EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Endermologia – co to za zabieg i na czym polega?

Masz pytanie?

endermologia warszawa zabiegi
Spis treści

Nasz styl życia, pełen stresu, napięć, brak ruchu oraz nie do końca dobrze zbalansowana dieta sprawiają, że na ciele pojawiają się cellulit, obrzęki, a skóra traci jędrność i elastyczność.

Również ciąża, zaburzenia hormonalne, nagły wzrost wagi lub znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie mogą doprowadzić do powstawania na skórze cellulitu i rozstępów. Proces starzenia się również dotyka ciała, naturalne procesy starzenia powodują zmniejszenie kolagenu i elastyny i spowolnienie metabolizmu komórkowego i w efekcie skóra staje się wiotka. Wszelkie defekty estetyczne mają bezpośredni wpływ na pewność siebie, atrakcyjność i komfort psychiczny. Doskonałym sposobem poprawy jędrności ciała i zredukowania skórki pomarańczowej jest Endermologia. Na czym polega zabieg?

Endermologia Alliance LPG – co to?

Endermologia Alliance LPG to innowacyjna technologia do modelowania, ujędrniania i wyszczuplania sylwetki, która znajduje również terapeutyczne zastosowanie w medycynie. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, mimo intensywnej stymulacji tkanki. Nie wymaga szczególnych przygotowań. Natychmiast po przeprowadzeniu terapii pacjenci mogą wrócić do wykonywania codziennych zajęć.

Endermologia Alliance LPG – na czym polega zabieg?

Endermologia Alliance LPG to mechaniczna stymulacja tkanek, która pobudza metabolizm komórkowy. Urządzenie Endermologia LPG Alliance zostało stworzone jako sprzęt rehabilitacyjny, wiele lat pracy naukowców zaowocowało powstaniem rewolucyjnej głowicy, która przewyższa skuteczność terapii manualnych i masaży oraz tworzy nową jakość technologii stymulacji komórkowej i tkankowej.

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, ocenienia stopnia zaawansowania problemu i zapoznania się z indywidualnymi oczekiwaniami. Na tej podstawie kosmetolog dobiera określony protokół zabiegowy. Podczas jednego zabiegu wykorzystuje się jednocześnie potrójne działanie mechanicznej stymulacji tkanki:

 • usuwanie miejscowych i opornych złogów tłuszczowych
 • wygładzanie skórki pomarańczowej
 • ujędrnienie skóry.

 

W trakcie sesji wykorzystuje się nowoczesne urządzenie wyposażone w specjalną, innowacyjną głowicę masującą z rolką i klapką. Kierunek pracy rolki dostosowuje się do rodzaju skóry i problemu pacjenta, jaki rozwiązujemy – czy głównym celem jest redukcja cellulitu, obrzęków, czy poprawa jędrności. Klapka w doskonały sposób imituje pracę kciuka masażysty, oddzielając tkankę tłuszczową od włókien mięśniowych. Podając tkankę w kierunku rolki, wywołuje jej precyzyjną stymulację w obszarze naskórka, skóry właściwej i adipocytów.

Bardzo innowacyjny system zassania sekwencyjnego umożliwia chwytanie oraz intensywną, ale bezbolesną stymulację tkanki przez klapkę i rolkę.
Najbardziej nowoczesna głowica w urządzeniu Endermologia LPG Alliance pozwala na dostosowanie zabiegu do rodzaju tkanki – następuje optymalizacja w zależności od tego czy tkanka jest gęsta, włóknista (cellulitowa) czy wiotka.

Zabieg endermologii wykonuje się na całe ciało lub wybrane partie, np. brzuch, uda, pośladki. Jednym z obszarów zabiegowych jest również twarz (stosuje się małą głowicę z dwoma klapkami).

Zabiegi endermologii na twarz nazywane są często ‘fitness dla twarzy’, bo są stuprocentowo naturalne, w przyjemny sposób intensywnie stymulują skórę. Badania potwierdzają skuteczność w produkcji endogennego kwasu hialuronowego i elastyny. To jest jeden z nielicznych zabiegów, który można wykonywać co tydzień, jako stały element stylu życia i naturalnej profilaktyki przeciwstarzeniowej twarzy.

Podczas przeprowadzania endermologii pacjent musi być ubrany w specjalny kostium (endermowear). Strój zabiegowy zwiększa skuteczność terapii, zapewnia większy komfort oraz ułatwia przesuwanie rolki po skórze.

Endermologia Alliance LPG

Endermologia Alliance LPG polega na przesuwaniu urządzenia po wybranych partiach ciała zgodnie ze specjalnie opracowanymi i opatentowanymi zasadami masażu, tak aby osiągnąć maksymalną skuteczność zabiegu. W ten sposób pobudzone zostaje krążenie, metabolizm, procesy regeneracyjne oraz produkcja elastyny i kolagenu. Z organizmu zostają również usunięte toksyny.

Mimo że zabieg jest intensywny, odpręża i nie wywołuje dyskomfortu związanego z zasysaniem skóry.

Endermologia Alliance LPG – efekty

Endermologia Alliance LPG oddziałuje bezpośrednio na trzy wymiary ciała:

 • Cellulit – wygładza cellulit wodny, lipidowy, włóknisty. Badania wykazały, że po serii 12 terapii 99% cellulitu zostaje zredukowane.
 • Oporna tkanka tłuszczowa – dochodzi do likwidacji tłuszczu zlokalizowanego miejscowo i zmniejszenia obwodu talii o nawet 5 cm.
 • Stymulowanie naturalnych procesów zachodzących w skórze, które prowadzą do odbudowy i produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – dzięki temu ciało staje się napięte, ujędrnione, uelastycznione, wypełnione i nawilżone.

 

Zabieg modeluje i wysmukla sylwetkę. Poprawia wygląd i kondycję skóry. Może być również stosowany jako terapia:

 • wspomagająca proces odchudzania,
 • wspomagająca rehabilitację, ponieważ zmniejsza dolegliwości bólowe w obrębie mięśni, poprawia krążenie, niweluje obrzęki oraz pomaga szybciej wrócić do pełnej sprawności,
 • przeciwstarzeniowa, zapobiega procesom utraty jędrności i elastyczności skóry,
 • zabieg endermologii jest często rekomendowany przy innych, bardziej inwazyjnych terapiach, np. przed i po liposukcji
 • doskonale też współgra i wspomaga efektywność innych technologii na ciało, no fali radiowej czy fali akustycznej.

 

Dla wielu kobiet (i mężczyzn) endermologia to styl życia. W swoim cyklu tygodniowych zajęć mają na stałe zaplanowany zabieg endermologii 1 lub 2 razy w tygodniu.

Pierwsze efekty Endermologii Alliance LPG zauważalne są już po zaledwie 3 zabiegach. Aby jednak uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, rekomenduje się przeprowadzenie serii 10-15 sesji 1-2 zabiegi w tygodniu. Warto nadmienić, że końcowe efekty są zależne od prowadzonego trybu życia i uwarunkowań genetycznych. W celu utrzymania długotrwałych rezultatów, należy jeść potrawy bogate w składniki odżywcze oraz pić około 2 litrów wody dziennie.

Warto włączyć endermologię na stałe do swojego stylu życia, a twoje ciało i samopoczucie podziękują ci za to.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Endermologii Alliance LPG?

Mimo że endermologia to naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji ciała, istnieją określone przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są to:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe,
 • stany zapalne skóry,
 • mechaniczne uszkodzenie naskórka,
 • żylaki,
 • zakrzepica,
 • tłuszczaki,
 • przepuklina,
 • przyjmowanie niektórych leków rozrzedzających krew.

Podsumowanie

Wiele kobiet marzy o pięknym, szczupłym ciele bez cellulitu. Nic więc dziwnego, że zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę są coraz chętniej wybierane przez pacjentów. Jednym z nich jest Endermologia Alliance LPG, czyli nieinwazyjny, mechaniczny masaż, który stymuluje metabolizm komórkowy. W trakcie terapii dochodzi do wyszczuplenia, ujędrnienia i wygładzenia cellulitu. Dodatkowo poprawia się krążenie i ukrwienie tkanki, detoksykacja organizmu i poprawa metabolizmu komórkowego. Endermologia to więcej niż zabieg – to zdrowy tryb życia i uważność na potrzeby ciała.

4.8/5 - (9 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!