EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Epilacja laserowa – na czym polega?

Masz pytanie?

depilacja laserowa
Spis treści

Gładkie ciało, bez niechcianych włosków i podrażnień to ogromny komfort i marzenie kobiet, oraz wielu mężczyzn. W imię piękna, kobiety już od czasów starożytnego Egiptu usuwały niepożądane włosy, stosując wosk, miód, gorące kamienie, ogień. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy zdecydowanie lepsze rozwiązania depilacji ciała i nie musimy korzystać z tak drastycznych metod. Nowoczesna depilacja sięga 1915 roku, kiedy to na okładce magazynu Harper’s Bazaar pojawiła się reklama maszynki do depilacji. Epilacja i depilacja to pojęcia bardzo często stosowane zamiennie. Mimo że oba dotyczą usuwania owłosienia, oznaczają całkiem inne metody. Epilacja a depilacja – jakie są między nimi różnice? Czym jest i na czym polega epilacja laserowa? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Epilacja a depilacja – różnice

Zarówno zabieg depilacji, jak i epilacji stosuje się po to, by usunąć z wybranych partii ciała (np. nóg, pach, okolic intymnych) niechciane owłosienie. Jednak tylko epilacja jest metodą trwałą, dzięki której przez długi czas można cieszyć się gładką skórą. By uzyskać oczekiwane rezultaty, należy skorzystać z usług profesjonalnego salonu, który oferuje depilację laserową. Tylko w ten sposób można skutecznie i bezpiecznie usunąć włoski.

Czym jest zatem depilacja? Pod tym terminem kryją się konkretne metody pozbycia się niechcianego owłosienia, które wykonuje się na co dzień. Najpopularniejsze sposoby to:

 • Maszynka jednorazowa – to najczęściej stosowana metoda usuwania włosków. Mimo że golenie jest bardzo proste, jest również krótkotrwałe. U niektórych osób nowe włoski mogą odrastać nawet po kilkunastu godzinach od depilacji.
 • Wosk – w trakcie zabiegu wykorzystuje się plastry z rozgrzanym woskiem, które nakłada się na skórę, a następnie zrywa się je szybkim ruchem w przeciwnym kierunku niż wzrost włosków. Depilacja woskiem jest metodą bolesną, dlatego nie jest polecana osobom wrażliwym na ból. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 3-4 tygodnie.
 • Depilator elektryczny – z racji tego, że zabieg polega na wyrywaniu włosków, nie jest rekomendowany osobom z niskim progiem bólu. Uzyskany efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka tygodni.
 • Krem do depilacji – po naniesieniu na skórę, substancje zawarte w kremie rozpuszczają łodygę włosa. Produkt działa jedynie powierzchniowo, a więc nie dociera do cebulek włosowych. Dlatego rezultaty zabiegu są krótkotrwałe – kilka dni po depilacji włoski zaczynają odrastać.

Na czym polega epilacja laserowa?

Najbardziej znaną i coraz bardziej popularną metodą epilacji jest epilacja laserowa (inaczej depilacja laserowa). W trakcie zabiegu laser emituje energię cieplną, która niszczy strukturę włosów, wpływa na ich obumieranie i redukcję. Jak do tego dochodzi? Melanina znajdująca się w mieszku włosowym absorbuje wytwarzane światło, co powoduje termiczną destrukcję włosa, a w konsekwencji jego trwałe usunięcie.

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia jest innowacyjna platforma lasera diodowego Primelase Excellence, hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Podczas zabiegu emitowane są trzy długości fal: 810, 940 i 1060 nm, co pozwala na bezpieczne i efektywne pozbycie się zbędnych włosków, niezależnie od ich koloru i pory roku. Dodatkową zaletą epilacji laserowej jest komfort zabiegu. Dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze, skóra pacjenta ulega błyskawicznemu schłodzeniu, przez co nie odczuwa on bólu. Ponadto generowanie aż trzech impulsów światła w ciągu jednej sekundy sprawia, że zabieg jest krótki.

Wielu osobom depilacja laserowa kojarzy się z zabiegiem bolesnym i nieprzyjemnym. Pierwsze lasery, które miały mniejszą moc i nie były tak zaawansowane, jak obecnie, faktycznie powodowały nieprzyjemne uczucie bólu. Zdarza się jeszcze, że w niektórych gabinetach zabieg nie jest wykonywany specjalnym laserem do depilacji, tylko urządzeniem IPL, które też daje nieprzyjemne odczucia zabiegowe. Zatem przed podjęciem decyzji o tym gdzie wykonać serię zabiegów depilacji laserowej, warto sprawdzić, czy zabieg faktycznie wykonywany jest laserem oraz czy jest to nowoczesny laser, ponieważ tylko nowoczesny sprzęt zapewni wysoki komfort zabiegu oraz jego skuteczność.

Epilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserem diodowym Primelase nie wymaga szczególnego przygotowania. Aby jednak zwiększyć efektywność zabiegu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dwa tygodnie przed epilacją laserową należy unikać ekspozycji na słońce, wizyt w solarium, a także zaprzestać przyjmowania leków światłouczulających. Co najmniej 10 dni przed zabiegiem nie powinno się usuwać owłosienia za pomocą depilatora czy wosku. Na kilka dni przed epilacją laserem warto zrezygnować ze stosowania kosmetyków (np. peelingu), które mogłyby naruszyć naskórek. W dniu zabiegu (lub dzień przed nim) należy ogolić miejsca zabiegowe jednorazową maszynką. Uważając przy tym, aby nie uszkodzić zewnętrznej warstwy skóry oraz jej nie podrażnić.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej

Mimo że laserowe usuwanie owłosienia to metoda bezpieczna i nieinwazyjna, w określonych sytuacjach nie można przeprowadzić zabiegu. Główne przeciwwskazania to:

 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory,
 • łuszczyca,
 • grzybica,
 • bielactwo,
 • świeża opalenizna,
 • infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • stosowanie retinoidów.

Epilacja laserowa – podsumowanie

Epilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbycia się owłosienia. Zapewnia ogromny komfort idealnie gładkiego ciała, zwiększa poziom higieny, podnosi komfort psychiczny. Przeznaczona jest dla każdego, a w szczególności dla osób z tendencją do wysypki, wrastających włosków i podrażnienia skóry po tradycyjnych sposobach depilacji. To idealny zabieg dla osób bardzo aktywnych i zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne golenie, a potrzebują zawsze dobrze wyglądać. Osoby, które trenują i są aktywne fizycznie również powinny rozważyć zabiegi epilacji, bo nadmierne owłosienie jest krępujące. Po epilacji przez kilka lat można cieszyć się delikatną, gładką skórą. Warto przy okazji nadmienić, że laser działa na włosy w fazie wzrostu, dlatego należy wykonać serię 4-6 zabiegów co kilka tygodni.

5/5 - (6 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ