria zabiegowa pozwala uzyskać efekt gładkiej, satynowej skóry.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Wiele osób obawia się zabiegów laserem frakcyjnym ze względu na długi okres rekonwalescencji. To prawda, pierwsze lasery frakcyjne CO2 jeszcze kilkanaście lat temu były bardzo bolesne oraz czas gojenia się skóry był dosyć długi. Obecnie najnowsze platformy laserowe pozwalają na bardzo skuteczne i intensywne zabiegi, ale przy bardzo skróconym okresie gojenia się. W klinice Absolu dysponujemy bardzo nowoczesnym laserem frakcyjnym, który ma szerokie spektrum dostosowania parametrów zabiegowych oraz relatywnie krótki okres gojenia się przy bardzo wysokiej skuteczności zabiegów.

laser frakcyjny przed i po

Czyli jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym? Czego się można spodziewać?

Bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym skóra jest mocno zaczerwieniona, oraz można odczuwać lekkie pieczenie i ciepło. To naturalna reakcja na działanie energii lasera . Zaczerwienienie i lekkie pieczenie może utrzymać się 24-48 H. Zalecamy nawilżanie skóry przez kolejne dni, picie dużych ilości wody, bo to podnosi skuteczność zabiegu oraz przyspiesza okres gojenia. Należy też unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry słoneczne. Przez kolejne jeden- dwa dni skóra przestanie być zaczerwieniona, stanie się mocno napięta. Wrażliwa skóra może być jeszcze odrobinę tkliwa.

Dwa- trzy dni po zabiegu

W ciągu kilku dni po zabiegu, skóra zaczyna łuszczyć się, co jest efektem procesu regeneracji. Zazwyczaj łuszczenie jest drobne, pyłkowe, nie ogranicza w żaden sposób normalnego funkcjonowania i nie wymaga pozostania w domu. Można prowadzić normalną aktywność. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń specjalisty odnośnie pielęgnacji skóry w tym okresie, głęboko ją nawilżać delikatnymi dermokosmetykami i unikając mechanicznego ścierania łuszczącej się skóry.

Tydzień po zabiegu

Po około tygodniu można zauważyć znaczącą poprawę kondycji skóry. Skóra przestaje się łuszczyć, staje się gładka, bardziej jędrna i promienna. W ciągu kolejnych 2-3 tygodni następuje dalsza poprawa jakości skóry wynikająca z cyklu odnowy i przebudowy skóry. Należy pamiętać, że efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry pacjenta, jego wieku, stanu zdrowia.
Zabiegi laserem frakcyjnym są najbardziej skuteczne w serii. Aby uzyskać znaczną poprawę kondycji skóry, odmłodzenie, redukcję blizn, zmarszczek należy wykonać 3-5 zabiegów.

Bardzo istotne jest, aby skóra była odpowiednio nawilżona, bo to zdecydowanie wpływa na skuteczność lasera frakcyjnego. Dlatego przy suchej skórze warto między serią zabiegów laserowych wykonać mezoterapię igłową, lub stymulator oraz koniecznie dbać o regularne nawadnianie od środka, czyli pić ok 2 l wody dziennie.

laser frakcyjny

Podsumowanie

Zabieg laserem frakcyjnym to innowacyjne rozwiązanie, które oferuje spektakularne rezultaty w poprawie kondycji skóry. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz nawadnianiu skóry po zabiegu, aby maksymalnie cieszyć się efektami i uzyskać zdrową, promienną skórę.

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi