Szukaj
Close this search box.

Zakola to dość powszechny problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Pierwsze oznaki utraty włosów i łysienia w postaci zakoli mogą pojawić się już po 20 roku życia. Najczęstszą przyczyną powstawania zakoli jest łysienie androgenowe, związane z przemianą testosteronu. Łysienie androgenowe najczęściej kojarzy się z łysieniem typu męskiego, ale istnieje również łysienie androgenowe typu żeńskiego.
Nadmierna utrata włosów po bokach głowy może być również skutkiem długotrwałego stresu, stosowania silnych kosmetyków na skórę głowy bądź wynikać z predyspozycji genetycznych.
Pierwszy etap utraty włosów to właśnie zakola. Powstawanie zakoli ma charakter postępujący, proces rozpoczyna się na czole, następnie przerzedzanie włosów posuwa się w kierunku skroni, zakola pogłębiają się.
Dlatego warto już przy pierwszych symptomach przerzedzania i utraty włosów rozpocząć leczenie i działania zapobiegawcze.

Sposoby na zakola

Zahamowanie wypadania włosów i spowolnienie powstawania zakoli nie jest proste, czasem trzeba spróbować kilku  możliwych rozwiązań, żeby sprawdzić co działa.

Najprostszą metodą zapobiegawczą przy bardzo wczesnych etapach zakoli to wcierki na skórę głowy z aktywnymi substancjami, które zapobiegają utracie włosów.

Bardzo prostym i naturalnym sposobem na poprawę kondycji włosów jest masaż głowy, który można wykonywać samodzielnie specjalnym masażerem na skórę głowy lub opuszkami. Masaż pobudza krążenie krwi, pomaga zwiększyć wchłanianie substancji odżywczych.

Zakola leczenie – zabiegi medyczne

Aby skutecznie sobie poradzić z nadmierną utratą włosów, warto zdecydować się na zabieg odżywiający mieszki włosowe i poprawiający ukrwienie głowy. W gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej szczególnie polecanymi zabiegami są:

 

  • Mezoterapia igłowa Dr Cyj Hair Filler – ostrzykiwanie skóry głowy substancjami hamującymi wypadanie włosów i aktywne stymulującymi włosy do regeneracji. Preparat Dr Cyj Hair Filler to prparat peptydowy. Peptydy są innowacyjnym składnikiem, połączeniem co najmniej dwóch cząsteczek aminokwasów połączonych wiązaniem peptydowym. Peptydy mają potwierdzone badania kliniczne w terapii łysienia androgenowego.
  • laserowa stymulacja wzrostu włosów – światło lasera Fotona Er:YAG stymuluje uśpione mieszki włosowe, energia lasera pobudza krążenie, dotlenienie, odżywienie skóry głowy, pobudza wzrost włosów
  • stymulator tkankowy – stymuluje procesy regeneracji włosa

Zakola u dziewczyn i kobiet

Mimo że zakola to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn, może również wystąpić u kobiet i nastoletnich dziewczyn, mówi się o łysieniu androgenowym typu żeńskiego. Przyczynami tego typu łysienia są w przypadku pań najczęściej wahania i zmiany hormonalne, problemy endokrynologiczne, nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne oraz niektóre choroby, np. zaburzenia pracy tarczycy. Leczenie zakoli obejmuje między innymi zastosowanie terapii miejscowych, np. terapii laserem Fotona, mezoterapii igłowej lub mikroigłowej, poprawiających krążenie i odżywienie skóry głowy oraz dostarczenie substancji aktywnych ( m. in. Peptydów) które mają działanie indukujące wzrost włosa.

Metody na zakola

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
PROMOCJE BLACK WEEKS!
Do zabiegów laserowych na twarz* - zabieg na SZYJĘ GRATIS!
  • Oferta ważna 12.11 – 30.11
  • Zabiegi wykupione w tym okresie można wykorzystać w późniejszym terminie