EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak się skutecznie pozbyć cellulitu?

Masz pytanie?

cellulit
Spis treści

Cellulit (nazywany także skórką pomarańczową) może dotknąć kobiet w każdym wieku. Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży, przed menopauzą, a także w wyniku zaburzeń hormonalnych oraz stosowania antykoncepcji hormonalnej. Najlepszymi formami zapobiegania skórce pomarańczowej są aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia pielęgnacja ciała. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy cellulit zdążył pojawić się na skórze? Jak się go skutecznie pozbyć? Skutecznie pomogą zredukować cellulit zabiegi kosmetologiczne, z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń do redukcji cellulitu i modelowania ciała z zastosowanie technologii takich jak radiofrekwencja monopolarna z falą akustyczną, czy masaż próżniowy.

Cellulit – co to takiego?

Cellulit to inaczej nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa oraz związane z tym zmiany zachodzące w tkance podskórnej. Skórka pomarańczowa najczęściej atakuje pośladki, uda, brzuch i przedramiona. Widoczne nierówności powierzchni skóry to powiększone komórki tłuszczowe, które wywierają nacisk na naczynia krwionośne i limfatyczne, przez co dochodzi do nieprawidłowego krążenie krwi i spowolnienia metabolizmu. Niewydalone toksyny, woda i resztki produktów przemiany materii gromadzą się w tkankach, tworząc cellulit.

Jak skutecznie rozprawić się z cellulitem?

Pojawienie się cellulitu na ciele ma bardzo często ogromny wpływ na jakość życia i ogólne zdrowie psychiczne kobiet, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegu, który skutecznie usunie niechciany problem. Wśród najpopularniejszych terapii należy wymienić zabieg przy użyciu urządzenia BTL EMTONE, Endermologie LPG Alliance, drenaż limfatyczny oraz lipolizę iniekcyjną.

 1. Redukcja cellulitu urządzeniem BTL EMTONE

BTL EMTONE to innowacyjny zabieg ujędrniający i niwelujący cellulit oraz inne niedoskonałości skóry spowodowane m.in. nagromadzeniem zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, słabym ukrwieniem tkanek czy zwiotczałą skórą na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach i ramionach. Terapia polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch najefektowniejszych, a zarazem bezpiecznych technologii – monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej fali akustycznej.

Na czym polega skuteczność działania urządzenia BTL EMTONE? Monopolarna fala radiowa dociera na głębokość ok. 4 cm, czyli aż do tkanki podskórnej. Wytwarzana energia wykazuje silne działanie termiczne, które oddziałuje bezpośrednio na tkankę. W ten sposób dochodzi do jej uelastycznienia i regeneracji oraz do procesu produkcji nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo fala akustyczna powoduje powstawanie wibracji w tkance łącznej, które eliminują zwłóknienia tworzące skórkę pomarańczową, przyspieszają metabolizm tłuszczu oraz poprawiają krążenie krwi. Dzięki temu skóra poddana zabiegowi staje się sprężysta i jędrna, cellulit wygładzony, a sylwetka smuklejsza.

Wskazaniem do zabiegu jest cellulit tłuszczowy, wodny, włóknisty, mieszany, utrata jędrności, rozstępy, blizny i wiotka skóra. Przeciwwskazaniami natomiast:

 • ciąża i laktacja
 • nowotwory
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • niewydolność nerek i wątroby
 • rozrusznik serca
 • epilepsja
 • choroby serca i układu krwionośnego.

 

 1. Endermologie LPG Alliance

Jest to niezwykle efektywna, bezpieczna, a jednocześnie nieinwazyjna metoda wygładzenia i redukcji cellulitu, która polega na masażu podciśnieniem stymulującym tkanki. Podczas terapii kosmetolog przesuwa po wybranej partii ciała specjalną głowicą, która zasysa fałdy skóry, a następnie je roluje i masuje. Masaż na zasadzie podciśnienia stymuluje krążenie, metabolizm oraz procesy regeneracyjne. W ten sposób pobudzona skóra zaczyna wytwarzać elastynę i kolagen.

Endermologie wykonuje się na całe ciało bądź wybrane partie, takie jak uda, pośladki czy brzuch. Poza tym, że niweluje widoczność skórki pomarańczowej, usuwa również z organizmu toksyny, ujędrnia, odmładza, a także modeluje i wyszczupla, poprawiając ogólny wygląd i stan skóry.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, zaleca się wykonanie serii 10-15 zabiegów od dwóch do trzech razy tygodniowo. Pierwsze efekty poddania się terapii zauważalne są już po zaledwie 3-4 zabiegach. Skuteczność Endermologie LPG Alliance potwierdzona jest certyfikatem FDA oraz licznymi badaniami klinicznymi.

Przeciwwskazaniami do terapii są:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne
 • żylaki.

 

 1. Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to delikatny masaż, który wspomaga krążenie limfy odpowiedzialnej za pozbywanie się toksyn z organizmu. Zabieg redukuje cellulit, a także zapobiega jego powstawaniu. Ponadto:

 • stymuluje krążenie krwi
 • głęboko odżywia
 • uelastycznia skórę
 • poprawia metabolizm.

 

Drenaż limfatyczny wykonuje się w specjalnym kombinezonie, który w trakcie zabiegu wypełniany jest powietrzem, dzięki czemu pełni funkcję uciskowego masażera. Terapia ma charakter relaksacyjny, bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent odczuwa odprężenie i lekkość.

Masaż jest niezwykle skuteczny, bezbolesny i bezpieczny. Zaleca się przeprowadzenie ok. 10 zabiegów dwa razy w tygodniu po 30 minut. Przeciwwskazaniami do drenażu limfatycznego są:

 • epilepsja
 • nowotwory
 • choroby serca
 • rozrusznik serca
 • uraz tkanek miękkich
 • zakrzepica żylna.

 

 1. Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to jedna z najskuteczniejszych metod zmniejszenia tkanki tłuszczowej, która również wyrównuje i redukuje cellulit. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w miejsca zabiegowe naturalnej substancji. Preparat za pomocą igły podaje się w głąb skóry, co powoduje rozbicie i usunięcie komórek tłuszczowych, a także wyraźne wyrównanie wszelkich niedoskonałości skóry.

Rekomendowana seria to 3-4 zabiegi w odstępie 2-4 tygodni. Mimo że lipoliza iniekcyjna jest bezpieczną terapią, nie zaleca się jej stosowania w określonych przypadkach, takich jak:

 • ciąża i laktacja
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • nowotwory
 • choroby serca, autoimmunologiczne, wątroby, nerek
 • alergie
 • przewlekłe infekcje
 • epilepsja.

 

Cellulit to przypadłość, na którą cierpi coraz więcej kobiet, nie tylko po trzydziestym roku życia, lecz także młodych dziewcząt w okresie dojrzewania. Najskuteczniejszą metodą walki z pomarańczową skórką jest skorzystanie z profesjonalnego zabiegu. Wśród najpopularniejszych terapii można wymienić zabieg przy użyciu urządzenia BTL EMTONE, Endermologie LPG Alliance, drenaż limfatyczny oraz lipolizę iniekcyjną.

5/5 - (4 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA