EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

5 powodów dlaczego należy głęboko oczyszczać twarz

Masz pytanie?

hydrafacial - oczyszczanie twarzy
Spis treści

Bez względu na wiek, czy rodzaj skóry

Skóra to nasza największa bariera ochronna dla naszego organizmu. Od tego jak o nią dbamy zależy, jak będzie spełniać swoje funkcje ochronne i jaka będzie jej kondycja.
Podstawą zdrowej, promiennej skóry jest oczyszczanie i nawilżanie, bez względu na wiek i rodzaj skóry. Regularnie oczyszczana i nawilżana skóra jest miękka, gładka i pełna blasku.
Nieprawdą jest, że głębokie oczyszczanie jest ważne tylko przy tłustej, młodej skórze. Każda skóra, nawet ta dojrzała, kiedy skóra staje się przesuszona, potrzebuje głębokiego oczyszczania, aby dłużej zachować zdrowy, promienny wygląd.

Zacznijmy od tego, jak dobrze znasz swoją skórę? Pewnie wiesz, jaki masz rodzaj skóry, ale czy wiesz:

 • że każdego dnia ‘gubisz’ martwe komórki naskórka?
  Każdej minuty tracisz około 30 000 martwych komórek skóry.
  Twoja skóra wytwarza jedną warstwę martwego naskórka co 24 godziny
 • Około 1000 różnych rodzajów bakterii zamieszkuje naszą skórę!
 • Martwe komórki zalegają na skórze, zanieczyszczając ją, zatykają pory, powodują problemy skórne.
 • Na obumarłych komórkach rozwijają się bakterie
 • Całkowita odnowa skóry odbywa się co 28 dni

Nasza skóra to bardzo aktywny organ i dlatego potrzebuje dokładnego oczyszczania i nawilżania, aby skóra była zdrowa i pełna blasku. Szczególnie ważne jest to latem, kiedy dodatkowo skóra wydziela więcej potu, a temperatura przyspiesza rozwój bakterii na skórze.

Jak głęboko oczyścić twarz?

Głębokie oczyszczanie twarzy polega na dokładnym usunięciu z powierzchni skóry martwego naskórka, który jest efektem obumierania i zalegania komórek, usunięcia nadmiaru sebum oraz dokładnego oczyszczenia porów. Głębokie oczyszczanie pozwala też pozbyć się z porów zalegającego makijażu, który często niedokładnie zmywamy na co dzień i jego pozostałości gromadzą się na skórze i zatykają pory.

Aby dogłębnie oczyścić twarz w klinice Absolu polecamy zabieg medycznego oczyszczania Hydrafacial, który jest najbardziej skutecznym sposobem na głębokie nieinwazyjne oczyszczanie twarzy, ale nie tylko.

Hydrafacial to najbardziej znany zabieg oczyszczania i rewitalizacji skóry na świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jest to urządzenie #1 w gabinetach dermatologicznych na całym świecie, posiada atest FDA, dlatego nazywane jest oczyszczaniem medycznym.

Oczyszczanie medyczne na czym polega?

Zabieg Hydrafacial opiera się na wyjątkowej technologii Vortex-Fusion, która profesjonalnie oczyszcza skórę, złuszcza martwy naskórek i nawilża dzięki opatentowanym końcówkom.
Wyjątkowa skuteczność zabiegu opiera się na połączeniu mechanicznej, ale delikatnej eksfoliacji i próżni, dzięki której można usunąć martwy naskórek przy jednoczesnym wprowadzeniu substancji aktywnych, które pobudzają i zmiękczają naskórek, ułatwiają ekstrakcję, mają działanie bakteriobójcze oraz nawilżające i kojące na skórę.
Zabieg Hydrafacial to zdecydowanie więcej niż oczyszczanie. Zabieg składa się z procedur oczyszczania i eksfoliacji skóry, peelingu kwasowego, który doskonale uzupełnia głębokie oczyszczanie, a następnie głębokiego nawilżania i regeneracji. Jest to kompleksowa regeneracja i rewitalizacja skóry w każdym wieku.
Hydrafacial to zabieg, który na przestrzeni ostatnich lat uzyskał wiele prestiżowych nagród, świadczących o jego skuteczności i jakości. Tylko w 2023 roku dostał nagrodę New Beauty Awards jako najlepszy zabieg nawilżający na twarz oraz Pure Beauty Global Awards jako najlepszy nowy zabieg medycyny estetycznej.

Oczyszczanie kwasami – to również skuteczny sposób na oczyszczanie skóry z zastosowaniem peelingów chemicznych. Peelingi kwasami są nieinwazyjne i zalecane osobom w każdym wieku, aby poprawić i wzmocnić kondycję skóry. W zależności od rodzaju peelingu chemicznego, który kosmetolog dobiera do rodzaju skóry można skórę wzmocnić, nawilżyć, złuszczyć i oczyścić, czy zmniejszyć przebarwienia, bo peelingi chemiczne mają różne właściwości. U osób z trądzikiem czy zanieczyszczoną skórą peeling chemiczny oczyszcza pory i reguluje produkcję sebum.
U osób z przebarwieniami peeling pozwala zmniejszyć i rozjaśnić przebarwienia.
W przypadku skóry dojrzałej odpowiedni peeling chemiczny wzmocni ją.

Oczyszczanie kwasami przynosi bardzo skuteczne efekty po wykonaniu serii, min 3-4 zabiegów, lub zabiegów łączonych. W klinice Absolu nowoczesne peelingi chemiczne kosmetolodzy włączają do zabiegów Hydrafacial czy Dermapen, w zależności od potrzeb i kondycji skóry, tworząc indywidualne terapie łączone.

Prawidłowe oczyszczanie twarzy na co dzień – dlaczego jest takie ważne?

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry na co dzień. To od codziennej domowej pielęgnacji zależy, jaka jest twoja kondycja skóry. Zabiegi oczyszczania skóry w gabinecie nie zastąpią codziennego oczyszczania, jedynie uzupełniają je, mają za zadanie oczyścić skórę i pory głęboko, bo nie możemy zrobić tego samodzielnie w domu.

Skórę należy oczyszczać 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Nieprawidłowo oczyszczana skóra szybciej się starzeje, jest przesuszona, bo nie wchłania prawidłowo substancji odżywczych z kosmetyków. Ma również tendencje do wyprysków czy zmian, bo martwy naskórek jest pożywką dla bakterii
Do domowego oczyszczania twarzy wystarczą kosmetyki drogeryjne, natomiast istotne jest, żeby codziennie rano i wieczorem dokładnie oczyszczać skórę, tu liczy się systematyczność i dokładność.

5 powodów, dlaczego należy głęboko oczyszczać twarz – podsumowanie

 1. Oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych zabiegów na co dzień, jak i w gabinecie kosmetologicznym, wykonywane regularnie i z zastosowaniem odpowiednich preparatów zapewni skórze zdrowie i dobrą kondycję na długie lata. Regularnie oczyszczona z martwego naskórka skóra lepiej przyswaja substancje aktywne , lepiej je absorbuje i jest lepiej nawilżona.
 2. Dzięki regularnym zabiegom głębokiego oczyszczania skóra dłużej zachowuje dobrą kondycję i młodość, wolniej ulega procesom starzenia.
 3. Zadbana skóra lepiej spełnia swoje funkcje ochronne dla organizmu.
 4. Głęboko oczyszczona skóra podnosi skuteczność zabiegów odmładzających z zastosowaniem technologii, dlatego przez rozpoczęciem laseroterapii, radiofrekwencji czy mezoterapii warto wykonać głębokie oczyszczanie
 5. Zdrowa, zadbana skóra poprawia komfort, samopoczucie i pewność siebie, bo czujemy się dobrze i atrakcyjnie w swojej skórze!

Zapraszamy do kliniki Absolu na najbardziej skuteczny zabieg medycznego oczyszczenia twarzy Hydrafacial, który jest podstawą zdrowej, zadbanej i promiennej skóry, na lata.

 

 

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!