EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak pielęgnować twarz po dermapenie?

Masz pytanie?

dermapen
Spis treści

Czy wiesz, że terapeutyczne wykorzystanie nakłuwania i mikronakłuwania sięga czasów przed naszą erą, jest też bardzo istotne w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Dlatego nic dziwnego, że zabieg dermapen, czyli zabieg mikronakłuwania to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Tą popularność zawdzięcza bardzo wysokiej skuteczności zabiegowej,  minimalnej inwazyjności , szerokiemu spektrum zastosowań i możliwości personalizacji.

Mimo tego, że jest to zabieg minimalnie inwazyjny i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji, to warto zapoznać się z mechanizmem działania jak również zaleceniami pozabiegowymi, aby jego skuteczność była jak największa.

Jaki jest mechanizm działania, czyli jak działa dermapen?

Zabieg dermepen polega na frakcjonowaniu skóry, czyli wytworzeniu mikro-kanalików w skórze za pomocą specjalnej opatentowanej jednorazowej multi-igły. Mikro-kanaliki uszkodzeń otoczone są zdrową tkanką, i dzięki temu następuje szybki proces gojenia się, a zarazem regeneracji i przebudowy skóry. Na czym polega unikalność i wyjątkowość tego zabiegu? W trakcie sekundy powstaje około dwóch tysięcy mikro-kanalików, przy jednoczesnym bardzo wysokim komforcie zabiegu i minimalnej inwazyjności. Zabieg dermapen ma zastosowanie przy wielu problemach skóry, takich jak proces starzenia, zmarszczki, przebarwienia, drobne blizny po trądziku, powiększone pory, utrata jędrności skóry.  Zabieg łączy się z możliwością podania preparatów w mikro-kanaliki, dzięki temu jest to forma mezoterapii mikroigłowej, można też łączyć z peelingami medycznymi, co jeszcze bardziej podnosi skuteczność zabiegową.

Jak wygląda skóra po zabiegu dermapen?

Na rynku jest dostępnych kilka różnych urządzeń, nazywanych penami, które służą do mikro-nakłuwania. Pierwszym na rynku, najbardziej innowacyjnym urządzeniem, które ma opatentowaną technologię i specjalną opatentowaną multi-igłę jest dermapen. Wyjątkowość zabiegów dermapen polega na bardzo dużej ilości mikro-nakłuć – bo aż 1900 na sekundę, przy małej odczuwalności dzięki innowacyjnej, opatentowanej konstrukcji multi-igły.

Bezpośrednio po zabiegu dermapen skóra jest zaczerwieniona. Stopień zaczerwienienia jest kwestią bardzo indywidulaną, zależy od tego jak reaktywna jest skóra, jak intensywnie został wykonany zabieg, np. przy problemie z bliznami po trądziku zabieg wykonuje się nieco głębiej, więc stopień zaczerwienienia skóry będzie wyższy. Ponadto istotne jest czy zabieg był łączony z peelingiem medycznym, np. BioRePeel, czy PRX-T33, czy innym peelingiem chemicznym. Ma to istotny wpływ na stopień zaczerwienienia skóry.

 Zaczerwienienie stopniowo znika po 24-48 H, ale po zastosowaniu mikro-nakłuwania i peelingu chemicznego może nastąpić lekkie złuszczanie naskórka. 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu dermapen?

 • Przez pierwsze 1-3 dni, do ustąpienia zaczerwienia zaleca się unikanie korzystania z basenów oraz sauny czy jacuzzi.
 • Warto powstrzymać się od gorących kąpieli w wannie, które dodatkowo pobudzą zaczerwienie skóry.
 • Dopóki nie zejdzie zaczerwienienie, przez 1-2 dni warto unikać intensywnego sportu, szczególnie na siłowni, gdzie może dojść do zabrudzenia gojącej się skóry i nadkażenia bakteryjnego.
 • Bardzo istotna jest pielęgnacja domowa skóry po zabiegu, która będzie przechodzić intensywny proces regeneracji. Przez pierwsze dni warto stosować łagodne kremy nawilżająco-ochronne, np. z cynkiem, pantenolem. Nie należy intensywnie oczyszczać skóry, np. stosując szczoteczki do mycia.
 • Przez pierwsze 7 dni nie należy stosować kosmetyków złuszczających, peelingów na obszarze zabiegu, żeby nie podrażniać regenerującej się skóry.
 • Nie należy eksponować skóry na słońce, należy stosować ochronę SPF 50
 • W pierwszych dniach bardzo ważna jest higiena, dlatego należy zmienić poszewkę na poduszkę, ręcznik do twarzy i należy unikać bliskiego kontaktu ze zwierzętami, aby nie doszło do zabrudzenia regenerującej się skóry.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu dermapen?

Zabieg dermapen ma bardzo wszechstronne zastosowanie, może być wykonywany zarówno na skórach młodych, jako terapia prewencyjna lub poprawiająca kondycję problematycznej skóry, np. trądzikowej, doskonale sprawdza się też jako zabieg przeciwzmarszczkowy, terapia na przebarwienia, czy ogólnie anti-aging. Po wykonaniu serii zabiegowej 3-4 zabiegów można oczekiwać:

 • Redukcji zmarszczek
 • Redukcji przebarwień
 • Poprawy kondycji i jakości skóry
 • Redukcji drobnych blizn
 • Zagęszczenia i uelastycznienia skóry
 • Poprawa jakości skóry skłonnej do trądziku
 • Zmniejszenia porów, wygładzenia skóry
 • Odmłodzenie skóry

Podsumowanie

Zabieg dermapen, czyli mikro-nakłuwanie to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.  Daje doskonałe efekty poprawy jakości i kondycji skóry i redukcji problemów skóry przy minimalnej inwazyjności i wysokim komforcie zabiegowym. Idealny dla wszystkich, którzy szukają naturalnych metod stymulacji i regeneracji skóry, pobudzających wewnętrze procesy regeneracji. To zabieg, który zalicza się do medycyny regeneracyjnej. Zapraszamy do Kliniki Absolu na najbardziej nowoczesne i bezpieczne zabiegi medycyny regeneracyjnej.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!