EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Zmarszczki mimiczne wokół ust oraz na czole – jak się ich pozbyć?

Masz pytanie?

Redukcja zmarszczek
Spis treści

Powstawanie zmarszczek mimicznych związane jest bezpośrednio z mimiką twarzy. Częste mrużenie oczu, uśmiechanie się, marszczenie czoła czy podnoszenie brwi pogłębia i utrwala nieestetyczne bruzdy na twarzy. Z wiekiem zmniejsza się również ilość kolagenu i kwasu hialuronowego w tkankach, przez co skóra staje się wiotka i przesuszona. Zmarszczki na czole, wokół oczu i ust nie tylko dodają lat, lecz także sprawiają, że wygląda się smutno lub surowo. Doskonałym sposobem pozbycia się niechcianych bruzd jest skorzystanie z usług kliniki medycyny estetycznej. Na jakie zabiegi redukujące zmarszczki mimiczne warto się zdecydować?

Jak zlikwidować zmarszczki mimiczne?

Z wiekiem na czole pojawiają się poziome zmarszczki oraz lwia bruzda. Nieestetyczne zmiany pogłębiają się na skutek aktywności mięśni mimicznych (nadmierne marszczenie czoła, unoszenie brwi), częstej ekspozycji na słońce czy niewłaściwego trybu życia. Osoby, które zamierzają usunąć zmarszczki mimiczne, mogą zdecydować się na różne zabiegi.

Toksyna bot zapobiega przesyłaniu impulsów między zakończeniami nerwowymi a mięśniami, dzięki czemu nie dochodzi do ich skurczów. W ten sposób zmarszczki mimiczne na czole zostają skutecznie wygładzone i zredukowane. Na efekty terapii należy poczekać około 4-14 dni. Rezultaty utrzymują się przez 3-6 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

W trakcie zabiegu usuwania lwiej zmarszczki i bruzd poziomych na czole stosuje się niskie stężenie toksyny bot. Terapia nie wpływa zatem na układ nerwowy znajdujący się poza miejscem zabiegowym. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga przygotowań i rekonwalescencji. Relaksacja mięśni w wybranym obszarze trwa około 15 minut.

Toksyna botto skuteczny i bezpieczny preparat, który pomaga w pozbyciu się zmarszczek na czole oraz w szybkim uzyskaniu efektu odmłodzenia. Zabieg rekomendowany jest w sposób szczególny osobom młodym (między 20. a 30. rokiem życia), które mają intensywną mimikę twarzy. Iniekcję wykonuje się nie tylko w celu usunięcia powstałych już zmarszczek mimicznych, lecz także profilaktycznie po to, by zapobiec przedwczesnemu tworzeniu się, utrwalaniu i pogłębianiu bruzd na czole.

Jak skutecznie usunąć zmarszczki mimiczne wokół ust?

Zmarszczki nosowo-wargowe biegnące od płatków nosa do kącików ust utrwalają się w wyniku częstego śmiania się. Pionowe wgłębiania nad górną wargą (zmarszczki palacza) są wynikiem nałogowego palenia papierosów, promieniowania słonecznego czy niewłaściwej pielęgnacji. Wśród przyczyn powstawania bruzd marionetki należy wymienić natomiast:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • upływ czasu,
 • nieodpowiednią dietę,
 • używki.

Zmarszczki mimiczne przy ustach – jakie zabiegi wybrać?

W zlikwidowaniu zmarszczek wokół ust pomoże zabieg Fotona 4D. To nowoczesna terapia liftingująca i odmładzająca przeprowadzana przy użyciu lasera Nd:YAG i Er:YAG. W trakcie jednej sesji wykorzystuje się cztery skuteczne protokoły zabiegowe, takie jak:

 • EndoLifting – dzięki nieablacyjnemu laserowi Er:YAG w trybie SMOOTH dochodzi do kurczenia się włókien kolagenowych, dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry oraz jej jędrność. Wygładzone zostają zmarszczki nosowo-wargowe, policzki zostają uniesione, a twarz zliftingowana, przez co wydaje się młodsza.
 • FRAC3 to trójwymiarowe ujędrnianie. W trakcie procedury stosuje się laser Nd:YAG, którego wiązka przenika w głębokie warstwy skóry, prowadząc do mikrouszkodzeń. W ten sposób dochodzi do produkcji nowego kolagenu oraz regeneracji i odbudowy skóry.
 • PIANO – efektem terapii jest poprawa napięcia skóry oraz lifting. Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu i w pełni bezpiecznemu podgrzaniu skóry do temperatury 42 stopni Celsjusza. Mimo wniknięcia energii w głąb tkanek, naskórek nie zostaje naruszony. Nie dochodzi również do urazów termicznych.
 • Superfacial to peeling laserowy działający na wierzchnią warstwę skóry. Redukuje zmarszczki w okolicach ust, niweluje przebarwienia i rozszerzone pory. Ponadto rozświetla cerę, ujednolica jej koloryt oraz ją wygładza.

 

Mimo że zabieg Fotona 4D redukujący zmarszczki mimiczne jest bezpieczny, nie należy go przeprowadzać w określonych sytuacjach. Przeciwwskazania to:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja,
 • łuszczyca,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • aktywna infekcja w miejscu zabiegowym,
 • świeża opalenizna,
 • przyjmowanie leków światłouczulających, takich jak retinoidy lub tetracykliny.

 

Zabieg laserowy Fotona 4D poza tym, że skutecznie likwiduje zmarszczki mimiczne w okolicy ust, dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę redukując wiotkość. Niweluje również przebarwienia, rozszerzone pory i zrogowacenia, dzięki czemu twarz staje się wyraźnie odmłodzona, promienna i zdrowa. Liczba zabiegów jest zależna od problemów poszczególnych pacjentów, ich stanu skóry i indywidualnych oczekiwań. Zwykle przeprowadza się jedną terapię laserem Fotona co 6-12 miesięcy. Aby wzmocnić efekt zabiegu, rekomenduje się również zastosowanie mezoterapii igłowej.

Zmarszczki mimiczne – podsumowanie

Zmarszczki mimiczne na czole i wokół ust dodają lat oraz sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona i smutna. Najlepszym sposobem pozbycia się bruzd jest skorzystanie ze specjalnych zabiegów medycyny estetycznej. Polecamy toksynę bot, wypełnienie kwasem hialuronowym oraz terapię laserem Fotona. Skóra nie tylko stanie się gładsza, lecz również ujędrniona i wyraźnie odmłodzona.

5/5 - (6 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi