EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Co jest lepsze radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Masz pytanie?

Spis treści

Koniec wakacji do dobry moment, żeby zaplanować jak zadbać o skórę jesienią i zimą, tak aby zregenerować ją po wakacjach. Promieniowanie słoneczne jest czynnikiem #1, który przyspiesza procesy starzenia, pojawiają się przebarwienia po słońcu, zmarszczki. Dlatego warto wybrać najlepszy zabieg odmładzający dla swojej skóry.
Jedne z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających, które zyskują ogromną popularność to zabiegi, w których wykorzystywana jest energia do stymulacji procesów naprawczych w skórze. Do nich należą zarówno radiofrekwencja mikroigłowa jak i zabiegi laserowe.

Jaki zabieg odmładzający wybrać?

Jaki zabieg będzie odpowiedni dla mojej kondycji skóry? Takie pytanie zadają sobie często Pacjenci, którzy chcieliby zadbać o kondycję skóry, rozpocząć terapię opóźniającą proces starzenia, ale nie wiedzą na co się zdecydować, bo zarówno radiofrekwencja mikrogłowa jak i laser frakcyjny mają dobre opinie i są skuteczne w procesie odmładzania i przebudowy skóry. Ale który zabieg będzie lepszy?

Radiofrekwencja mikroigłowa i laser frakcyjny – cechy wspólne

Przede wszystkim obydwa zabiegi wykorzystują energię, która działa na skórę, i uruchamia w skórze naturalne procesy przebudowy. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje energię cieplną fali radiowej, laser światło lasera, które też jest energią.
Obydwa zabiegi są frakcyjne, czyli frakcjonują skórę, oznacza to, że wywołują punktowe, kolumnowe mikrouszkodzenia w skórze. W przypadku lasera mikrouszkodzenia wywołuje wiązka światła laserowego, a przy radiofrekwencji mikroigłowej są to mikronakłucia, przez które energia fali radiowej dostarczana jest w głąb skóry.
Obydwa zabiegi działają naturalnie na skórę, stymulują regenerację kolagenu, przebudowują regenerują skórę. I zarówno zabieg RF mikroigłowej jak i laser frakcyjny powinno się wykonać w serii 3-4 zabiegów, aby osiągnąć trwały efekt.
Czy to oznacza, że mają takie same działanie? Nie, mimo kilu podobieństw te dwa zabiegi różnią się od siebie zarówno efektem działania, jak i tym, dla kogo są rekomendowane.

Jakie są różnice między RF a laserem frakcyjnym?

Najważniejsze różnice to :

1. Po pierwsze głębokość i sposób działania. Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który działa bardziej intensywnie, energia wnika głębiej w warstwy skóry poprzez mikrokanaliki nakłuć. Dzięki temu stymulacja, regeneracja, produkcja kolagenu odbywa się wielowarstwowo. Skóra oraz tkanki pod skórą napinają się, obkurczają, ujędrniają i przebudowują. Laser frakcyjny działa płycej, bardziej powierzchownie na skórę. Wiązka lasera również powoduje mikrokanaliki uszkodzeń skóry, które są otoczone zdrową tkanką. Zabieg stymuluje naprawę skóry, ale nie wnika tak głęboko w tkanki jak RF mikroigłowa, działa bardziej powierzchownie.
2. Różnice w efektach zabiegowych – efektem radiofrekwencji mikroigłowej jest lifting, redukcja wiotkości, przebudowa skóry, napięcie, poprawa kolorytu, zagęszczenie skóry, redukcja zmarszczek. Laser frakcyjny również przebudowuje i zagęszcza skórę, poprawia koloryt, zmniejsza pory – ale działa płycej, nie spowoduje efektu liftingu, bo nie działa głębiej na tkanki podskórne. Laser frakcyjny doskonale sprawdza się przy skórze tłustej czy mieszanej, która ma tendencję do produkcji nadmiaru sebum, bo doskonale ją normalizuje, zmniejsza pory, wygładza, sprawia, że jest bardziej matowa. Wyrównuje teksturę skóry, usuwa zmarszczki. PO
3. Dla kogo są najbardziej skuteczne – radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg idealny na podniesienie i lifting owalu, doskonale sprawdza się przy cienkiej, wiotkiej skórze, jest zdecydowanie lepszy dla osób, które mają wiotką , cienką i przesuszoną skórę i mało tkanki podskórnej, czy przy wrażliwej skórze z problemem rumienia. To zabieg, który wykonuje się na delikatną okolicę oka w celu zagęszczenia skóry – tam laser frakcyjny nie miałby zastosowania.

Laser frakcyjny świetnie radzi sobie ze skórą grubszą, dlatego doskonały jest u mężczyzn, świetnie sprawdza się na skórze tłustej, mieszanej, z widocznymi porami. Nie polecany jest dla cienkiej, wiotkiej, przesuszonej skóry – tu lepiej sprawdzi się RF mikroigłowa. Obydwa zabiegi zdają egzamin przy redukcji blizn, ale również należy dostosować zabieg do rodzaju i kondycji skóry.

Co lepsze – RF mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Obydwa zabiegi są bardzo skuteczne i bezpieczne, nie da się powiedzieć który z nich jest lepszy, bo każdy z nich osiąga doskonałe efekty i jest bardzo skuteczny pod warunkiem, że jest prawidłowo dobrany do potrzeb pacjenta i kondycji skóry. Jeśli problemem jest opadający owal, utrata jędrności i wiotczenie skóry, czy cienka skóra to wtedy rekomendowany zabieg to radiofrekwencja mikroigłowa. Na porowatą zanieczyszczoną skórę, czy skórę mieszaną doskonały będzie laser frakcyjny. Dlatego bardzo ważnym elementem wizyty w klinice medycyny estetycznej jest profesjonalna konsultacja przed zabiegiem, ocena stanu skóry oraz poznanie oczekiwań, aby odpowiednio dobrać zabieg do skóry i problemu Pacjenta.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny podsumowanie

Zarówno radiofrekwencja mikroigłowa jak i laser frakcyjny to bardzo skuteczne zabiegi odmładzające i przebudowujące skórę. Obydwa należą do najbardziej skutecznych zabiegów o szerokim spektrum działania, wykorzystują energię do pobudzenia procesów regeneracji skóry i wytworzenia nowego kolagenu i elastyny, oraz poprawy tekstury skóry. Zarówno laser frakcyjny jak i radiofrekwencja mikroigłowa sprawdzi się i przyniesie oczekiwanie efekty pod warunkiem, że zabieg będzie odpowiednio dobrany do rodzaju skóry i problemu. Dlatego najlepiej zaufać Kosmetologowi, który dobierze najbardziej skuteczny i odpowiedni zabieg do potrzeb Pacjenta, aby cieszył się trwałą widoczną poprawą wyglądu.

 

4/5 - (5 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!