EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

AMWC 2024 – czyli co jest na topie wśród światowych liderów branży medycyny estetycznej i regeneracyjnej?

Masz pytanie?

Spis treści

Kongres AMWC 2024

Za mną 22-ga edycja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging AMWC 2024 w Monako. Jest to największe, najbardziej prestiżowe i chyba najważniejsze wydarzenie w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej na świecie. W wydarzeniu tym uczestniczą wybitni lekarze światowej sławy, naukowcy, liderzy branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, najwięksi producenci technologii medycyny estetycznej i anti-aging.

Dla mnie jest to miejsce, gdzie mogę być na bieżąco ze światowymi nowościami zarówno w technologiach jak i produktach, gdzie mogę wziąć udział w wykładach i sympozjach wybitnych lekarzy czy naukowców, którzy przyczyniają się do ciągłego dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej i regeneracyjnej i dzielą się wynikami badań oraz doświadczeniami ze swoich praktyk. Jest to dla mnie doskonały sposób na rozwój, szukanie inspiracji i wymianę wiedzy z najlepszymi światowymi ekspertami z branży. Jak zawsze te trzy dni bardzo intensywnej konferencji minęły w oka mgnieniu!

Program był niezwykle różnorodny, bogaty, wzbogacił moje doświadczenia i wiedzę na temat dynamicznego rozwoju medycyny regeneracyjnej, holistycznego podejścia do procesów anti-aging, nowatorskich łączonych protokołów zabiegowych, innowacyjnych terapii włosów, jak również ginekologii estetycznej. Z kongresu wyniosłam też dużo inspiracji i pomysłów, które będę wdrażać w klinice Absolu.
Co było dla mnie najbardziej kluczowe na konferencji AMWC 2024? Jakie trendy zdominowały seminaria i warsztaty i jaką wiedzą chciałabym się podzielić z naszymi Pacjentami?

Przed wszystkim dominuje trend na naturalność – to ogromna zmiana, jaka nastąpiła w ciągu ostatnich kilku lat w branży. Medycyna estetyczna ewoluuje w stronę medycyny regeneracyjnej, nastawionej na stymulację, poprawę jakości wyglądu skóry i tkanek dzięki całościowym działaniom, które włączają również dietę i suplementację. Wynika to z potrzeb Pacjentów, którzy chcą zachować naturalny wygląd bez zmian rysów twarzy, ale dbać o jakość skóry i tkanek i opóźniać procesy starzenia.

Nie walczymy – opóźniamy – to drugi duży nurt dominujący na Kongresie AMWC. Już nie walczymy z procesami starzenia, ale świadomie poznajemy mechanizmy ich działania i je opóźniamy. Dlatego ważne jest, aby mądrze podejmować działania prewencyjne już po 30 roku życia, stymulować procesy syntezy kolagenu, aby utrzymywać młody wygląd. Bardzo ważne jest zapobieganie stresowi oksydacyjnemu – jednym z najbardziej potężnych antyutleniaczy jest Vit D oraz Vit C i warto je suplementować nie tylko ze względu na skórę.

Jesteśmy całością – nasz styl życia ma ogromny wpływ na wygląd, jakość skóry, procesy starzenia się całego organizmu. Dwa najważniejsze obszary na które warto zwrócić uwagę, aby dobrze wyglądać, ale też spowalniać procesy starzenia i zachować zdrowie i młody wygląd na dłużej ( longevity) to dieta i aktywność fizyczna. Czy wiesz, że jednym z bardziej szkodliwych składników, który wpływa na jakość białka w organizmie oraz procesy regeneracji i reprodukcji białek to cukier? Cukier powoduje glikację białek, w uproszczeniu jest to niekorzystny proces, który powoduje przyłącznie się glukozy do wolnych grup aminowych białek. Ma to wpływ na przyspieszczenie procesu starzenia białek, m in kolagenu. Dlatego dla utrzymania zdrowego, młodego wyglądu na dłużej ważne jest ograniczenie prostych węglowodanów w diecie jak również dostarczanie do organizmu wysokiej jakości białka z pożywienia.

Protokoły łączone – czyli najlepsze kombinacje zabiegów łączonych. Oczywiście każda skóra jest inna i trzeba podchodzić do każdego Pacjenta i każdego problemu indywidualnie. Nie ma jednego standardowego protokołu, który sprawdzi się u każdego. Podstawą do stworzenia planu indywidualnej terapii jest kondycja skóry, stopień zaawansowania procesów starzenia, ale też czynniki związane ze stylem życia. Niemniej jednak do najbardziej popularnych terapii protokołów łączonych zaliczamy zabiegi z zastosowaniem energii, czyli radiofrekwencję mikroigłową czy lasery wspomagane stymulatorami tkankowymi, żeby fibroblasty miały odpowiednie podłoże do odbudowania kolagenu.

Mały wielki egzosom – po raz pierwszy na kongresie jako jeden z wiodących tematów pojawiły się egzosomy w połączeniu z zabiegami regeneracyjnymi, oraz bardzo obiecujące efekty badań w zastosowaniu egzosomów w medycynie estetycznej. Czym są egzosomy? Można w ogromnym skrócie i uproszczeniu powiedzieć, że egzosomy to nanopęcherzyki wytwarzane przez komórki macierzyste. Są kluczowe w komunikacji międzykomórkowej, dzięki mikronizacji są w stanie przeniknąć dokładnie tam, gdzie potrzeba. Mogą być dostarczycielami składników budowy skóry. Egzosomy przyspieszają i stymulują procesy regeneracji komórkowej. Są rewelacyjnym dopełnieniem zabiegów takich jak mikronakłuwanie czy radiofrekwencja mikroigłowa. Są to obecnie najbardziej pożądane protokoły zabiegowe!

Trzy bardzo intensywne dni Kongresu, wykłady, prezentacje, badania były dla mnie nie tylko bardzo wartościową dawką najbardziej nowoczesnej wiedzy, ale też źródłem pomysłów i inspiracji. Już wkrótce w klinice medycyny estetycznej Absolu pojawią się nowości – zainspirowane najnowszymi światowymi trendami. Zapraszam.

Galeria

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ