EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Skóra łojotokowa

Skóra łojotokowa (tłusta) wiąże się z nadmiernym wydzielaniem sebum, czyli inaczej łoju skórnego. Taka skóra często nazywana jest też tłustą. Przyczyną skóry łojotokowej jest zaburzona praca gruczołów łojowych, które wytwarzają nadmiar sebum na skórze, które widoczne jest pod postacią lepkiej, tłustej warstwy pokrywającej skórę. Nadmiar sebum może prowadzić do stanów zapalnych, które wiążą się z występowaniem krostek, czy zmian trądzikowych na skórze.
Skórze łojotokowej często towarzyszą rozszerzone, widoczne na skórze pory, zaskórniki, zmiany w postaci krostek trądzikowych. Z taką skórą najczęściej mamy do czynienia u młodzieży w okresie dojrzewania, ale zdarza się, że problem utrzymuje się dłużej, u osób dorosłych, nawet po 30 stym roku życia.

Tlusta skora

Skóra łojotokowa – przyczyny

Najczęstszą przyczyną skóry łojotokowej ( tłustej) jest podwyższony poziom hormonów androgenowych ( męskich), co wiąże się z okresem dojrzewania.
Skóra łojotokowa może być uwarunkowana genetycznie. Szczególnie u kobiet warto zwrócić uwagę, czy problemowi tłustej skóry nie towarzyszą inne problemy – nadmierne owłosienie, zaburzenia miesiączkowania, bo może to wskazywać na bardziej złożone problemy.

Skóra łojotokowa pielęgnacja

W przypadku skóry łojotokowej niezwykle istotna jest codzienna domowa pielęgnacja, która powinna skupić się na właściwym oczyszczaniu cery, ale również odpowiednim nawilżaniu, które często pomijane jest przy tłustej cerze. Odpowiednia codzienna pielęgnacja i dobrze dobrane łagodne kosmetyki pomogą normalizować skórę i zapobiegną nasileniu się problemu.
Właściwe oczyszczanie skóry powinno polegać na delikatnym oczyszczaniu skóry, przywrócenie właściwego PH skórze. Nie należy stosować preparatów z alkoholem, bo nadmiernie wysuszają i zaostrzają problem.
W przypadku skóry tłustej bardzo istotna jest dieta, jako element holistycznego dbania o skórę. Warto wyeliminować z diety słodycze, czekoladę, fast food. Postawić na warzywa, owoce, pełnoziarniste węglowodany. Ważne w diecie są naturalne probiotyki, czyli kiszonki.
Warto ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego- czerwone mięso, mleko.

Skóra łojotokowa – polecane zabiegi

W przypadku skóry łojotokowej, inaczej tłustej warto regularnie korzystać z profesjonalnych zabiegów, które głęboko oczyszczają i rewitalizują skórę, oraz pomagają normalizować wydzielanie sebum. Najlepsze zabiegi dla skóry łojotokowej:
Hydrafacial, który głęboko oczyszcza skórę, zmniejsza pory, normalizuje wydzielanie sebum
Biorewitalizacja PRX-T33 i BioRePeel- to nowoczesne połączenie peelingów chemicznych ( tzw kwasów), które normalizują wydzielanie sebum, oczyszczają skórę, zmniejszają powstawanie zmian trądzikowych. Regularna seria zabiegowa w połączeniu z oczyszczaniem Hydrafacial zmniejszy dolegliwości skóry łojotokowej
Resurfacing Fotona – idealny zabieg dla skóry tłustej, łojotokowej, ale bez zmian trądzikowych. Zmniejsza widoczność porów, wygładza skórę, wycisza. Skóra jest bardziej matowa, wydzielanie sebum zmniejsza się.

Zabiegi dla skóry łojotokowej

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA