EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jakie są najbardziej skuteczne zabiegi i technologie w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem?

Masz pytanie?

Emtone-na-brzuch
Spis treści

Spalanie tłuszczu i redukcja cellulitu – na czym polega zabieg emtone?

W ciągu ostatnich lat coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na nieinwazyjne i niechirurgiczne zabiegi modelowania ciała. A do kluczowych problemów estetycznych na które szukamy skutecznych sposobów należą nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, utrata elastyczności skóry jak na przykład wiotki brzuch, czy po ciąży, albo po dużych zmianach wagi. Często te symptomy występują jednocześnie, szczególnie nadmiar lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulit.
Jakie technologie pozwolą pozbyć się tych problemów?
Jednymi z najbardziej skutecznych a zarazem sprawdzonych technologii są energia fali radiowej ( czyli radiofrekwencja) oraz fala akustyczna. Większość klinik i gabinetów oferuje te technologie jako oddzielne zabiegi, większość klientów decyduje się na jeden z nich.
W Klinice Absolu zabieg EMTONE łączy obydwie technologie fali radiowej i fali akustycznej w jednej głowicy i w jednym zabiegu. Dzięki temu podwójnemu działaniu jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż pojedyncze technologie i działa wielowymiarowo i synergicznie na takie problemy jak nadmiar tkanki tłuszczowej, zwłókniała tkanka łączna, czyli cellulit, wiotkość skóry.

 

Jak działa połączenie technologii fali radiowej i fali akustycznej?

Fala radiowa monopolarna, czyli jednobiegunowa ( inaczej radiofrekwencja monopolarna) zaliczana jest do najbardziej skutecznych w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dociera głęboko, aż do tkanki podskórnej, na głębokość ok 4 cm. Jej skuteczność polega nie tylko na głębokości działania, ale również na skoncentrowanym działaniu. Nie rozprasza się w płytszych warstwach skóry, dzięki temu ma bardziej skuteczne działanie na regenerację skóry.
Fala radiowa jest energią cieplną. Ta energia cieplna dostarczana jest do tkanek podskórnych podgrzewając je do temperatury 45-55 stopni Celsiusza. Taka energia działa na przebudowę kolagenu. Tkanka łączna staje się bardziej elastyczna i sprężysta, ujędrnia, napina skórę. W trwały i skuteczny sposób poprawia jej kondycję.
Dodatkowo energia fali radiowej działa lipolitycznie na tkankę tłuszczową. Pod wpływem energii termicznej komórki tłuszczowe redukują zgromadzone zasoby tłuszczu. Pod wpływem temperatury następuje również apoptoza komórek tłuszczowych, które ulegają zniszczeniu. Dzięki temu zmniejsza się ich liczba. Jednocześnie te działania termiczne fali radiowej na skórę stymulują w skórze syntezę nowego kolagenu, poprzez to obkurczają i ujędrniają wiotką skórę.
Druga z technologii, fala akustyczna wywołuje wibracje w tkance łącznej. Poprzez te wibracje rozbija zwłóknienia tkanki łącznej, które odpowiadają za tworzenie cellulitu. Fala uderzeniowa uszkadza błony komórek tłuszczowych i przyspiesza uwolnienie i metabolizowanie tłuszczu. Dzięki uderzeniom fali akustycznej poprawia się krążenie krwi i mikrokrążenie limfatyczne dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione i odżywione, ale też następuje usuwanie toksyn i uwolnionego tłuszczu.
Synergiczne działanie fali radiowej i fali akustycznej, które jednocześnie działają na tkankę tłuszczową i komórki cellulitowe powoduje wygładzenie skóry, poprawę elastyczności, redukcję i wygładzenie cellulitu, ubytek tkanki tłuszczowej.
Sylwetka staje się szczuplejsza, skóra jędrna i elastyczna.

Badania kliniczne potwierdzające skuteczność technologii emtone

Skuteczność połączonych technologii fali radiowej i fali akustycznej w jeden zabieg EMTONE ma potwierdzenie w licznych badaniach klinicznych:
93% badanych kobiet uzyskało znaczną redukcję cellulitu i wygładzenie ciała już po 4 zabiegach
Najlepsze efekty były widoczne u pacjentek z umiarkowanie ciężkim cellulitem
Ponadto badane pacjentki wskazywały na zmniejszenie się tzw pomarańczowej skórki i wygładzenie i ujędrnienie skóry
Badania kliniczne wykazały zmniejszenie się obwodów średnio o 2,31 cm w biodrach oraz 2,13 na każdym udzie już po 4 zabiegach. Nastąpiło ujędrnienie, wysmuklenie, poprawa elastyczności skóry na obszarach poddanych zabiegowi
Badanie USG pokazało pogrubienie i zagęszczenie skóry właściwej oraz redukcję tkanki tłuszczowej
Podczas badania obraz termiczny wykazał dużą poprawę w odżywieniu i lepszym ukrwieniu tkanek

97% pacjentów jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z leczenia zabiegami EMTONE
Badanie ultrasonograficzne wykazało zwiększoną grubość skóry, zmniejszoną warstwę komór tłuszczowych i gładszą granicę między skórą właściwą a tkanką podskórną.

Przed i po zabiegu:

emtone przed i po

 

Jakie są efekty zastosowania połączonej technologii fali radiowej i fali akustycznej?

 • Redukcja i wygładzenie cellulitu w każdej fazie, nawet tej zaawansowanej
 • Wygładzenie i zmniejszenie cellulitu tłuszczowego, wodnego, włóknistego i mieszanego
 • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej i wspomaganie procesu odchudzania
 • Poprawa jędrności wiotkiej skóry na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach czy nad kolanami
 • Usuwa nadmiar wiotkiej skóry po ciąży czy dużych zmianach wagi
 • Skuteczna profilaktyka utrzymania jędrnej skóry ciała po 40 roku życia
 • Niweluje rozstępy i blizny na ciele
 • Rekomendowany po zabiegu liposukcji jako ujędrnienie i wygładzenie nierówności skóry po zabiegu
 • Przyspiesza metabolizm i poprawia ukrwienie obszaru na którym wykonuje się zabiegi, dzięki czemu redukuje obrzęki, toksyny i zatrzymanie wody
 • Przeciwwskazania do zabiegu EMTONE
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne w obszarze zabiegowym
 • Choroba nowotworowa
 • Niewydolność nerek i wątroby
 • Metalowe implanty
 • Rozrusznik serca
 • Epilepsja
 • Radioterapia
 • Miejscowe leczenie kortykosteroidami
 • Schorzenia i gorączka

Podsumowanie

BTL Emtone technologia która usuwa pięć przyczyn niedoskonałości ciała – tkankę tłuszczową, cellulit, wiotkość skóry, utratę jędrności, poprawia krążenie, ukrwienie i metabolizm w tkankach

Klinika medycyny estetycznej Absolu znana jest z najbardziej nowoczesnych technologii i urządzeń premium. Nasi pacjenci cenią sobie innowacyjne, skuteczne i bezpieczne zabiegi oraz wysoki standard placówki i opieki okołozabiegowej.
Moim zdaniem połączona technologia Emtone to jedna z najbardziej skutecznych technologii, potwierdzonych badaniami klinicznymi, do skutecznego usuwania tkanki tłuszczowej, usuwania i wygładzania cellulitu, ujędrniania i modelowania ciała. To co jest dla mnie bardzo ważne, to że podczas zabiegu działamy na te wszystkie mankamenty. Przy redukcji tkanki tłuszczowej jednocześnie następuje ujędrnienie i poprawa jakości skóry na obszarze zabiegowym.
W swojej klinice obserwuję bardzo wysoką skuteczność zabiegową. Już po 2-3 zabiegach technologii Emtone pacjenci widzą efekty terapii. Standardowy program zabiegowy jaki zazwyczaj rekomendujemy, aby osiągnąć wysoką skuteczność zabiegów i satysfakcję pacjentów to sześć zabiegów na obszar poddawany terapii.
Za tą innowacyjną technologią stoi lider na rynku rozwiązań medycznych i medycyny estetycznej, firma BTL. Jest to jedyne na świecie urządzenie które łączy w jednym zabiegu i w jednej aplikacji dwie najbardziej sprawdzone i skuteczne technologie fali radiowej i fali akustycznej do walki z najczęstszymi mankamentami ciała – tkanką tłuszczową, cellulitem, utratą wiotkości i poprawą jędrności ciała. Skuteczne, bezpieczne i sprawdzone rozwiązania abyś mogła zadbać o siebie i cieszyć się smukłym, jędrnym ciałem, bez kompromisów.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA