EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak schudnąć z twarzy?

Masz pytanie?

Spis treści

Jest wiele kanonów piękna , ale twarz uważamy za piękną i atrakcyjną, kiedy jest smukła, ma zachowane proporcje i symetrię. Zdecydowanie za bardziej atrakcyjną uważana jest pociągła twarz, z dobrze zarysowanymi policzkami, jędrną napiętą skórą.
Z wiekiem niestety następują zmiany związane z siłami grawitacji w połączeniu z osłabieniem elastyczności tkanek. Powoduje to opadanie dolnej części twarzy, tworzy się drugi podbródek, chomiki, daje to poczucie nadmiaru tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy i na podbródku.

Chcąc wysmuklić twarz, warto podjąć wieloetapowe działania, obejmujące ćwiczenia twarzy, a także skorzystanie z nowoczesnych zabiegów dostępnych w klinikach medycyny estetycznej. Warto też zwrócić uwagę na dietę i zmianę nawyków żywieniowych, bo zrównoważona zdrowa dieta pomaga schudnąć z twarzy i zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zdrowa dieta – czyli wspomaganie odchudzania twarzy

Jeśli chcesz usunąć, czy zmniejszyć drugi podbródek i nadmiar tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy zrewiduj swoją dietę. Powinna być ona zrównoważona, bogata w warzywa, owoce i dobrej jakości białko, które sprzyja wzmacnianiu kolagenu w mięśniach i skórze. Ogranicz spożycie soli i cukru, bo mogą one prowadzić do zatrzymywania wody w organizmie, co powoduje obrzęki twarzy i potęguje efekt mało atrakcyjnego wyglądu.

Cwiczenia- np. joga twarzy

Specjalne ćwiczenia, takie jak joga twarzy, mogą wzmocnić mięśnie twarzy, poprawiając jej kontur i napięcie skóry. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń może przyczynić się do redukcji tłuszczu w okolicach policzków i drugiego podbródka. Jest to doskonała profilaktyka, która wspomaga zachowania smukłej twarzy bez drugiego podbródka.

Drenaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który jest skuteczny w redukcji obrzęków twarzy. Poprzez stymulację krążenia krwi i limfy, można zredukować nagromadzenie płynów, poprawiając jednocześnie elastyczność skóry i wygląd twarzy, która będzie wyglądać na bardziej smukłą.

Zabiegi na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej twarzy

W nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej dostępne są technologie i zabiegi, które pomogą skutecznie zredukować tkankę tłuszczową twarzy, zmniejszyć drugi podbródek i poprawić owal. Czyli dadzą efekt wysmuklenia twarzy.
Do najbardziej skutecznych zabiegów, które pozwolą schudnąć z twarzy możemy zaliczyć:

Radiofrekwencja mikroigłowa – to zabieg, który dzięki łączonej technologii mikronakłuwania i energii fali radiowej działa na przebudowę włókien kolagenowych, daje efekt liftingu, ale też ma działanie lipolityczne na tkankę tłuszczową np. na drugim podbródku. Jest to jeden z najlepszych zabiegów, żeby bezinwazyjnie i naturalnie poprawić i podnieść owal, zredukować drugi podbródek i chomiki.

HIFU (skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości) – to zabieg, który wykorzystuje energię ultradźwięków, które głęboko w tkance działają lipolitycznie oraz napinająco na włókna kolagenowe, co daje rezultat naturalnego liftingu i poprawy napięcia.

Termolifting laserowy to nowoczesne zabiegi, które dzięki energii wiązki lasera modelują twarz, tworzą nowy kolagen i dają efekt liftingu bez konieczności chirurgicznej interwencji.

Warto wiedzieć, że zabiegi oparte na energii, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa czy lifting laserowy wymagają serii zabiegowej, aby osiągnąć pożądane efekty. Należy wykonać 3-5 zabiegów, w zależności od tego jak mocno jest zaawansowany problem.

Lipoliza iniekcyjna – Zabiegiem iniekcyjnym, który można zastosować na redukcję tkanki tłuszczowej np. drugiego podbródka jest lipoliza iniekcyjna, która polega na podaniu preparatu o działaniu lipolitycznym do tkanki. Zabieg wymaga powtórzenia w serii, ewentualnie dobrze łączy się np. z radiofrekwencją mikroigłową.

Kwas hialuronowy. Jeśli nie chcesz wykonywać serii zabiegowej i zależy ci na osiągnięciu pożądanego efektu szybko, już po jednym zabiegu, to doskonale sprawdzą się zabiegi modelujące twarz z zastosowaniem kwasu hialuronowego . Doświadczony lekarz medycyny estetycznej podaje kwas hialuronowy tak, aby wymodelować twarz, osiągnąć efekt liftingu i redukcji drugiego podbródka i chomików. Taki efekt utrzyma się średnio około 12 miesięcy.

Finalnie -prawidłowa postawa

Prawidłowa postawa jest bardzo istotna jako profilaktyka, aby zapobiegać powstawaniu drugiego podbródka. Częstą przyczyną powstawania drugiego podbródka, który daje poczucie ‘tłustej twarzy’ jest spędzanie zbyt dużo czasu z telefonem, kiedy głowa jest pochylona i właśnie wtedy tworzy się drugi podbródek.
Unikaj nachylania głowy w dół, zwracaj uwagę, aby utrzymywać ją w pozycji prostej.
Warto robić ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi, bo wspierają one utrzymanie odpowiedniego owalu twarzy.

Podsumowując, smukła twarz, redukcja drugiego podbródka to efekt kompleksowego podejścia, obejmującego zdrową dietę, regularne ćwiczenia takie jak joga twarzy, to również prawidłowa postawa oraz nowoczesne zabiegi dostępne w klinikach medycyny estetycznej. Metody te w połączeniu mogą przynieść spektakularne rezultaty, pozwalając cieszyć się z odzyskanego pięknego konturu twarzy i wysmukleniem twarzy. Ważna jest również profilaktyka, aby zapobiegać powstawaniu drugiego podbródka i chomików.

 

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ