Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów rewitalizujących skórę oraz stymulujących powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Bardzo dobre efekty i całkowite bezpieczeństwo podczas sesji sprawiają, że coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na skorzystanie z tej formy terapii. Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa? Czy istnieją przeciwwskazania do jej wykonania?
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu specjalnego urządzenia. Dermapen w całkowicie bezpieczny i kontrolowany sposób wykonuje serię niewielkich nakłuć, jednocześnie wprowadzając w głąb skóry substancje aktywne, które działają odżywczo, nawilżająco i liftingująco. Zabieg pobudza zatem skórę właściwą, dzięki czemu dochodzi do jej wyraźnego odmłodzenia i regeneracji.
Terapia polega na nakłuwaniu miejsca zabiegowego za pomocą igieł o określonej długości, skutkiem czego jest powstawanie mikrourazów i mikrokrwawienia. Dzięki temu krew wydostaje się z naczyń krwionośnych, a następnie dochodzi do uwalniania się białek, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji tkanek. Nie tylko intensyfikują rozwój komórek, lecz także stymulują komórki macierzyste, co prowadzi do tworzenia się kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz poprawia mikrokrążenie. W wyniku zachodzących procesów odbudowy tkanek, skóra się autoregeneruje. Dodatkowo podanie specjalnego preparatu składającego się z odżywczych substancji wzmacnia i przyspiesza procesy naprawcze.
Dermapen może być stosowany na różnych obszarach ciała, takich jak:
- twarz,
- szyja,
- dekolt,
- ramiona,
- brzuch,
- pośladki,
- uda.
Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu skóry, również delikatnej i bardzo cienkiej.
Efekty mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia mikroigłowa pobudza skórę do intensywnej regeneracji, poprawiając jej strukturę. Działa przeciwstarzeniowo za sprawą stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, równocześnie chroniąc przed powstawaniem nowych zmarszczek. Zwiększa napięcie, jędrność i elastyczność skóry, pogrubia naskórek, ujednolica koloryt cery, rozświetla, dogłębnie nawilża, a także liftinguje i poprawia kontury twarzy.
Zabieg redukuje blizny potrądzikowe, rumień, drobne zmarszczki, zasinienia pod oczami i przebarwienia. Niweluje również widoczność popękanych naczynek, zwęża pory oraz reguluje produkcję sebum.
Dodatkowo mezoterapia mikroigłowa wykonywana na całym ciele redukuje blizny pooperacyjne, po oparzeniach, rozstępy i cellulit.
Efekty terapii widoczne są już po przeprowadzeniu jednego zabiegu po upływie około miesiąca. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się serię 3-6 sesji, w odstępie 3-5 tygodni.
Efekty uboczne mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, bezbolesnym i wykonywanym miejscowo. Jedynym zauważalnym efektem ubocznym jest czasowe podrażnienie obszaru zabiegowego, które ustępuje samoistnie po upływie około 3 dni po terapii.
Szczególną ostrożność zaleca się osobom cierpiącym na alergie. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy zwrócić uwagę na skład aplikowanych preparatów w celu wykluczenia ewentualnych składników uczulających.
Terapia nie powoduje nadwrażliwości na słońce, a więc może być stosowana przez cały rok.
Dla kogo dedykowana jest mezoterapia mikroigłowa?
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polecany jest każdemu, kto chce:
- zniwelować drobne, płytkie zmarszczki,
- odmłodzić twarz,
- ujędrnić i uelastycznić skórę,
- zredukować blizny, rozstępy i cellulit,
- zmniejszyć oznaki starzenia się skóry,
- zregenerować skórę.
Na terapię warto się również zdecydować w celach profilaktycznych po to, by wspomóc i pobudzić skórę.
Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej
Mimo że mezoterapia mikroigłowa jest zaliczana do całkowicie bezpiecznych metod, nie należy jej wykonywać w określonych sytuacjach. Przeciwwskazania do zabiegu to:
- ciąża i laktacja,
- nowotwory,
- cukrzyca,
- choroby autoimmunologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane czy bielactwo,
- choroby krwi, m.in. małopłytkowość lub anemia,
- stany zapalne skóry,
- infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
- aktywny trądzik,
- rozszerzone naczynka,
- problemy z krzepliwością krwi oraz stosowanie leków obniżających krzepliwość,
- tendencja do powstawania bliznowców,
- zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w okolicy miejsca mezoterapii (należy odczekać około 3 miesięcy od zabiegu),
- leczenie retinolem (mezoterapia nie powinna być wykonywana do 6 miesięcy od zakończenia terapii retinolem).
Podsumowanie
Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczny, szybki i bezbolesny zabieg, który nie powoduje nadwrażliwości na słońce, ani żadnych innych efektów ubocznych. Terapia wyraźnie odmładza i liftinguje twarz. Poprawia elastyczność skóry, rozjaśnia przebarwienia, redukuje blizny, rozstępy i zmarszczki, a przy tym dogłębnie nawilża i odżywia.