EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Alopecja – jak leczyć łysienie plackowate?

Masz pytanie?

leczenie łysienia
Spis treści

Utraty włosów obawia się aż 80% osób – mężczyzn i kobiet. Mimo że łysienie dotyczy głównie mężczyzn, coraz więcej kobiet cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. Przyczyn utraty gęstości włosów jest bardzo dużo. Wzmożona utrata włosów może być spowodowana złą dietą, przewlekłym stresem, zmęczeniem, niewłaściwą pielęgnacją czy zaburzeniami hormonalnymi. Plackowate miejsca na głowie bez włosów mogą oznaczać alopecję. Jakie są przyczyny i objawy schorzenia? Jak leczyć łysienie plackowate?

Alopecja – co to takiego?

Alopecja (nazywana również łysieniem plackowatym) to choroba autoimmunologiczna, na którą cierpią zarówno mężczyźni, jak i kobiety, najczęściej poniżej 25. roku życia. Schorzenie objawia się uszkodzeniem mieszków włosowych, wypadaniem włosów, a w konsekwencji zanikaniem wytwarzania nowych włosów. Na skórze głowy pojawiają się charakterystyczne okrągłe skupiska bez włosów, kształtem przypominające placki. Alopecja nie dotyczy jedynie włosów na głowie, lecz także owłosienia na brodzie czy brwiach.

Łysienie plackowate – symptomy choroby

Chociaż zwykle pierwsze objawy alopecji można zauważyć na głowie, czasem w pierwszej kolejności dochodzi do utraty włosów na innych partiach ciała. Najpierw pojawiają się niewielkie plackowate plamy. Z czasem skupisk jest coraz więcej. W zależności od przypadku mogą to być plamy pojedyncze bądź mnogie.

Alopecja – przyczyny

Alopecja to schorzenie o podłożu autoimmunologicznym. Bardzo często występuje u osób, które cierpią z powodu innych chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego, takich jak:

  • bielactwo,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca,
  • choroby układowe tkanki łącznej, m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty,
  • schorzenia tarczycy, np. Hashimoto,
  • cukrzyca typu 1.

 

Łysienie plackowate może mieć również inne przyczyny. Bardzo często alopecja jest efektem zaburzeń hormonalnych, uwarunkowań genetycznych czy niedoboru składników odżywczych w organizmie (witamin, minerałów).

Leczenie łysienia plackowatego

Zastanawiasz się, co zrobić żeby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów? Na początek warto zmienić nawyki żywieniowe. Przy okazji wzbogacając dietę o witaminę B, D, E, cynk, żelazo oraz kwas linolenowy i gamma linolenowy. W ten sposób poprawi się kondycję włosów. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie dermokosmetyków w codziennej pielęgnacji. Produkty mające w składzie cenne substancje odżywią mieszki włosowe oraz przyspieszą wzrost nowych włosów. To są działania profilaktyczne, które nie wyeliminują problemu, a jedynie pomogą go złagodzić. Dlatego niezwykle ważne jest szybkie zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów oraz w razie potrzeby rozpoczęcie leczenia.

Mezoterapia igłowa – Vital Injector

Podstawą leczenia utraty włosów i alopecji jest prawidłowa diagnostyka problemu i przygotowanie całościowego planu leczenia. Zabiegi medycyny estetycznej są świetnym uzupełnieniem terapii.

Doskonałym sposobem wspomagającym leczenie alopecji jest mezoterapia igłowa, czyli stymulacja skóry za pomocą mikronakłuć. W sposób szczególny polecamy innowacyjny zabieg przy użyciu urządzenie Vital Injector. Specjalny system próżniowego podawania preparatu gwarantuje precyzyjne, w pełni kontrolowane i równe podawanie ustalonych dawek koktajlu na wybraną głębokość. W trakcie jednego przyłożenia urządzenia do skóry, następuje aż pięć wkłuć.

Mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector nie uszkadza mieszka włosowego. Nie istnieje również ryzyko zbyt głębokiej aplikacji preparatu. Zaletą terapii jest również wysoki komfort zabiegu, brak bólu i niepożądanych skutków ubocznych, takich jak grudki czy niewielkie siniaki, które mogą się pojawić po tradycyjnej mezoterapii.

Zabieg urządzeniem Vital Injector nie tylko zapobiega dalszemu wypadaniu włosów, lecz także wzmacnia osłabione włosy, regeneruje je oraz prowadzi do ich odrastania.

Inne zabiegi

Równie skuteczną metodą leczenie łysienia jest mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, która polega na wykonaniu serii kilku tysięcy nakłuć w miejscu zabiegowym. W trakcie terapii stosuje się innowacyjną głowicę wyposażoną w 16 sterylnych igieł. Dzięki automatycznemu nakłuwaniu zabieg jest efektywny, bezbolesny, a także zwiększa przenikalność substancji zawartych w preparacie do tkanek.

Pacjenci borykający się z problemem nadmiernie wypadających włosów mogą się również zdecydować na:

Łysienie plackowate – podsumowanie

Najczęściej wypadanie włosów jest objawem konkretnych dolegliwości bądź reakcją organizmu na stres, zmęczenie czy przyjmowanie określonych leków. Co jednak gdy łysienie stanowi oddzielny zespół choroby? W takiej sytuacji należy właściwie zdiagnozować chorobę i rozpocząć leczenie, oraz zdecydować się na skorzystanie ze specjalnych zabiegów zahamowujących wypadanie włosów i wspierających proces leczenia. Mezoterapia igłowa Vital Injector, mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, laser Fotona, terapia peptydowa czy wampirzy lifting to skuteczne zabiegi wzmacniające osłabione włosy, a jednocześnie przyspieszające ich odrastanie.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA