EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jakie zabiegi dla kobiet po 30 stce?

Masz pytanie?

hydrafacial
Spis treści

30stka to fantastyczny wiek dla kobiety! Jesteśmy młode, aktywne, ale wiemy już, czego chcemy w życiu i realizujemy swoje pasje i marzenia. Wiemy już kim jesteśmy, wiemy dokąd zmierzamy – i nie boimy się zmian.

Jak dbać o skórę po 30stce?

Wiele 30sto latek zastanawia się, jak właściwie dbać o skórę po 30stce, aby jak najdłużej zachować młody wygląd, zdrową, jędrną, promienną skórę, jak opóźnić procesy starzenia. Czy to jest już ten moment, żeby rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną, nastawioną na regenerację i profilaktykę anti-aging?
Dobra wiadomość jest taka, że coraz więcej wiadomo na temat procesów starzenia się skóry i tkanek podskórnych, oraz nowoczesnych metod zapobiegania i cofania procesów starzenia dzięki nowoczesnym technologiom. Możliwości świadomego dbania o siebie są obecnie o wiele szersze niż jeszcze kilka lat temu.

Jak starzeje się skóra po 30stym roku życia?

Warto wiedzieć, że proces starzenia się skóry zaczyna się około 25 roku życia, kiedy zaczyna się w skórze proces rozpadu kolagenu, który nazywany jest ‘białkiem młodości’ i decyduje o jędrności, elastyczności i młodym wyglądzie skóry. Co roku tracimy około 1% kolagenu w skórze. To jest o tyle istotne, że po 30stce pomimo tego, że wciąż wyglądamy młodo, skóra i tkanki podskórne są jędrne, napięte, owal twarzy jest dobrze zarysowany, to procesy starzenia się rozpoczęły się.
Dlatego warto już po 30 roku życia zaplanować systematyczne działania, które będę w naturalny sposób stymulować skórę i opóźniać procesy starzenia, zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć czy odwracać procesy starzenia.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet po 30 stce – od czego zacząć?

Przede wszystkim od tego, co dla skóry jest najważniejsze. A podstawą zdrowej skóry jest oczyszczanie i nawilżenie. Głębokie oczyszczanie pozwala usunąć martwy naskórek, dzięki czemu skóra lepiej przyswaja składniki aktywne z pielęgnacji czy zabiegów, normalizuje skórę, oczyszcza pory. Po drugie skóra przesuszona i odwodniona szybciej ulega procesom starzenia i traci jędrność, wcześniej pojawiają się zmarszczki, dlatego głębokie nawilżanie jest niezwykle istotne w profilaktyce zdrowej skóry.

Po 30 roku życia warto regularnie co dwa miesiące wykonać zabieg Hydrafacial, to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, który łączy głębokie medyczne oczyszczanie skóry z regeneracją i nawilżaniem. Dodatkowo w klinice Absolu stosujemy autorskie rozszerzone protokoły zabiegowe, które wzbogacają zabieg Hydrafacial o odpowiednio dobrane nowoczesne peelingi chemiczne, takie jak PRX-T33, BioRePeel, kwas mlekowy czy laktabionowy. Peelingi chemiczne, nazywane popularnie kwasami mają dobroczynne działanie na skórę po 30stce– normalizują sebum, nawilżają, redukują drobne zmarszczki czy przebarwienia. Połączenie Hydrafacial z odpowiednio dobranymi peelingami chemicznymi to jest turbo doładowanie dla skóry – oczyszcza, nawilża, reguluje, regeneruje. Skóra jest zdrowa, promienna, pełna blasku.
Zabieg głęboko nawilżający ‘must have’ po 30stce to Mezoterapia igłowa. Działa na skórę profilaktycznie i zapobiegawczo – głęboko nawilża dzięki zawartości nieusieciowanego kwasu hialuronowego, poprawia jędrność i napięcie skóry, przeciwdziała powstawaniu drobnych zmarszczek. To zabieg prewencyjny, który pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji, a dzięki temu opóźnia procesy starzenia. Alternatywnie do mezoterapii można stosować stymulatory tkankowe, np. Nucleofill. To najbardziej nowoczesne preparaty medycyny estetycznej. Mają działanie zarówno nawilżające i poprawiające kondycję skóry, jak również stymulują syntezę kolagenu w skórze, czyli zapobiegają zachodzącym procesom rozpadu kolagenu.

Jeśli na skórze po 30stce pojawiły się drobne zmarszczki, czy przebarwienia posłoneczne to warto wykonać serię zabiegów mikronakłuwania Dermapen 4.0. To wyjątkowo skuteczny zabieg, który poprzez mikronakłuwanie stymuluje przebudowę i poprawia napięcie skóry. Połączony z ampułką z kwasem hialuronowym głęboko nawilża i redukuje zmarszczki, połączony z PRX-T33 lub BioRePeel pozwala pozbyć się przebarwień i poprawić i ujednolicić koloryt skóry.

Zabiegi na pierwsze zmarszczki, czyli czy należy robić botoks po 30stce? Oczywiście! Wokół toksyny botulinowej narosło wiele mitów, prawda jest taka, że toksyna botulinowa tak naprawdę nie ma nic wspólnego z wiekiem. Zmarszczki na czole, lwia zmarszczka, kurze łapki wokół oczu, które pojawiają się wcześnie, około 30 roku życia, tak naprawdę są zmarszczkami mimicznymi. Czyli wynikają nie z wieku, a aktywności mięśni twarzy. Wiele młodych osób, nawet przed 30stym rokiem życia zaczyna dostrzegać zmarszczki mimiczne, które są efektem silnej mimiki.

Dlatego botoks jest bardzo dobrym i skutecznym rozwiązaniem. Toksyna botulionowa relaksuje mięśnie, powoduje, że zmarszczki wypłycają się, stają się mniej widoczne, a przede wszystkim zapobiega utrwaleniu się zmarszczek. Dlatego botoks jest zdecydowanie dobrym wyborem po 30 roku życia.
Coraz częściej 30 letnie kobiety pytają, kiedy powinno się rozpocząć zabiegi laserowe. To zależy. Zależy przede wszystkim od kondycji skóry, oraz ewentualnych problemów, których chcemy się pozbyć.
Jeśli na skórze są np. przebarwienia czy blizny potrądzikowe, to najlepszym sposobem usunięcia i wygładzenia skóry jest resurfacing laserowy. Resurfacing to zabieg frakcyjny, w którym wiązka lasera powoduje niewidzialne mikrouszkoedzenia w formie kanalików w skórze ( są one niewidoczne). Dzięki temu następuje intensywna przebudowa i regeneracja skóry, dodatkowo podczas zabiegu emisja energii świetlej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Więc dodatkowo stymulujemy procesy regeneracji i odbudowy kolagenu w skórze. Resurfacing warto wykonać go laserem erbowym, a nie CO2, bo jest zdecydowanie mniej inwazyjny, nie jest bolesny i nie wymaga rekonwalescencji, w przeciwieństwie do lasera CO2.

Laserowy resurfacing twarzy jest idealnym zabiegiem laserowym po 30stce, który ma szeroki wachlarz zastosowań – poprawia i wygładza skórę, niweluje blizny potrądzikowe, redukuje drobne zmarszczki, zagęszcza i ujędrnia skórę poprzez naturalną syntezę kolagenu. Po 30stce zaczyna ubywać kolagenu w skórze, spada wydolność fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Dlatego warto już zapobiegać utracie kolagenu i elastyny stymulując ich produkcję. Ponadto resurfacing laserowy ma działanie prewencyjne i zapobiegawcze, za co skóra podziękuje nam po 40stym roku życia, bo będzie w dużo lepszej kondycji niż wskazywałby wiek biologiczny.

Jakie zabiegi na twarz po 30stce są najskuteczniejsze?

Zabiegi zawsze należy dostosować do potrzeb i kondycji skóry, nie ma jednego schematu terapii skóry po 30stym roku życia. Warto rozróżnić zabiegi na profilaktyczne, które pomagają zachować zdrową skórę, w jak najlepszej kondycji, oraz zabiegi regeneracyjne opóźniające procesy starzenia. Zabiegami profilaktycznymi po 30stce są oczyszczanie i nawilżanie Hydrafacial oraz oraz regeneracyjna Mezoterapia igłowa, która uzupełnia utratę kwasu hialuronowego w skórze po 30stce. To podstawa zdrowej, młodej skóry.
Aby zadziałać zapobiegawczo i jednocześnie zniwelować pierwsze oznaki starzenia warto już po 30stym roku życia zabiegi regeneracyjne, najlepiej laserowe – np. resurfacing laserowy, lub stymulatory tkankowe, które mają działanie stymulujące produkcję naturalnego kolagenu i elastyny w skórze.

Pielęgnacja twarzy 30 latki

Na koniec kilka wskazówek na temat codziennej pielęgnacji skóry. Codzienna pielęgnacja, odpowiednio dobrane kosmetyki to fundament zdrowej skóry, bez codziennej właściwej pielęgnacji skuteczność zabiegów będzie mniejsza, bo kondycja skóry, jej nawilżenie nie będą optymalne.

Co jest kluczowe? Przede wszystkim odpowiednie dobranie kosmetyków do typu skóry – w zależności od tego, czy skóra jest tłusta, mieszana czy sucha należy inaczej ją pielęgnować. Ogromnie ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry, warto stosować serum z witaminą C, która poprawia kondycję, rozjaśnia przebarwienia. I absolutne ‘must have’ filtry przeciwsłoneczne – nie tylko na wakacjach, ale na co dzień. Promieniowanie UV to jeden z największych wrogów naszej skóry, powoduje spustoszenie w postaci przedwczesnych zmarszczek i przyspiesza starzenie się skóry.

Zabiegi na twarz dla 30-latki – podsumowanie

Jeśli chcesz zatrzymać młody wygląd na dłużej i wyglądać młodo na dłużej, zacznij na to pracować już po trzydziestym roku życia. To wtedy zaczyna się powolny i na początku niewidoczny proces starzenia się skóry i tkanek podskórnych. Świadome, odpowiednio dobrane zabiegi regenerujące i odbudowujące ubytki kolagenu i elastyny w skórze już po 30stym roku życia pomogą zahamować procesy starzenia i sprawią, że będziesz kochać i akceptować swój naturalny wygląd w każdym wieku.

5/5 - (2 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!