EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Dermapen czy laser frakcyjny – który zabieg wybrać?

Masz pytanie?

zabiegi laserowe warszawa
Spis treści

Słyszałaś, że zarówno dermapen jak i laser frakcyjny należą do topowych zabiegów regeneracyjnych i odmładzających i mają szerokie grono swoich miłośników. Ale nie wiesz na który zabieg się zdecydować? Wyjaśnimy, czym różnią się te zabiegi i jak wybrać ten właściwy.
Dermapen i laser frakcyjny to zabiegi z kategorii frakcyjnych, czyli takie, które frakcjonują skórę.
Co to znaczy? Frakcjonowanie to punktowe ‘uszkadzanie’ skóry. Dermapen i laser frakcyjny tworzą w skórze mikro kanaliki uszkodzeń otoczone nienaruszoną skórą, dzięki temu stymulują w skórze naturalne procesy przebudowy i regeneracji.
Tu się kończy podobieństwo między zabiegami mikronakłuwania dermapen i laserem frakcyjnym, bo tak naprawdę jest więcej różnic niż podobieństw.

Czym się różni zabieg dermapen od lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny wykorzystuje wiązkę światła do frakcjonowania skóry, czyli tworzenia siateczki niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń. Jest to laser, który działa powierzchniowo na skórę.
Światło lasera jest energią cieplną, która poza generowaniem mikro kanalików na skórze dodatkowo termicznie pobudza skórę i znajdujące się w niej fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
Jeden z najbardziej popularnych a zarazem bardzo skutecznych zabiegów laserem frakcyjnym jest resurfacing laserowy. Przebudowuje skórę, odświeża ją , pozwala usunąć zmarszczki i wygładza skórę, poprawia jej elastyczność i napięcie. Dodatkowo zabieg resurfacing laserem Fotona pozwala na dostosowanie dawki deponowanej do skóry energii, i w zależności od potrzeb skóry można dodatkowo uzyskać efekt liftingu dzięki energii dostarczonej do skóry.
Zabieg laserem frakcyjnym jest zabiegiem działającym intensywnie na przebudowę, ujędrnienie i napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcję blizn.
Zabieg dermapen, inaczej nazywany mikronakłuwaniem albo mezoterapią mikroigłową stymuluje skórę poprzez utworzenie tysięcy płytkich mikro nakłuć, w formie mikrokanalików. Już samo mikronakłuwanie powoduje, że skóra jest pobudzana i stymulowana do regeneracji, poprawia się jej napięcie, wygładzają zmarszczki. Dodatkowo zabieg pozwala na połączenie z peelingami chemicznymi, takimi jak PRX-T33 , czy BioRePeel, albo specjalnymi ampułkami. Preparaty nałożone na frakcjonowaną skórę mają szansę wniknąć głębiej przez mikrokanaliki. Dzięki temu zabieg może mieć działanie nawilżające, czy poprawiające koloryt skóry i rozjaśniające. Połączenie zabiegu dermapen i peelingu chemicznego np. BioRePeel pozwala na usuniecie przebarwień i plam posłonecznych i poprawę kondycji skóry.

Co lepsze – dermapen czy laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest zabiegiem zdecydowanie bardziej intensywnym, bo frakcjonowanie skóry połączone jest z dostarczeniem do skóry energii światła lasera. Energia światła lasera dociera głębiej w skórę, niż zabieg dermapen. Poza tym energia cieplna ma działanie lekko liftingujące, napinające, zagęszczające skórę, działa bardziej intensywnie niż mikronakłuwanie dermapen. Jako zabieg opóźniający procesy starzenia jest bardziej intensywny i silniejszy, niż dermapen. Działa zdecydowanie głębiej, nie tylko powierzchownie na strukturę skóry, ale też na głębsze warstwy ujędrniając je, napinając, stymulując produkcję kolagenu.
Jeśli skóra wymaga przebudowy i nawilżenia, bądź uzupełnienia zabiegu substancjami aktywnymi, takimi jak ampułki rozjaśniające skórę, czy peelingi chemiczne, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się Mezoterapia mikroigłowa, czyli dermapen. Zabieg mikronakłuwania dermapen jest dość wszechstronny, można go łączyć z substancjami aktywnymi, takimi jak kwas hialuronowy, koktajle odżywczo- nawilżające z peptydami i aminokwasami. Dermapen świetnie sprawdzi się na przebudowę skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcję drobnych blizn. W połączeniu z peelingiem chemicznym daje doskonałe efekty rozjaśniające skórę, skutecznie usuwa przebarwienia po słońcu.
Każdy z tych zabiegów jest skuteczny, ale należy go dobrze dobrać do problemów i potrzeb skóry, aby w pełni spełnił swoje zadanie. Obydwa zabiegi należy wykonać w serii, najlepiej 3-4 zabiegi raz na miesiąc.

Jak dobrać zabieg?

Laser frakcyjny świetnie sprawdzi się, kiedy skóra wymaga odmłodzenia, poprawy tekstury, redukcji zmarszczek, ale daje zdecydowanie lepsze efekty zabiegowe przy grubszej skórze. Jeśli skóra jest cienka, sucha, wrażliwa laser frakcyjny będzie mniej skuteczny.
Dermapen jest doskonałym zabiegiem, który poprawi kondycję skóry, jej koloryt, usunie przebarwienia, ale nie podziała na głębsze warstwy. Wiec w przypadku skóry, która zaczyna tracić jędrność i objętość lepszym rozwiązaniem może być laser.
Dlatego bardzo istotna jest konsultacja z doświadczonym kosmetologiem czy lekarzem aby optymalnie dobrać plan zabiegowy i osiągnąć satysfakcję z zabiegów i poprawy wyglądu.

Dermapen czy laser – podsumowanie

Rekomenduję pacjentom, aby dobrze określili swoje problemy, wiedzieli co chcą poprawić w swoim wyglądzie skóry i w oparciu o potrzeby Pacjentów wraz z kosmetologiem i lekarzem ustalili spersonalizowny plan terapii. Nie jest dobrym rozwiązaniem zapisywać się na zabieg, bo sprawdził się u koleżanki, czy siostry. Skuteczność zabiegu w ogromnej mierze zależy od rodzaju skóry, jej kondycji, nawilżenia oraz zaawansowania procesów starzenia, takich jak zmarszczki, utrata objętości , owalu, czy przebarwienia.
W klinice Absolu doświadczeni specjaliści tworzą indywidualne plany zabiegowe w oparciu o rodzaj skóry i potrzeby Pacjentów.
Zarówno laser frakcyjny jak i dermapen należą do bardzo skutecznych zabiegów odmładzających, ale mają nieco inne działanie, sprawdzają się przy konkretnych problemach i dają najlepsze efekty jeśli są prawidłowo dobrane do potrzeb.

 

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ