EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Masz pytanie?

Blizny potrądzikowe
Spis treści

Blizny są dużym problemem estetycznym, mają niekorzystny wpływ na satysfakcję z wyglądu i poczucie własnej wartości. Szczególnie osoby, które przechodzą trądzik, już po zakończeniu leczenia borykają się z drugim problemem, problemem blizn.
Blizna to problem na który składają się zaburzona struktura skóry, nieprawidłowy kolor, np. czerwony, oraz nieprawidłowa struktura.

Jak powstają blizny po trądziku?

Bardzo powszechne blizny to blizny po trądziku. Powstają wtedy, kiedy trądzik jest powiązany ze stanami zapalnymi skóry i zmianami ropnymi. Zmiany ropne trudno się goją, nie zawsze ich leczenie jest powiązane z prawidłową aseptyką skóry. Powodują uszkodzenia skóry i w efekcie powstają blizny. Najczęściej blizny po trądziku to blizny zanikowe, czyli takie drobne kraterowate wgłębienia w skórze. Czasem zdarza się, że dodatkowo skóra jest czerwona, z tendencją rumienia.

Blizny po trądziku – jak leczyć?

Aby odpowiednio dobrać strategię skutecznego leczenia blizn warto zrozumieć mechanizmy ich powstawania. Blizny po trądziku to najczęściej wgłębienia w skórze. Aby je skutecznie usunąć, powinno się wyrównać skórę i wypełnić wgłębienie po bliźnie. Czyli najlepszym sposobem jest naturalna stymulacja odbudowy kolagenu w skórze, tak aby uzupełnić ubytki oraz przebudować i wyrównać skórę. Zabiegi, które przebudowują skórę i stymulują wytworzenie nowego kolagenu to laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa i dermapen.

Jakie zabiegi na blizny po trądziku?

Laser frakcyjny ablacyjny na blizny

Światło wiązki lasera punktowo uszkadza skórę, powoduje mikro uszkodzenia w formie niewidzialnych ‘kolumn’ otoczonych zdrową skórą. Uszkodzenia te stymulują produkcję nowego kolagenu, następuje przebudowa skóry. Jeśli skóra ma tendencje łojotokowe dodatkowo energia lasera wycisza nadmierną produkcję sebum, zmniejsza pory. Zabieg ma bardzo wysoką skuteczność w redukcji i usuwaniu blizn, wygładzeniu i wyrównaniu ubytków skóry, ale jeden zabieg na blizny nie wystarczy. Proces leczenia wymaga 3-5 zabiegów.
Po zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym skóra lekko łuszczy się przez 2-3 dni, ale proces rekonwalescencji jest relatywnie krótki, ok 3-5 dni.
W przypadku, kiedy skóra wokół blizn ma kolor czerwony, ma skłonności do rumienia warto dodatkowo w terapii zastosować laser naczyniowy, aby wyciszyć rumień.

RF mikroigłowa aby trwale usunąć blizny

To niezwykle skuteczna metoda leczenia i usuwania blizn. W zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej połączone są dwie technologie – mikronakłuwanie, czyli tworzenie mikrouszkodzeń w skórze, które uruchamiają procesy naprawcze, oraz energia cieplna dostarczona głęboko do skóry, na kilku poziomach. Energia stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu , skraca włókna kolagenowe, skóra odbudowuje ubytki, jakimi są blizny. RF frakcyjna mikroigłowa również wymaga wykonania serii zabiegów, min 3 – 4 tak aby trwale pozbyć się blizn.

Dermapen 4.0 – redukcja blizn

Dermapen jest terapią mikroigłową, działa na stymulację i przebudowę skóry poprzez mikronałuwanie. Jest to najsłabsza z metod redukcji blizn, sprawdzi się jedynie przy bliznach zanikowych, ale płytkich. Terapia będzie wymagała sesji 4-6 zabiegów. Zdecydowanie bardziej skutecznymi zabiegami na blizny będzie laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa, w tych terapiach poza frakcjonowaniem skóry, czyli tworzeniem mikrouszkodzeń, na skórę działa energia cieplna, która stymuluje syntezę nowego kolagenu, więc proces przebudowy i odbudowy ubytków skóry jest bardziej skuteczny, a afekty bardziej spektakularne.

Dodatkowe zabiegi wspomagające

Terapie z zastosowaniem energii cieplnej, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny dobrze wspomagać zabiegami nawilżającymi, np. mezoterapią igłową, czy stymulatorem tkankowym. Głębokie nawilżenie skóry sprawia, że zabiegi z zastosowaniem energii są bardziej skuteczne, a dobrze nawilżona skóra szybciej się regeneruje i zyskuje zdrowy wygląd.

Blizny po trądziku – podsumowanie

Blizny po trądziku są dużym problemem estetycznym, który ma wpływ na komfort życia i pewność siebie. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów i zlikwidować problem stosując odpowiednie terapie na blizny, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny czy dermapen.
W klinice medycyny estetycznej Absolu doświadczony zespół ma doświadczenie w redukcji blizn po trądziku i przywracaniu piękna zdrowej skóry oraz pewności siebie. Zapraszamy!

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA