EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Najgorętsze trendy medycyny estetycznej na 2024

Masz pytanie?

radiofrekwecja trendy
Spis treści

Nowy Rok tuż, tuż, to zwykle pora na postanowienia noworoczne, podsumowania, ale też patrzenie w przyszłość, co nowego …. Dlatego chcemy przybliżyć wam co nowego w medycynie estetycznej i regeneracyjnej, jakie są trendy i jak skutecznie dbać o siebie zgodnie z najnowszą wiedzą, badaniami i trendami.
Coraz bardziej rośnie świadomość dbania o siebie zgodnie z trendem longevity, czyli całościowego podejścia do zdrowia, diety oraz młodego zdrowego wyglądu. Chcemy żyć coraz dłużej w dobrej kondycji, oraz ciesząc się młodym wyglądem, dzięki nowoczesnym sposobom opóźniania procesów starzenia. Ale jak to robić dobrze, świadomie, systematycznie?
Jakie są najgorętsze trendy w medycynie estetycznej i regeneracyjnej? Na co warto zwrócić uwagę w przyszłym roku?

Moda na naturalność i zdrową skórę

Coraz więcej pacjentów poszukuje nowoczesnych terapii nastawionych przede wszystkim na opóźnianiu procesów starzenia, poprzez bioregenerację skóry. Bioregeneracja to wielokierunkowe podejście do procesów starzenia się skóry poprzez jej głębokie nawilżenie, ujędrnienie, przywrócenie blasku, walkę z wolnymi rodnikami i stymulowanie. Służą temu nowoczesne urządzenia, ale i preparaty, które stymulują naturalne mechanizmy przebudowy kolagenu w skórze. Coraz więcej klientów świadomie chce dbać o jakość i kondycję skóry, wzmacniać ją, naturalne stymulować, wykorzystując wiedzę i mechanizmy naturalnych procesów skóry, aby uzyskać stopniową poprawę wyglądu i kondycji skóry. Zmiana rysów twarzy jest już passe, liczy się naturalny, zdrowy, zadbany wygląd. Jakość skóry jest teraz na topie.

Biostymulacja

To metoda naturalnego odmładzania i opóźniania procesów starzenia poprzez podanie najnowszych preparatów medycyny estetycznej, stymulatorów tkankowych. Po podaniu preparatu dochodzi do produkcji kolagenu, elastyny i poprawy macierzy pozakomórkowej. Skóra jest głęboko odżywiona, dotleniona, poprawia się jej jakość. Stymulatory dają efekty stopniowo, bo działają stopniowo, stymulując naszą własną skórę i tkanki podskórne do przebudowy i regeneracji. Jakich efektów można oczekiwać? Poprawy gęstości skóry, elastyczności, nawilżenia. Z wiekiem nasze komórki spowalniają, ich zdolności do samoodnowy zwalnia, więcej kolagenu ulega rozpadowi niż jest wytwarzane przez fibroblasty. Wpływ na to ma również nasz styl życia, stres, czynniki zewnętrzne. Dlatego warto pobudzać nasze fibroblasty, które potrzebują takiej aktywacji.

Terapie łączone vs monoterapie

To kolejny trend, który zdobywa coraz większe uznanie w medycynie regeneracyjnej. Badania pokazują , że łączenie różnych technik i działanie wielowymiarowe pozwala osiągnąć kompleksowe rezultaty, oraz zwiększa satysfakcję klientów z zabiegów, dzięki temu, że kilka problemów jednocześnie można zniwelować stosując terapie łączone.

Jakie terapie warto kojarzyć?

Laseroterapię, czy radiofrekwencję mikroigłową ze stymulatorami tkankowymi, lub mezoterapią igłową. Dzięki dostarczeniu do skóry składników odżywczych i pobudzenia fibroblastów zabiegi oparte na energii, takie jak laseroterapia czy radiofrekwencja mikroigłowa działają bardziej skutecznie w przebudowie kolagenu.
Rewelacyjnie sprawdza się mikronakłuwanie z peelingami chemicznymi dla silnego efektu glow i ujednolicenia kolorytu skóry, oraz głębszej przebudowy skóry. Skóra staje się nie tylko gładsza, ale też znacznie poprawia się jej koloryt, jakość, jest pomienna i pełna blasku.

Egzosomy, mikrocząsteczka, wielki efekt.

Egzosomy są jedną z największych nowości na rynku medycyny regeneracyjnej, ale prace nad nimi trwają już od ponad 50 lat!
Jednym z priorytetów medycyny regeneracyjnej jest dostarczenie w gląb skóry bogatych substancji regeneracyjnych i stymulujących, które są w stanie przeniknąć przez barierę naskórka. Egzosomy są właśnie takim łącznikiem w komunikacji komórek skóry. Są nawet tysiąc razy mniejsze od komórek skóry, dlatego mogą swobodnie przeniknąć do skóry właściwej przez barierę skórno-naskórkową.
Dają komórkom macierzystym impuls do regeneracji. Zastosowanie egzosomów na skórę zwiększa syntezę kolagenu siedmiokrotnie, a elastyny trzykrotnie! Egzosomy zawierają i transportują m. in. witaminy, peptydy, aminokwasy, kwas hialuronowy. Idealnie łączą się z mikronakłuwaniem, bo jeszcze lepiej mogą wniknąć do skóry właściwej i działać na nią bardzo regeneracyjnie. To produkt, jakiego jeszcze nie było!

Zabiegi EBD czyli energia ma wielką moc?

EBD oznacza Energy Based Devices, czyli nowoczesne technologie oparte na wykorzystaniu energii. Do zabiegów z wykorzystaniem energii zaliczamy zabiegi laserowe, falą radiową, radiofrekwencję mikroigłową, ultradźwięki. Energia dostarczona głęboko do skóry właściwej i tkanki podskórnej nie tylko skraca włókna kolagenowe, które natychmiast stają się bardziej napięte, elastyczne, ale też stymuluje syntezę nowego kolagenu, przebudowuje skórę. Zabiegi laserowe czy RF mikroigłowa działają bardzo silnie na poprawę jędrności skóry, napięcia, teksturę skóry i redukcję wiotkości. Te minimalnie inwazyjne procedury skutecznie radzą sobie z wiotką skórą, opadającym owalem, chomikami, elastycznością, a nawet drugim podbródkiem. Dają naturalne i długotrwałe rezultaty. Pozwalają cofnąć czas, zupełnie bezpiecznie i naturalnie.

W Klinice Absolu naszą misją jest zapewnienie naszym pacjentom najwyższej jakości zabiegów, które przynoszą efekty. Pozwalają skutecznie i bezpiecznie opóźnić procesy starzenia i cieszyć się pięknym naturalnym wyglądem na dłużej.
Wszystkie najnowsze trendy zabiegowe znajdziecie w klinice Absolu, zapraszamy!

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA