EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Depilacja laserowa- fakty i mity

Masz pytanie?

depilacja laserowa warszawa nóg
Spis treści

Piękne ciało, to gładkie ciało. Gładkie ciało to przede wszystkim wygoda, higiena i ogromny walor estetyczny.
Podobno średnio spędzamy 34 godziny rocznie na golenie….A tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa.
Wciąż jest dużo pytań i mitów wokół depilacji laserowej, które chcemy wyjaśnić. Bo nie ma lepszej, bardziej skutecznej i ekologicznej metody na pozbycie się zbędnego owłosienia jak depilacja laserowa.

Depilacja laserowa- fakty i mity

Depilacja laserowa nie jest bezpieczna- MIT

Depilacja laserowa jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, ale pod pewnymi warunkami.
Przede wszystkim depilacja laserowa musi być wykonywana przez kosmetologa, który ma wiedzę, doświadczenie i odpowiednie szkolenie. Doświadczony i przeszkolony kosmetolog w pierwszej kolejności przeprowadzi odpowiednią kwalifikację do zabiegu i wyeliminuje przeciwwskazania, takie jak przyjmowanie suplementów witaminy A czy antybiotyków, albo podrażniona skóra w obszarze zabiegowym. Po drugie właściwie dobierze parametry zabiegowe do rodzaju skóry i rodzaju włosa, tak aby zabieg był skuteczny ale i bezpieczny. Są różne fototypy skóry, do których dostosowuje się parametry zabiegu.
Po trzecie należy upewnić się że zabieg będzie wykonywany na bezpiecznym urządzeniu laserowym od znanego producenta, który ma klasyfikację medyczną. Na rynku jest kilka sprawdzonych i bezpiecznych laserów do depilacji z atestami bezpieczeństwa i klasyfikacją urządzeń medycznych. One dają gwarancje bezpieczeństwa. Sprzęt nieznany od nieznanych producentów czy dystrybutorów z Chin nie daje gwarancji bezpieczeństwa i zabieg depilacji wykonany takim sprzętem faktycznie może być ryzykowny.
Podsumowując, zabiegi depilacji laserowej są w pełni bezpieczne jeśli wykonuje je dyplomowany, doświadczony kosmetolog, kwalifikacja do zabiegu jest przeprowadzona prawidłowo i przeciwwskazania zostaną wykluczone. Zabieg wykonywany jest laserem produkowanym przez znanego producenta sprzętu laserowego i medycznego, który ma odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i atesty.

Depilacja laserowa bardzo boli- MIT

Depilacja laserowa jest odczuwalna, to fakt. Ale nowoczesne lasery od renomowanych producentów umożliwiają wykonanie zabiegu depilacji w sposób komfortowy. Po pierwsze nowoczesne lasery do depilacji klasy premium, takie jak Primelase, mają bardzo skuteczną głowicę z wbudowanym chłodzeniem. Podczas zabiegu obszar zabiegowy jest cały czas mocno chłodzony, co bardzo podnosi komfort zabiegowy i zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny.
Po drugie zabiegi depilacji laserem Primelase wykonuje się na żelu do USG, co dodatkowo łagodzi odczucia zabiegowe.
Po trzecie głowica lasera umożliwia szybkie wykonanie zabiegu co również wpływa na komfort zabiegowy, bo zabiegi usuwania zbędnego owłosienia laserem są naprawdę szybkie.
Do czego można porównać odczucia podczas depilacji laserowej? Do drobnych i delikatnych ukłuć. Odczucia zabiegowe podczas depilacji laserowej różnią się też w zależności od obszaru na którym wykonywana jest depilacja. Zabieg depilacji nóg jest bardzo komfortowy, depilacja laserowa bikini jest już bardziej odczuwalna, ale wykonywana laserem Primelase trwa krótko, około 15 minut.

Depilacja laserowa zajmuje dużo czasu- MIT

Jeszcze kilka lat temu zabieg depilacji laserowej faktycznie trwał nawet kilka godzin. W ciągu ostatnich lat technologia laserowa bardzo dynamicznie się rozwinęła, urządzenia laserowe są nowoczesne, większej mocy, mają udoskonalone głowice zabiegowe i dzięki temu czas trwania zabiegów laserowych uległ skróceniu.
Czas trwania depilacji laserowej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od jakości i mocy lasera do depilacji, jakim jest wykonywany zabieg.
Nowoczesne lasery premium takie jak Primelase od Cocoon Medical umożliwiają dużo szybsze wykonanie zabiegu niż wcześniejsze generacje laserów.
Po drugie istotny jest obszar wykonywania zabiegu. Depilacja laserowa pach to zaledwie 10 minut, podczas gdy depilacja laserowa całych nóg zajmuje średnio 30 minut.
Najbardziej popularny zabieg depilacji laserowej nóg, bikini i pach zajmuje w klinice Absolu około 1 godziny. Zabieg powtarza się do 8 tygodni, więc każdy jest w stanie wygospodarować czas na depilację laserową nawet kilku obszarów jednocześnie. Jest to najbardziej efektywny czasowo i cenowo sposób pozbycia się zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa nie jest trwała- MIT

Zabiegi depilacji laserowej to najbardziej skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest to również jedyna metoda, która daje trwałe rezultaty, jeśli jest przeprowadzona prawidłowo.
Depilacja laserowa wymaga przeprowadzenia serii zabiegów, aby była skuteczna i trwała. Z reguły jest to 4-8 zabiegów, ale zdarza się, że potrzeba nawet więcej. Ilość zabiegów zależy od kwestii bardzo indywidualnych, takich jak rodzaj włosa, fototyp skóry, ale również gospodarka hormonalna organizmu, która ma wpływ na owłosienie.
Dlaczego trzeba wykonać serię zabiegów? Laser trwale usuwa owłosienie w fazie wzrostu włosa, czyli w anagenie. Jedynie w fazie anagenu impuls lasera jest w stanie przenieść się do cebulki i mieszka włosowego. Na nogach tylko 20% włosków jest w fazie anagenu, dlatego zazwyczaj potrzeba 5-6 zabiegów, aby całkowicie, trwale i na lata pozbyć się owłosienia. To są wartości uśrednione, które mogą się różnić w indywidualnych przepadkach.

Jeden zabieg depilacji laserowej nie wystarczy aby trwałe usunąć owłosienie- FAKT

Tak, to prawda. Jeden zabieg depilacji laserowej nie jest w stanie trwale usunąć owłosienia. Włosy na ciele znajdują się w różnych fazach wzrostu. Ma to bardzo duże znaczenie, bo energia wiązki lasera działa na melaninę łodygi włosa. Ciepło uszkadza mieszek włosowy, który jest w fazie wzrostu włosa. Podczas zabiegu laser oddziałuje tylko na włoski w fazie wzrostu, czyli w fazie anagenu. Dlatego zabiegi należy cyklicznie powtarzać, aby usunąć wszystkie włoski, kiedy będą właśnie w fazie anagenu. Średnio przyjmuje się, ze jest to 5-6 zabiegów co 6-8 tygodni. Taka cyklicznie przeprowadzona seria depilacji laserowej zapewni gładkie ciało na lata.
Zbyt częste zabiegi też nie będą skuteczne, bo włoski nie będą znajdować się jeszcze w fazie anagenu i trzeba będzie wykonać więcej zabiegów.

Depilacje laserowa można wykonać tylko jesienią i zimą- MIT

Jesień i zima są bardzo dobrym okresem na depilację laserową, ale nie oznacza to, że zabiegu nie można wykonać na wiosnę czy w lecie. Istotne jest, aby skóra na której wykonuje się zabieg depilacji laserowej nie była opalona, stąd przekonanie, że zabiegów nie należy wykonywać latem. Natomiast nie każdy aktywie opala się i eksponuje ciało na słońce, więc tak naprawdę depilację laserową można wykonywać cały rok. Istotne jest, aby przestrzegać zalecenia przed i po zabiegu.
Ze względu na fakt, że depilację laserową wykonuje się w serii 4 – 6 zabiegów warto rozpocząć ją jesienią czy zimą, tak aby w lecie cieszyć się idealnie gładką skórą.

Depilacja laserowa jest droga- MIT

Wciąż zabiegi depilacji laserowej kojarzone są z wysoką ceną – ale jest to błędna percepcja. Zabiegi depilacji laserowej stały się zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, nie są już luksusem. Praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Oczywiście są wciąż duże rozbieżności cen – dlatego szukając właściwego miejsca na przeprowadzenie depilacji laserowej warto wziąć pod uwagę jednocześnie kilka czynników – standard kliniki, w której poddamy się depilacji laserowej, jakość lasera do depilacji oraz ceny zabiegów. W klinice Absolu naszą misją jest zapewnienie szerokiego dostępu do profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej w standardzie premium, dlatego oferujmy naszym pacjentom wyjątkowo atrakcyjne pakiety na depilację laserową kilku obszarów nowoczesnym, szybkim i skutecznym laserem Primelase.
Najbardziej atrakcyjny pakiet to depilacja nóg, bikini i pach w cenie jedynie 500 zł za wszystkie obszary. To niezwykle atrakcyjna cena, która pozwoli Ci cieszyć się idealnie gładkim ciałem po serii zabiegów.

Pełna oferta promocji depilacji laserowej w której każdy znajdzie najlepsze promocje dla siebie: 

Depilacja laserowa nie usunie jasnych włosków
MIT

Czy depilacja laserowa działa na jasne włosy? Często się zdarza, że kobiety, które mają jasne owłosienie rezygnują z depilacji laserowej. Niepotrzebnie. Prawdą jest, że jasne włoski są trudniejsze do usunięcia, ale nowoczesny sprzęt radzi sobie również z jasnym owłosieniem. Nowoczesne lasery pozwalają na dobranie odpowiedniej wiązki lasera i dostosowanie parametrów zabiegowych do rodzaju włosa oraz karnacji skóry, również do jasnych, cienkich włosów.

Depilacja laserowa zapobiega wrastaniu włosków- FAKT

Wrastające włoski i podrażniona skóra to częsty problem, który pojawia się po goleniu owłosienia jednorazowymi maszynkami do golenia, czy po depilacji woskiem lub depilatorem. Wrastanie włosków jest bardzo nieprzyjemne, bolesne i może prowadzić do stanów zapalnych.
Depilacja laserowa jest zalecana w przypadku wrastających włosków. Jest to jedyny sposób depilacji, który zapobiega wrastaniu włosków i pozwala trwale pozbyć się problemu. Również depilacja laserowa pozostawia skórę gładką bez podrażnień.

Do depilacji laserowej trzeba się przygotować- FAKT

Depilacja laserowa wymaga pewnego przygotowania, ale jest to bardzo proste.
Przede wszystkim należy dopilnować, żeby nie opalać się przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Dotyczy to również solarium czy użycia samoopalacza. Minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy z tego zrezygnować.
Należy tez odstawiać suplementy, które mogą zawierać witaminę A, która ma działanie światłouczulające. Nie można też przyjmować antybiotyków jeśli chce się wykonać zabieg depilacji laserowej. Po kuracji antybiotykowej należy odczekać 2 tygodnie i dopiero można poddać się zabiegowi depilacji.
Dzień przed planowanym zabiegiem należy ogolić jednorazową maszynką obszar, który będzie poddany zabiegowi. NIE MOŻNA użyć depilatora.

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ