EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Emsculpt, rzeźbiarz sylwetki – czyli redukcja tłuszczu i wzmocnienie mięśni

Masz pytanie?

emsculpt
Spis treści

Oporna tkanka tłuszczowa, wiotka skóra, potrzeba wymodelowania sylwetki to tylko jedne z nielicznych problemów, z którymi zmaga się mnóstwo kobiet. Aby poprawić wygląd skóry, wymodelować sylwetkę, zredukować zbędną tkankę tłuszczową oraz poczuć się lepiej we własnym ciele, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów. Jak pokazują badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, aż 98% konsumentów szuka sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej z jednoczesnym wymodelowaniem sylwetki. 9 na 10 osób chciało by wymodelować brzuch i pośladki. Emsculpt to najbardziej innowacyjna terapia dostępna na rynku, która pomoże szybko i skutecznie zredukować tłuszcz oraz wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie. Na czym polega?

Na czym polega zabieg Emsculpt?

Urządzenie Emsculpt od lidera rynku urządzeń medycznych i estetycznych BTL nazywane jest rzeźbiarzem sylwetki, ponieważ równocześnie rzeźbi ciało, spala podskórną tkankę tłuszczową i rozbudowuje mięśnie. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości – HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic). Technologia HIFEM wywołuje selektywnie i sekwencyjnie ponad maksymalne skurcze mięśni. Dzięki temu pobudza wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Technologia ta jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ wywołuje i utrzymuje przez wiele sekund supra maksymalne skurcze.

Podczas zabiegu dochodzi do ponad 20 000 skurczów mięśni (nazywanych również skurczami supramaksymalnymi), które są wywołane przez energię HIFEM. Ich intensywność jest większa, a trwanie o wiele dłuższe niż w przypadku skurczy powstałych podczas najbardziej wymagających ćwiczeń fizycznych. Półgodzinna sesja Emsculpt to efekty zbliżone do 20 000 przysiadów lub brzuszków. Taki trening jest absolutnie niemożliwy do samodzielnego wykonania!

Pod wpływem skurczów suptramaksymalnych dochodzi do przebudowy wewnętrznych struktur tkanki mięśniowej i wytworzenia nowych włókien mięśniowych. W ten sposób zwiększa się objętość i gęstość mięśni. Stają się one większe, bardziej napięte i lepiej widoczne.

Z racji tego, że w trakcie zabiegu Emsculpt mięśnie potrzebują dużej ilości energii, aby wywołać skurcze, mózg otrzymuje informację, że będzie potrzebna energia i to w maksymalnych dawkach. Dlatego następuje uwolnienie energii z najbliżej położonych komórek tłuszczowych i zachodzi ponadmaksymalna lipoliza w komórkach tłuszczowych. Zwiększony przepływ krwi w tkankach prowadzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych. Ich nadmiar powoduje rozpad komórek tłuszczowych, które są metabolizowane, a następnie wydalane z organizmu.

Minimalna seria zabiegów to 4 sesje dwa razy w tygodniu. Rekomenduje się również wykonanie terapii przypominającej po kilku miesiącach (np. trzech). Efekt – redukcja tkanki tłuszczowej o 19% i wzrost masy mięśniowej o 16%. To idealny i skuteczny zabieg dla osób, które marzą o szczupłej wysportowanej sylwetce.

Emsculpt jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań i rekonwalescencji, a więc po terapii pacjenci mogą od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Ty leżysz wygodnie na łóżku zabiegowym, a maszyna pracuje za ciebie! I pracuje tak intensywnie, jak ty samodzielnie nigdy nie będziesz w stanie.

Jakie są wskazania do zabiegu Emsculpt?

Zabieg modelujący ciało wykonywany przy użyciu innowacyjnego urządzenia Emsculpt przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. Wśród wskazań do terapii można wymienić:

 • nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w obrębie talii, brzucha, pośladków, ud,
 • osłabienie mięśni (w tym mięśni brzucha), które jest związane np. z wiekiem czy brakiem ruchu,
 • płaskie, opadające pośladki,
 • rozejście mięśni brzucha po ciąży i porodzie,
 • nieumięśniona talia.

 

Zabieg Emsculpt rekomendowany jest również osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Terapia jest doskonałym przygotowaniem do wysiłku fizycznego. Sprawdzi się także jako dodatkowe wsparcie treningu. Zabieg można również wykonywać na ramiona w celu wzmocnienia mięśnia triceps czy biceps oraz na łydki, które wymagają wzmocnienia mięśni czy przygotowania do treningów

Emsculpt – efekty zabiegu

Zabieg Emsculpt pomoże wyrzeźbić brzuch, ujędrnić i unieść opadające pośladki oraz wyszczuplić talię. W trakcie terapii zredukowana zostaje tkanka tłuszczowa, zwiotczała skóra staje się jędrna i elastyczna, osłabione mięśnie ramion, brzucha, talii natomiast wzmocnione, napięte i rozbudowane. Zabieg poprawia również wygląd i strukturę skóry, ponieważ niweluje rozstępy.

Program zabiegowy Emsculpt można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb pacjentów. Terapia sprawdzi się zarówno w przypadku szczupłych osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową, jak i u osób borykających się z nadmierną tkanką tłuszczową. O skuteczności BTL EMSCULPT w rzeźbieniu mięśni brzucha i modelowania pośladków świadczy rekomendacja Amerykańskiej Agencji ds Żywności i Leków – FDA. To jedyne urządzenie z zatwierdzoną przez FDA procedurą do rozbudowy tkanki mięśniowej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Emsculpt?

Emsculpt jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Zanim jednak podejmie się decyzje o skorzystaniu z terapii, należy najpierw wykluczyć wszystkie przeciwwskazania. Emsculpt nie może być bowiem przeprowadzony w następujących sytuacjach:

 • ciąża i laktacja,
 • miesiączka w dniu zabiegu,
 • choroby nowotworowe,
 • rozrusznik serca,
 • metalowe implanty w miejscu zabiegowym,
 • metalowe wkładki domaciczne,
 • zaburzenia psychiczne,
 • kolczyki bądź inna biżuteria w okolicy poddawanej terapii.

Podsumowanie

Emsculpt to najbardziej nowoczesny i skuteczny zabieg modelujący ciało, dzięki któremu w bezoperacyjny i całkowicie bezpieczny sposób można wyrzeźbić brzuch, wyszczuplić talię i zliftingować pośladki. To również doskonały sposób jednoczesnego zredukowania tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienia, budowania i rzeźbienia mięśni. Zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wymodelować i wyrzeźbić sylwetkę, ale nie przepadają za intensywnym treningiem fizycznym. To także idealny sposób, aby wzmocnić i zbudować mięśnie przed rozpoczęciem treningów i aktywnością fizyczną, ponieważ zabiegi EMSCULPT zdecydowanie podnoszą wydolność mięśni. Ponadto na terapię mogą się zdecydować pacjentki po porodzie czy liposukcji po to, by wzmocnić mięśnie brzucha oraz zarysować ich kontur.

4.6/5 - (20 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!