Umów wizytę Booksy

Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ co to jest, kiedy zdecydować się na taki zabieg?

Spis treści

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, dzięki któremu zachowasz młody wygląd na dłużej. Zastosowanie dwóch technologii: mikronakłuwania i radiofrekwencji RF daje spektakularne efekty. Skóra jest ujędrniona, zagęszczona, a zmarszczki wygładzone. My natomiast zyskujemy nie tylko atrakcyjniejszy wygląd, ale też doskonałe samopoczucie.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa? Na czym polega taka terapia? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! 

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjny zabieg wykonywany z wykorzystaniem urządzenia Virtue RF. Terapia umożliwia trwałą redukcję oznak starzenia, stymuluje skórę do naturalnej regeneracji, daje efekt widocznego odmłodzenia

Na czym polega zabieg? 

Radiofrekwencja mikroigłowa (lub termolifting mikroigłowy), to działanie dwóch bezpiecznych technologii: mikronakłuwania i radiofrekwencji RF. Mikroigły wprowadzane są na odpowiednią głębokość skóry (od 0,5 do 3,5mm). Po wykonaniu mikronakłuć, w głąb skóry transmitowana jest energia RF, co wywołuje efekt termoliftingu, prowadzący do obkurczania włókien kolagenowych. Energia dostarczana jest bezpośrednio do skóry właściwej (naskórek jest pomijany). 

Jak przebiega zabieg? 

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja ze specjalistą. To bardzo ważny etap, podczas którego kosmetolog poznaje oczekiwania pacjenta, omawia przebieg zabiegu, weryfikuje, czy nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. 

Kolejny etap to zabieg właściwy. Kosmetolog nakłada na obszar zabiegowy krem znieczulający, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych. Następnie specjalista przykłada głowicę do miejsca zabiegowego. Skóra jest nakłuwana przy jednoczesnej emisji fal radiowych w głąb skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa 

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w szczególności dedykowany jest osobom, którym zależy na silnym odmłodzeniu skóry, jej ujędrnieniu i zagęszczeniu. Terapia jest małoinwazyjna, a pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. 

W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji pacjenta, obszar zabiegowy stanowić mogą twarz, szyja, dekolt, a także dłonie i brzuch. 

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się: 

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • zmiany chorobowe skóry, aktywny trądzik
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • rozrusznik serca.

Efekty zabiegu 

Jakich efektów można spodziewać się po wykonaniu zabiegu? Są to:

 • redukcja zmarszczek 
 • redukcja blizn, w tym również potrądzikowych
 • poprawa struktury skóry 
 • zmniejszenie porów
 • redukcja rozstępów 
 • podniesiony owal twarzy 
 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry.  

Efekty widoczne są już po 1 zabiegu. Spektakularnych rezultatów możemy spodziewać się po serii 3-4 zabiegów. 

Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ zalety 

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który pokochało już wiele osób. Jakie są tego powody? Wymienić tutaj możemy: 

 • doskonałe efekty w postaci wyraźnego, trwałego odmłodzenia skóry,
 • minimalna inwazyjność, 
 • brak okresu rekonwalescencji, 
 • zabieg całoroczny, możemy go wykonać o dowolnej porze roku, 
 • alternatywa bądź uzupełnienie zabiegów laserowych, 
 • zabieg regeneracyjny ‒ odmłodzenie przebiega w naturalny sposób.  

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia Virtue RF. Terapia polega na jednoczesnym zastosowaniu dwóch technologii: mikronakłuwania i radiofrekwencji RF. Efekty terapii to stymulacja skóry do naturalnej regeneracji, redukcja zmarszczek, ujędrnienie, a co za tym wszystkim idzie, młodszy, bardziej atrakcyjny wygląd.

5/5 - (5 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!