EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Pięć sposobów, aby poprawić owal twarzy

Masz pytanie?

Spis treści

Jak zapobiec utracie owalu twarzy? To jedne z najczęstszych pytań, które zadają Pacjentki w naszej klinice. Opadający owal to jeden z największych mankamentów, który wiąże się z procesem starzenia. To nie zmarszczki są największym wyzwaniem, a właśnie opadanie owalu, bo wpływa to zmianę wyglądu i rysów twarzy. Opadający owal sprawia, że twarz wygląda na smutną, zmęczoną i zdecydowanie dodaje lat…

Dlaczego owal twarzy zaczyna opadać?

Z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również tkanki wewnętrze, które znajdują się pod skórą. Całe wewnętrze ‘rusztowanie’ czyli mięśnie, tkanka tłuszczowa z wiekiem zmniejsza się. Zaczyna ubywać tkanki tłuszczowej pod skórą, tkanki ulegają przemodelowaniu, mięśnie twarzy tracą objętość i sprężystość. Niestety te procesy starzenia mają wpływ na zmianę kształtu twarzy i właśnie one prowadzą do efektu, który nazywa się opadaniem owalu. Policzki zaczynają obwisać, tworzą się tzw chomiki. Na skroniach również ubywa tkanki tłuszczowej.

Objawy utraty owalu twarzy

  • Zapadające się skronie
  • Opadające powieki górne
  • Zwiotczała skóra, wyraźne bruzdy
  • Utrata wyraźnego zarysu żuchwy
  • Często pojawia się drugi podbródek
  • Opadające policzki, chomiki

Jak poprawić owal twarzy? Zabiegi na owal twarzy

Na szczęście wraz z rozwojem technologii i medycyny regeneracyjnej Jest kilka sposobów na lifting owalu. Bez względu na to, który zabieg na poprawę owalu się wybierze najważniejsze jest, aby podjąć działania profilaktyczne wcześnie, zanim problem opadania owalu będzie mocno zaawansowany, bo zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż cofać procesy starzenia.

Jednym z najbardziej skutecznych a zarazem naturalnych sposobów niechirurgicznego liftingu twarzy, który działa nie tylko na przebudowę skóry, ale też tkanki wewnętrze jest radiofrekwencja mikroigłowa. To zabieg z zastosowaniem energii cieplnej fali radiowej połączony z mikronakłuwaniem, który wpisuje się w najnowszy trend medycyny regeneracyjnej, czyli stymuluje i regeneruje skórę i tkanki pod skórą, uruchamia w niej procesy naprawcze, które owocują młodszym, zdrowym wyglądem i poprawą owalu, napięciem skóry.

1.Czyli pierwszy bardzo skuteczny sposób na lifting owalu to radiofrekwencja mikroigłowa
– liftinguje , ujędrnia, podnosi owal
– poprawia elastyczność i napięcie skóry
– pomaga zredukować drugi podbródek
– redukuje niedoskonałości, blizny, przebarwienia, skóra nabiera promiennego wyglądu
– wymaga wykonania serii 3-4 zabiegów
Im bardziej zaawansowane procesy starzenia, tym więcej bodźców potrzebuje skóra, aby uległa wyraźnym procesom odmłodzenia.

2. Drugi sposób na lifting i poprawę owalu to lifting laserowy Fotona 4D
Fotona 4D to lifting termiczny, unikalny ze względu na swoją skuteczność działania. Zabieg składa się z czterech zabiegów laserowych, wykonanych na jednej sesji zabiegowej, które mają działanie wielowymiarowe na skórę. Co to znaczy? Każda z czterech procedur działa na innej głębokości skóry i tkanek, stymuluje przebudowę kolagenu i elastyny nie tylko na skórze, ale dochodzi głęboko aż do warstwy SMAS. Podczas zabiegu wykonuje się procedury nieablacyjne, czyli takie, które nie uszkadzają naskórka, a działają głęboko na wewnętrzne warstwy skóry i uruchamiają naturalne procesy odmładzania poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Ostatni etap to zabieg ablacyjny, który przebudowuje skórę zewnętrzną, wygładza i redukuje zmarszczki, usuwa przebarwienia, sprawia że skóra jest napięta, wygładzona, nabiera zdrowego kolorytu. Fotona 4D to jeden z najbardziej skutecznych liftingów laserowych, zabieg jednocześnie nie jest bolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Jedyny efekt po zabiegu do delikatne łuszczenie się skóry przez 2-3 dni.
Po zabiegu laserowym dobrze jest głęboko nawilżyć skórę, np. mezoterapią igłową lub stymulatorem, aby osiągnąć optymalny efekt odmłodzenia.

3. Trzeci sposób na podniesienie owalu i lifting to zabieg dla niecierpliwych, którzy oczekują efektu natychmiast. Bez wykonywania serii zabiegowej. Przy takich oczekiwaniach świetny efekt liftingu można uzyskać stosując kwas hialuronowy na owal. Decydując się na lifting kwasem hialuronowym należy skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej, który wykonuje taki zabieg i ustalić plan działania. Lekarz może albo jednorazowo wykonać zabieg liftingu owalu, albo działać stopniowo, etapami. W dużej mierze zależy to od Pacjenta, czy oczekuje efektu i zmiany od razu, czy chce raczej poprawić wygląd krok po kroku. Efekty są naprawdę doskonałe, utrzymują się do roku, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że u pacjentów metabolizm jest bardzo indywidualny, więc i trwałość efektów może odbiegać od średniej.

4. Czwarty sposób na lifting i poprawę owalu to zabieg HIFU, czyli siła skoncentrowanych ultradźwięków. Skoncentrowane ultradźwięki działają selektywnie na skórę. Nie uszkadzają skóry zewnętrznej, ale docierają na pożądaną głębokość i tam, wewnątrz tkanki , gdzie pobudza kolagen do przebudowy i odnowy. W zależności od zaawansowania problemu wystarczą 1-2 zabiegi ( drugi wykonuje się nie wcześniej niż po 4-6 miesiącach)

5. Piąty sposób – nici liftingujące PDO
Lifting nićmi pozwala podnieść opadające tkanki. Lekarz wprowadza nici w wybrane partie twarzy, tworzą one coś na kształt rusztowania. Nici PDO ulegają rozpuszczeniu po kilku miesiącach, ale wcześniej w miejscu ich aplikacji zaczyna wytwarzać się nowy kolagen. Efekt nici utrzymuje się do roku.

Domowe sposoby na owal twarzy

Domowa pielęgnacja skóry jest ważnym elementem profilaktyki anti-aging . Domowe działania nie wystarczą, aby utrzymać jędrny naturalny owal, nie zastąpią zabiegów medycyny estetycznej, ale są ważne jako element wspomagający.
Codzienną pielęgnację warto uzupełnić o masaż, aby pobudzać ukrwienie i odżywienie, co wpływa na lepszą kondycję skóry. Masaż ujędrniający można wykonywać delikatnie opuszkami palców, przy okazji aplikacji kremu. Można też zastosować kamień do masażu twarzy. Najważniejsza jest regularność i systematyczność

Jak oceniasz tę stronę?
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ