EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Co to jest bezinwazyjne odmładzanie?

Masz pytanie?

odmładzanie bezinwazyjne
Spis treści

Każdego dnia skóra narażona jest na szkodliwe działanie warunków pogodowych (promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz) oraz innych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia środowiska, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu czy niewłaściwa pielęgnacja. Szczególnie wrażliwa jest skóra na twarzy, szyi i dekolcie, na której szybciej pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości, będące wynikiem starzenia egzogennego, endogennego i mimicznego. Procesu starzenia się skóry nie da się całkowicie uniknąć, jednakże można go skutecznie opóźnić, korzystając z bezinwazyjnych zabiegów odmładzających.

 

Bezinwazyjne odmładzanie – co to takiego?

Bezinwazyjne odmładzanie to zabiegi niechirurgiczne, podczas których nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Są to m.in. różnego rodzaju masaże (np. Facemodeling), oraz zabiegi z zastosowaniem technologii np. laserowej lub skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU), które dostarczają energię w głąb skóry i intensywnie stymulują naturalne procesy regeneracji i odmłodzenia skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, działają liftingująco i odmładzająco. Do bezinwazyjnych zabiegów z zastosowaniem technologii należą np. peeling laserowy, resurfacing, który zarówno dostarcza energię lasera w głąb skóry i jednocześnie działa powierzchniowo odświeżając skórę oraz inne zabiegi z użyciem lasera jak i popularne ostatnio  HIFU, czyli lifting, odmłodzenie i ujędrnienie już po 1 zabiegu!

 

W ostatnich latach terapie odmładzające skórę bez użycia skalpela zyskały dużą popularność wśród pacjentów, przez wzgląd na swoją skuteczność, bezpieczeństwo i brak rekonwalescencji po kuracji. Jednym z najchętniej wybieranych i najefektywniejszych zabiegów jest bezinwazyjne odmładzanie laserowe 3T, czyli potrójna procedura zabiegowa z zastosowaniem lasera Nd:YAG FOTONA

 

Bezinwazyjne odmładzanie laserowe 3T FOTONA– na czym polega?

Przed zabiegiem bezinwazyjnego odmładzania laserowego 3T kosmetolog przeprowadza z pacjentem wywiad w celu zapoznania się z jego problemem i oczekiwaniami. W trakcie konsultacji wyklucza się również przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie terapii. Są to:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe skóry,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • aktywna infekcja wirusowa bądź bakteryjna w miejscu zabiegowym,
 • przyjmowanie środków farmakologicznych światłouczulających, takich jak tetracykliny czy retinoidy,
 • świeża opalenizna,
 • padaczka.

 

W trakcie sesji specjalista oczyszcza obszar zabiegowy, przygotowując tym samym skórę do dalszej kuracji. Następnie za pomocą światła dochodzi do odmłodzenia i regeneracji skóry. Zabieg Fotona 3T składa się z trzech procedur, takich jak:

 

 • TIGHTENING – dzięki liftingowi termicznemu dochodzi do podgrzania głębokich warstw skóry. W ten sposób poprawione zostaje napięcie i jędrność skóry oraz zlikwidowane zostają nieestetyczne obwisłości.
 • TONING – zastosowanie trybu VERSA lasera Nd:YAG umożliwia zredukowanie przebarwień i rozszerzonych naczynek. Dodatkowo skóra staje się promienna, wyraźnie wygładzona, a jej koloryt ujednolicony.
 • TEXTURING – laser stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra zostaje ujędrniona, zagęszczona, poprawia się także jej struktura.

 

Aby cieszyć się długotrwałymi, spektakularnymi efektami zaleca się wykonanie 3 terapii w odstępie 4-6 tygodni, stosując się do zaleceń pozabiegowych (unikanie słońca, używanie kremów z ochroną SPF 50).

Zabieg bezinwazyjnego odmładzania skierowany jest do wszystkich osób, które preferują skuteczne, a jednocześnie nieinwazyjne metody zredukowania oznak starzenia oraz które chcą zadziałać na kilka problemów równocześnie (wiotkość skóry, przebarwienia, oznaki fotostarzenia).

 

Bezinwazyjne odmładzanie – dlaczego warto się zdecydować na zabieg?

Zabieg bezinwazyjnego odmładzania laserem Fotona jest bezpieczny, precyzyjny oraz bardzo skuteczny. Kuracja nie wymaga specjalnego przygotowania, nie wiąże się również z rekonwalescencją. Pacjenci mogą więc bardzo szybko powrócić do codziennych aktywności po przeprowadzonym zabiegu. Ogromną zaletą terapii jest również jej krótki czas trwania.

Zabieg bezinwazyjnego odmładzania zachwyca końcowymi rezultatami. Szybko, bezboleśnie i bez ingerencji chirurgicznej można odmłodzić twarz, szyję oraz dekolt, poprawić elastyczność i gęstość skóry, a także ją wygładzić.

 

5/5 - (6 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!