EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Nawilżenie skóry twarzy – dlaczego i jak nawilżać twarz?

Masz pytanie?

nawilżanie skóry twarzy
Spis treści

Rola wody w nawilżeniu skóry twarzy

Woda pełni bardzo ważną rolę w naszej skórze! Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale woda stanowi 60% naszej masy ciała. Woda jest podstawowym składnikiem komórek.
  • Woda nawilża i ma wpływ na odpowiednią budowę włókien kolagenowych i elastynowych, które decydują o jędrności i napięciu skóry
  • Woda transportuje składniki aktywne w skórze
  • Woda wchodzi w skład ochronnego płaszcza hydrolipidowego, który jest naturalną barierą ochronną skóry
  • Usuwa toksyny z organizmu
Warto pamiętać, że skóra jest szczególnie ważna dla prawidłowej gospodarki wodnej w organizmie, dobrze nawilżona skóra ma znaczenie nie tylko estetyczne. Problem przesuszonej skóry wpływa na stan zdrowia skóry, sprzyja jej przedwczesnemu starzeniu się. Dlatego bez względu na wiek nawilżanie skóry twarzy jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wokół nawilżania jest wiele mitów, nawilżać należy każdy rodzaj skóry, nawet skórę tłustą i trądzikową. Skóra nawilżona jest jędrna, gładka, napięta. Ma zdrowy koloryt i jest promienna. Za nawilżenie odpowiada w skórze kwas hialuronowy, który ma zdolność higroskopijną, czyli wiązania wody w skórze. Połowa kwasu hialuronowego znajdującego się w organizmie człowieka znajduje się właśnie w skórze. W wiekiem i postępującym procesem starzenia się zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze. Dzieje się tak dlatego, że więcej kwasu hialuronowego w naszych komórkach ulega rozpadowi niż jest produkowana. Dlatego z wiekiem skóra staje się sucha, pojawiają się zmarszczki, postępuje proces starzenia się. Aby jak najdłużej opóźniać te procesy należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe głębokie nawilżanie skóry, jako podstawowy krok pielęgnacji i profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Jak nawilżać skórę?

  • O skórę należy dbać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nawilżanie od wewnątrz, czyli regularne picie wody
  • Odpowiednia i regularna pielęgnacja domowa , nawilżanie skóry twarzy odpowiednio dobranymi produktami do pielęgnacji. Ważne, żeby kosmetyki zapewniały właściwą okluzję skórze, czyli uszczelnienie bariery hydrolipidowej, tak aby woda nie ‘uciekała’ przez skórę.
  • Ochrona SPF. Stosowanie filtrów ochronnych jest bardzo ważne, bo na promieniowanie słoneczne UV jesteśmy narażeni przez cały rok, nie tylko w okresie letnim. Promieniowanie UV to jeden z głównych czynników, który powoduje przedwczesne starzenie się skóry
  • Unikanie alkoholu, papierosów, prowadzą do odwodnienia organizmu, ma to szkodliwy wpływ na skórę
  • Po 30 / 35 roku życia wspomagać nawilżanie i pielęgnację zabiegami, które bardziej intensywnie regenerują i nawilżają skórę i są silniejszym uzupełnieniem pielęgnacji domowej. Do regeneracyjnych zabiegów głęboko nawilżających można zaliczyć mezoterapię igłową , czy delikatne peelingi chemiczne np. kwasem mlekowym czy laktobionowym, które można wykonać u kosmetologa w klinice medycyny estetycznej.

Nawilżenie skóry po 40 roku życia

Pielęgnacja skóry dojrzałej jest bardziej wymagająca, dlatego, że już po 30 roku życia skóra zaczyna się starzeć, a po 40 roku życia na skórze są już widoczne wyraźne objawy starzenia się, zmarszczki, utrata elastyczności, często skóra jest nadmiernie przesuszona, uwrażliwiona. Aby utrzymać dobry, młody wygląd warto pomyśleć o zabiegach odmładzających, szczególnie tych z kategorii zabiegów regeneracyjnych, które stymulują w skórze naturalne procesy regeneracji i syntezy kolagenu, takie jak laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU Mezoterapia igłowa jest również zaliczana do zabiegów regeneracyjnych, bo głęboko nawilża skórę, odżywia, poprawia jej elastyczność i napięcie. Dodatkowo mikronakłuwanie stymuluje procesy przebudowy skóry. Mezoterapia igłowa to podstawa głębokiego nawilżania po 40 roku życia. Głębokie nawilżenie skóry dojrzałej poprzez mezoterapię przygotowuje skórę do bardziej intensywnych zabiegów, które mogą prowadzić do wysuszenia skóry. Odpowiednie nawilżenie mezoterapią sprawi, że skuteczność zabiegów przeciwstarzeniowych, takich jak laserotrapia czy radiofrekwencja mikroigłowa będzie wyższa, skóra po zabiegach będzie jędrna, elastyczna i dobrze nawilżona.

Jak mezoterapia igłowa nawilża?

Z wiekiem skóra zaczyna tracić więcej kwasu hialuronowego, niż go jest w stanie produkować. Dlatego już po 30 roku życia warto włączyć do pielęgnacji i profilaktyki przeciwstarzeniowej zabiegi głęboko nawilżające, takie jak Mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa regeneruje skórę, głęboko nawilża i odżywia. Wrażliwą okolicą, która starzeje się najszybciej, jest okolica oczu. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna. Mezoterapia igłowa jest również doskonałym rozwiązaniem na nawilżenie i ujędrnienie okolicy oka, podniesienie elastyczności, wypłycenia zmarszczek pod oczami. Mezoterapia nawilżenie od wewnątrz Mezoterapia to zabiegi intensywnie i głęboko nawilżające z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze, dzięki temu głęboko nawilża. Do mezoterapii wykorzystuje się nieusieciowany kwas hialuronowy, ale również koktajle odżywcze i rewitalizujące skórę, takie jak aminokwasy, peptydy, witaminy. Mają one właściwości odżywcze, nawilżające, odmładzające. Podane iniekcyjnie wnikają w głębokie partie skóry, gdzie działają zdecydowanie bardziej skutecznie. Dodatkowo iniekcja działa regenerująco i stymulująco na skórę. W związku z tym, że Mezoterapia igłowa to zabieg regeneracyjny, jej efekty są najbardziej widoczne po wykonaniu serii 3-4 zabiegów. Jak wygląda prawidłowo nawilżona skóra? Jest nawilżona, sprężysta, elastyczna. W dotyku jest miękka i wygładzona, ma zdrowy naturalny koloryt. Takiego nawilżenia i regeneracji nie osiągnie się tylko zabiegami pielęgnacyjnymi, dlatego warto włączyć mezoterapię do regularnych zabiegów profilaktycznych. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie rocznie dwóch serii mezoterapii, jesienią i wiosną, oraz w lecie pojedyncze zabiegi w celu wakacyjnej posłonecznej regeneracji. Wiele kobiet wciąż obawia się mezoterapii igłowej, uważa ją zabieg inwazyjny. Nic bardziej mylnego! Nie należy mylić mezoterapii z wypełniaczem. W mezoterapii wykorzystuje się nieusieciowany kwas hialuronowy i podaje się go poprzez wiele płytkich nakłuć. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji, nie zmienia wyglądu ani rysów twarzy. Dobrym rozwiązaniem nawilżającym, regenerującym i stymulującym skórę są również stymulatory tkankowe, mogą być bardzo skuteczną alternatywą dla mezoterapii.

Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?

– sucha, odwodniona skóra – słabe napięcie skóry, utrata jędrności – przebarwienia, nierówny koloryt – szara, ziemista cera – zmarszczki – profilaktyka przeciwstarzeniowa po 40 roku życia – przygotowanie i nawilżenie skóry przez zabiegami odmładzającymi z użuciem technologii takich jak laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU

Podsumowanie

Nawilżenie twarzy to jeden z najważniejszych zabiegów profilaktyki zdrowej skóry. Prawidłowo nawilżona skóra jest jędrna, elastyczna, dłużej zachowuje młody wygląd. Zabiegi głęboko nawilżające są elementem regeneracji i profilaktyki przeciwstarzeniowej. Szczególnie istotne jest regularne głębokie nawilżanie skóry po 40 roku życia, bo z wiekiem naturalne procesy zachodzące w skórze ulegają osłabieniu i spada zawartość kwasu hialuronowego w skórze, który jest odpowiedzialny za jej nawilżenie i jędrność. Skóra sucha szybciej się starzeje i wiotczeje. Aby zapewnić skórze właściwy poziom głębokiego nawilżenia polecamy mezoterapię igłową, która jest najlepszą metodą regeneracji skóry i profesjonalnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej.
5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA