EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak dbać o skórę pod oczami?

Masz pytanie?

zabiegi na twarz
Spis treści

Jak odmłodzić okolicę oka?

Jasne spojrzenie i zadbana okolica oka dodają młodzieńczego wyglądu. Sprawiają, że wyglądamy młodziej, na wyspane i wypoczęte.
Niestety okolica oka to obszar, po którym najszybciej widać oznaki starzenia się. Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna, narażona na pracę mięśni, promieniowanie słoneczne, utratę kolagenu.
Z wiekiem skóra wokół oczu staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki, opadają powieki, pod oczami często pojawiają się cienie, często są też skłonności do obrzęków.
Na kondycję skóry wokół oczu duży wpływ ma nasz tryb życia. Deficyt snu, nadmiar alkoholu może skutkować pojawieniem się cieni pod oczami, czy opuchlizny, niezwykle ważne jest nawadnianie organizmu i picie wody, tak aby skóra nie była od wewnątrz odwodniona i przesuszona.
Dlatego o oczy trzeba dbać całościowo, aby jak najdłużej zachowały młody zdrowy wygląd, bo łatwiej jest zapobiegać i działaniami profilaktycznymi niż odwracać zaawansowane oznaki starzenia.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Po pierwsze, przy delikatnej skórze wokół oczu niezwykle ważna jest przede wszystkim codzienna pielęgnacja. To jest fundament zdrowej skóry. Delikatna skóra pod oczami nie lubi agresywnego traktowania, dlatego przy demakijażu należy skórę zmywać delikatnie, nie ciągnąc skóry. Skóra pod oczami potrzebuje regularnego i odpowiedniego nawilżenia, żeby zachować elastyczność i jędrność. Warto dobrać odpowiedni krem pod oczy, który zarówno głęboko nawilży, ale też odżywi delikatną i cienką skórę. Krem należy delikatnie wklepywać opuszkami palców, nie ciągnąc skóry.
W preparatach pod oczy warto szukać takich składników jak antyoksydanty, które spowalniają procesy starzenia się skóry, peptydy, a szczególnie neuropeptydy, takie jak argirelina, która działa napinająco.
Obowiązkowym punktem codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu powinien być filtr przeciwsłoneczny UV, i to nie tylko w lecie, a praktycznie przez cały rok.
Podsumowując zasada pierwsza – pielęgnacja i nawilżanie to podstawa zdrowej, młodej skóry wokół oczu. Ale niestety to nie wystarczy, aby młody wygląd zachować na zawsze. Dlatego drugim elementem dbania o młodą skórę wokół oczu są zabiegi – zarówno profilaktycznie, aby opóźnić procesy starzenia, jak i zabiegi, które cofają pewne zmiany, które zaszły w okolicy oka.

Jakie zabiegi wybrać na zmarszczki wokół oczu?

W klinice Absolu jesteśmy ekspertami nowoczesnego odmładzania, z zastosowaniem najnowszych technologii EBD ( Energy based Devices), czyli technologii wykorzystujących energię do naturalnego stymulowania i odmładzania skóry. Do takich technologii, które działają odmładzająco na okolicę oczu zaliczamy radiofrekwencję mikroigłową, czyli termolifting, HIFU czyli energię skoncentrowanych ultradźwięków, nowoczesną laseroterapię, która ma zastosowanie na obszar wokół oczu.
W terapii problemów starzenia skóry wokół oczu świetnie sprawdzają się nowoczesne preparaty stymulujące odnowę skóry -stymulatory tkankowe, które są dedykowane do delikatnej okolicy oka, Mezoterapia, niezastąpiona w profilaktyce i nawilżaniu skóry wokół oczu, również toksyna botulinowa, która jest najbardziej skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem na zmarszczki mimiczne.

Zobaczmy, co działa i jest najbardziej skuteczne w przypadku konkretnych problemów skóry wokół oczu

KURZE ŁAPKI – tak nazywamy zmarszczki wokół oczu. Powstają na skutek aktywności naszych mięśni twarzy, kiedy się śmiejemy, mrużymy oczy. Mięśnie mimiczne działają z różną siłą, dlatego u osób, które mają intensywną mimikę twarzy zmarszczki mimiczne, kurze łapki mogą powstać już bardzo wcześnie, nawet przed 30stym rokiem życia. Na przyspieszenie powstawania zmarszczek wokół oczu ma również wpływ przesuszanie skóry i nadmierna ekspozycja na słońce.
Co działa? Na wczesne zmarszczki mimiczne najlepszym rozwiązaniem jest toksyna botulinowa, która rozluźni mięśnie i będzie zapobiegać utrwalaniu się problemu.
Przy utrwalonych, głębszych zmarszczkach warto rozpocząć terapię od radiofrekwncji mikroigłowej, czy lasera frakcyjnego, bo te zabiegi zredukują i zmniejszą zmarszczki, poprawią sprężystość skóry, zagęszczą ją, a na zakończenie terapii warto wykonać zabieg relaksujący pracę mięśni, czyli toksynę botulinową.

Opadające powieki -jak podnieść powieki bez skalpela

Z wiekiem niestety górne powieki zaczynają opadać, jest to nieodłączny element procesu starzenia się. Ilość kolagenu w skórze ulega zmniejszeniu, skóra staje się bardziej wiotka i opada pod wpływem grawitacji. Opadające powieki sprawiają, że nasza twarz wygląda na zmęczoną, smutną, zdecydowanie starszą.
Jest kilka skutecznych metod zapobiegania opadaniu powiek, aby jak najdłużej opóźnić te symptomy w sposób bezinwazyjny.
Jeśli problem opadających powiek nie jest jeszcze mocno zaawansowany warto wykonać lifting powiek toksyną botulinową. To szybki, bezpieczny, bezinwazyjny zabieg, który daje efekt otwartego oka.
Po drugie warto odpowiednio wcześnie zainicjować działania prewencyjne, które zapobiegną utracie kolagenu w powiece górnej i zadziałają liftingująco – lifting powiek bez skalpela.
Doskonałym wyborem jest radiofrekencja mikroigłowa lub laseroterapia, frakcyjna nieablacyjna. Wyjątkowy i jedyny tego rodzaju zabieg na rynku, Fotona Smooth Eye, który łączy głębokie działanie termiczne, ale bez ablacji, czyli bez uszkadzania naskórka. Zabiegi te oparte są na stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, dzięki temu ujędrniają i zagęszczają skórę, działają liftingująco. Dla osób, które szukają całkowicie bezinwazyjnych ale intensywnych zabiegów warto polecić HIFU na okolicę oka, które działa intensywnie na głębokie warstwy skóry i tkanek i daje efekt uniesionej powieki i liftingu, natychmiast po zabiegu.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Cienie pod oczami do dość powszechny problem, nie tylko u kobiet ale również u mężczyzn. W efekcie wyglądamy tak jak po nieprzespanej nocy, na zmęczonych i starszych. Problem cieni pod oczami wiąże się z zanikiem tkanki tłuszczowej, co powoduje zapadanie się okolicy pod oczami i cienie.
Aby zapobiegać oraz niwelować cienie pod oczami należałoby działać dwutorowo – po pierwsze pogrubić skórę, która z wiekiem staje się cieńsza jak i uzupełnić braki tkanki podskórnej. Aby trwale pogrubić cienką, wiotczejącą skórę pod oczami warto wykonać jeden z nowoczesnych zabiegów opartych na energii cieplnej – radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, laser frakcyjny – każdy z tych zabiegów pogrubia tkankę i ją regeneruje, najbardziej intensywne działanie w przypadku wiotkiej, cienkiej skóry można zaobserwować po zabiegach z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej, która stymuluje skórę synergią dwóch technologii – mikronakłuwania i energii cieplnej fali radiowej, które dociera głęboko dzięki mikro nakłuciom. Aby uzupełnić ubytek tkanki pod oczami warto zastosować stymulator tkankowy dedykowany na obszar pod oczami. Stymulatory nie są wypełniaczami, nie dają trwałego efektu wypełnienia, natomiast dają bardzo naturalny efekt zniwelowania ubytku tkanki, po drugie długofalowo stymulują regenerację kolagenu w skórze.

Jak zlikwodować worki pod oczami i obrzęki?

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami są najczęściej związane z krążeniem i efektem niewielkich zastojów, które powstają w nocy. Praca mimiki i naszych mięśni mimicznych jest mocno ograniczona, w ciśnienie wyższe. Na obrzęki pod oczami doskonały jest masaż i drenaż limfatyczny, który poprawia przepływ limfy i usuwa obrzęki.
Najbardziej skutecznym zabiegiem, który jest wręcz dedykowany do tego typu problemów jest masaż endermolift. To masaż z zastosowaniem technologii endermologii LPG. Specjalna głowica zaprojektowana do masażu twarzy stymuluje regenerację kwasu hialuronowego w skórze, działa na poprawę krążenia, niweluje zastoje i obrzęki.
Dodatkowo zabiegi mezoterapii igłowej również pomagają zmniejszyć obrzęki i poprawiają krążenie.

Wiotka skóra pod oczami, jak pogrubić skórę pod oczami?

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, dlatego najlepszym rozwiązaniem są działania profilaktyczne, aby jak najdłużej zachować ją w dobrej kondycji. Skórę pod oczami i wokół oczu powinno się nawilżać oraz zagęszczać, aby opóźnić symptomy starzenia się.
Nawilżanie skóry pod oczami to przede wszystkim właściwie dobrana pielęgnacja na co dzień, ale to nie wszystko. Warto skórę dodatkowo nawilżać mezoterapią igłową, która działa podwójnie – nakłucia powodują mikrouszkodzenia, a to uruchamia procesy naprawcze w skórze, ponadto preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz witamin, peptydów, aminokwasów dostarczają skórze składników odżywczych. Mezoterapia igłowa sprawia, że skóra jest nawilżona, jędrna, mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Pogrubianie i zagęszczanie skóry pod oczami – taki efekt można uzyskać stosując urządzenia dostarczające energię cieplną w głąb skóry, która działa na stymulację produkcji kolagenu przez fibroblasty, skręca włókna kolagenowe i dzięki temu skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna. Jest kilka możliwych zabiegów, które działają na zasadzie dostarczania energii i przebudowy skóry:
Radiofrekwencja mikroigłowa na wiotką skórę– rewelacyjna metoda łącząca dwie bardzo skuteczne technologie energii cieplnej fali radiowej i mikronakłuwania. Dzięki mikroigłom energia dostarczana jest głęboko do skóry właściwej, gdzie stymuluje fibroblasty. Mikronakłuwanie, czyli frakcjonowanie skóry dodatkowo przebudowuje ją, tworzą się nowe komórki, skóra jest nie tylko zagęszczona, ujędrniona ale również rozświetlona.

Laseroterapia na wiotką skórę pod oczami – terapie oparte na energii wiązki lasera. Można stosować zarówno terapie nieablacyjne, które nie uszkadzają naskórka, a działają bezpośrednio na stymulację kolagenu i zagęszczenie skóry, jak i frakcyjne ablacyjne, które powodują kolumnowe mikrouszkodzenia, którymi dostarczana jest energia do skóry przy jednoczesnej przebudowie skóry. Nowoczesne lasery takie jak platforma laserowa Fotona mają bardzo wysoką skuteczność przy minimalnym okresie rekonwalescencji, dlatego zabiegi frakcyjne ablacyjne nie wymagają dłuższej rekonwalescencji niż 1-2 dni, a nieablacyjne nie mają żadnego okresu rekonwalescencji.

Smooth eye – to unikalny zabieg na odmłodzenie okolicy oka dostępny tylko na platformie laserowej Fotona. Tryb smooth polega na głębokim termicznym działaniu lasera ale bez ablacji, czyli bez uszkodzenia naskórka. Zabieg na okolicę oka Smooth Eye pozwala na modelowanie delikatnej skóry pod oczami i na powiece górnej poprzez kontrolowaną indukcję termicznej stymulacji kolagenu, zachowując naskórek. Zwiększa się napięcie i zagęszczenie skóry, spłycają się zmarszczki, powieki unoszą się, następuje niechirurgiczny lifting powiek. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jest doskonałą profilaktyką na okolicę oka, którą warto stosować już około 40 roku życia. Smooth Eye stosuje się również, aby cofnąć oznaki starzenia, zabieg należy wykonać w serii 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie.
HIFU czyli skoncentrowane ultradźwięki również sprawdza się na zagęszczenie skóry pod oczami i lifting powiek. Plusem tej metody jest całkowita bezinwazyjność, bo fale przechodzą przez naskórek nie uszkadzając go. Energia skupia głęboko w tkance i działa na włókna kolagenowe, które ulegają skręceniu. Pierwszy efekt liftingu oka jest widoczny zaraz po zabiegu, całkowity efekt uzyskuje się po 2-3 miesiącach po zabiegu, kiedy skóra całkowicie przebuduje się.

Stymulator tkankowy pod oczy to najnowsza alternatywa na zagęszczenie i ujędrnienie skóry pod oczami. Zabieg polega na podaniu preparatu iniekcyjnie do skóry pod oczami. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, stymulator nie jest wypełniaczem, ale głęboko nawilża skórę, uruchamia naturalne procesy regeneracji , zagęszczenia i ujędrnienia skóry, działa antyoksydacyjnie. Doskonale sprawdza się stymulator pod oczy na bazie polinukleotydów, czyli naturalnych biozgodnych białek, występujących w naszym organizmie. Są to zabiegi bardzo skuteczne i zaliczane do regeneracyjnych.

Podsumowanie

Okolica oka jest bardzo delikatna i podatna na przedwczesne procesy starzenia się. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz profilaktyki zabiegowej.
W Klinice Medycyny Estetycznej Absolu profesjonalna kadra doświadczonych kosmetologów i lekarzy oferuje szerokie spektrum zabiegów dedykowanych okolicy oka, które działają nawilżająco, regenerująco, liftingująco.
Odpowiednio dobrana terapia sprawi, że na długo zachowasz młode spojrzenie!

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ