EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jakie zabiegi na brzuch po ciąży?

Masz pytanie?

brzuch
Spis treści

Mimo że ciąża i urodzenie dziecka to najwspanialsze momenty w życiu kobiety, ogromne szczęście i duże emocje, powodują wiele niekorzystnych zmian w wyglądzie brzucha, które często mają negatywny wpływ na samoakceptację i poczucie własnej wartości. Pojawiają się rozstępy, wiotkość, nadmiar skóry na brzuchu, z którą zmagają się nawet bardzo szczupłe kobiety. Aby zgubić brzuch po ciąży, należy pamiętać o regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diecie. W odzyskaniu smukłej figury pomogą również specjalne zabiegi ujędrniające brzuch i redukujące tkankę tłuszczową. Z jakich terapii warto skorzystać po urodzeniu dziecka?

W trakcie ciąży kobiety przybierają na wadze, odkłada się tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha, mięśnie proste brzucha ulegają rozciągnięciu, powstają rozstępy. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka czuje dyskomfort związany z wyglądem, a w szczególności z wyglądem brzucha. Często mimo ćwiczeń, diety trudno się pozbyć brzucha. W takich sytuacjach warto się wspomóc specjalistycznymi zabiegami, które pomogą pozbyć się takich mankamentów jak rozstęp mięśni prostych brzucha, utrata jędrności i elastyczności, nadmiar skóry na brzuchu, czy tłuszcz na brzuchu.

Brzuch po porodzie – skuteczne zabiegi

W przywróceniu wyglądu ciała sprzed porodu, pomogą zabiegi ujędrniające, wyszczuplające i modelujące sylwetkę. W sposób szczególny polecamy:

1. Emtone – to połączenie dwóch rewolucyjnych technologii (monopolarnej fali radiowej i ukierunkowanej fali akustycznej), dzięki którym można uzyskać spektakularne rezultaty. Zabieg urządzeniem BTL Emtone:

  • ujędrnia i uelastycznia zwiotczały po porodzie brzuch,
  • modeluje sylwetkę,
  • zmniejsza tkankę tłuszczową zlokalizowaną miejscowo,
  • wysmukla ciało (redukcja obwodu w miejscu zabiegowym),
  • przyspiesza metabolizm,
  • wygładza cellulit.

 

Ponadto innowacyjny zabieg na brzuch dotlenia tkanki oraz poprawia ukrwienie skóry. Aby cieszyć się pożądanym efektem, zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów raz w tygodniu. W celu zwiększenia skuteczności terapii, warto połączyć ją z zabiegiem Emsculpt czy Endermologią LPG Alliance.

2. Emsculpt – to bezinwazyjna, bezbolesna i efektywna metoda ujędrnienia, wysmuklenia talii, zlikwidowania rozstępów, wzmocnienia mięśni oraz zmniejszenia tkanki tłuszczowej na brzuchu. Urządzenie Emsculpt wyprodukowane przez BTL (jednego z liderów urządzeń medycznych) umożliwia jednoczesną redukcję tłuszczu (średnio o 19%), rzeźbienie mięśni i wzrost masy mięśniowej o 16%. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii HIFEM. Energia elektromagnetyczna o wysokiej częstotliwości powoduje ponad 20 000 intensywnych skurczów mięśni. Taki trening nie jest możliwy do samodzielnego osiągnięcia ze względu na liczbę i długość trwania skurczów. Zabieg EMSCULPT to jedyny zabieg, który likwiduje rozstęp mięśni prostych i osłabienie mięśni brzucha po porodzie.

Seria zabiegów EMSCULPT doskonale sprawdzi się jako skuteczne rozwiązanie na brzuch po ciąży. Bardzo intensywna energia elektromagnetyczna wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni brzucha, i tym sposobem niweluje rozstęp mięśni prostych, wzmacnia i rozwija mięśnie brzucha, które są bardzo osłabione po ciąży, a dodatkowo spala tkankę tłuszczową. Już po 6-8 zabiegach efekty są naprawdę spektakularne. Mięśnie brzucha są widocznie zarysowane i wzmocnione, brzuch staje się płaski, ubywa tkanka tłuszczowa z brzucha.

3. Endermologia LPG Alliance – to nowoczesna, bezpieczna i skuteczna technologia oparta na mechanicznej stymulacji skóry. W trakcie terapii pacjent ma na sobie specjalny kostium „endermowear”, dzięki któremu łatwiejsze jest nie tylko poruszanie się rolkami po obszarze zabiegowym, lecz także chwytanie głębszych tkanek. Dodatkowo strój zapewnia większy komfort – terapia nie jest bolesna, mimo intensywnego masażu.

Podczas zabiegu endermologii kosmetolog przesuwa głowicę masującą wyposażoną w rolki i klapkę po brzuchu. Urządzenie zasysa fałdy skóry, jednocześnie naśladując ruch dłoni masażysty (oddziela tkankę tłuszczową od włókien mięśniowych). W ten sposób dochodzi do stymulacji tkanek i metabolizmu, poprawy krążenia, oczyszczenia organizmu z toksyn oraz pobudzenia procesów regeneracyjnych.

Endermologia LPG Alliance to precyzyjny zabieg stymulujący i masujący zarówno naskórek, jak i skórę właściwą oraz adipocyty. Terapia to doskonały wybór dla kobiet po ciąży, ponieważ:

  • ujędrnia brzuch po porodzie,
  • modeluje i wyszczupla sylwetkę,
  • redukuje tkankę tłuszczową.

 

Ponadto wygładza cellulit oraz zwalcza bóle stawów, mięśni oraz likwiduje obrzęki.

Dzięki serii zabiegów dochodzi do poprawy ujędrnienia skóry o 82%, zmniejszenia obwodu talii o 5 cm oraz zniwelowania 99% skórki pomarańczowej. Rekomendowana liczba terapii to 10-15 co 2 tygodnie.

4. HIFU – usuwa wiotką skórę, poprawia elastyczność. Dzięki skoncentrowanym ultradźwiękom następuje przebudowa i zagęszczenie głębokich warstw skóry

5. Radiofrekwencja Mikroigłowa Virtu RF – zabieg przy użyciu radiofrekwencji mikroigłowej, czyli fali radiowej i mikronakłuwania to nie tylko świetny sposób liftingu twarzy, lecz także ujędrnienia brzucha po porodzie. Dzięki kontrolowanym mikrouszkodzeniom w skórze, dochodzi do regeneracji kolagenu, odbudowy i powstania nowych cząsteczek białka, a także do napięcia, uelastycznienia i pogrubienia skóry. Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej modelują ciało, leczą zwiotczenia w obrębie brzucha oraz redukują blizny. Aby uzyskać optymalne efekty, zaleca się wykonanie 3 terapii w odstępie 4-6 tygodni.

Brzuch po ciąży – podsumowanie

Jak zgubić brzuch po porodzie? Oprócz ćwiczeń i zbilansowanej diety, warto zdecydować się na zabiegi modelujące sylwetkę, takie jak EMSCULPT, EMTONE, Endermologia LPG Alliance, czy zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków (HIFU) lub Radiofrekwencji Mikroigłowej. Dzięki terapii skóra zostanie ujędrniona, tłuszcz zredukowany, mięśnie wzmocnione a ciało wysmuklone i wymodelowane. Polecane przez nas zabiegi na brzuch po ciąży są niezwykle skuteczne, bezpieczne i nieinwazyjne. Pozwalają również w krótkim czasie cieszyć się spektakularnymi efektami.

4.8/5 - (6 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ