Umów wizytę Booksy

Lifting pośladków ‒ jaką metodę wybrać?

Spis treści

Obecne kanony urody to szczupła, wysportowana sylwetka z płaskim brzuchem, zarysowaną talią i jędrne, umięśnione, tzw ‘brazylijskie pośladki’. Mięśnie pośladkowe to niezwykle ważne mięśnie ciała, odpowiadają za prawidłową pracę stawów biodrowych, czy kręgosłupa. Jednocześnie odpowiadają za walory estetyczne, czyli ładny wygląd pupy.

Jeśli masz płaską pupę, aby poprawić jej wygląd musisz zbudować masę mięśni pośladkowych. Są na to sposoby.

Na kształt i wygląd pośladków wpływa wiele czynników. Są to między innymi aktywność fizyczna, dieta, tryb pracy (praca siedząca nie służy pupie). Nie możemy też pominąć upływającego czasu. Wraz ze starzeniem się organizmu, skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Jak temu zaradzić? Tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi liftingujące i budujące i rozwijające mięśnie pośladków.

Emsculpt ‒ jędrna i zgrabna pupa

Metod liftingu pośladków jest wiele. Na jakie rozwiązanie warto więc się zdecydować? Dziś skupimy się na metodzie Emsculpt. Na czym polega taka terapia i jakie efekty pozwala uzyskać? 

Emsculpt to innowacyjne, jedyne na rynku urządzenie, wykorzystujące opatentowaną technologię HIFEM, czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości. 

HIFEM wywołuje ponad 20 000 niezwykle intensywnych skurczów mięśni. Skurcze sprawiają, że tkanka mięśniowa przebudowuje swoją strukturę, wytwarzane są nowe włókna mięśniowe, a gęstość i objętość mięśni zwiększają się. 

Terapia, na którą składają się zazwyczaj 4 zabiegi, to redukcja tkanki tłuszczowej o około 19% przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej o 16%. 

Emsculpt ‒ jak przebiega zabieg? 

Jak przebiega zabieg? W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja. Specjalista musi poznać oczekiwania pacjenta, a co więcej, sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Jeśli przeciwwskazania nie występują, można rozpocząć terapię. 

Kosmetolog przykłada do obszaru zabiegowego, w tym przypadku do pośladków, dwie płaskie głowice. Głowice transmitują energię, która wywołuje bardzo intensywną pracę mięśni. Parametry zabiegu dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Cała procedura trwa około 30 minut. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, nie wymaga specjalnych przygotowań. 

Emsculpt plus Emtone, czyli terapia łączona 

Nie musimy ograniczać się do jednej metody. Emsculpt warto połączyć z terapią z wykorzystaniem urządzenia Emtone. Emsculpt i Emtone to duet dwóch niezwykle skutecznych technologii. Zabiegi doskonale się uzupełniają i sprawiają, że możemy uzyskać znakomite efekty w dość krótkim czasie. 

Terapia Emtone ‒ na czym polega? 

Emtone to nowoczesne urządzenie, w przypadku którego do czynienia mamy z działaniem monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej fali akustycznej. Jak przebiega terapia? 

Tak samo jak w przypadku Emsculpt, wszystko rozpoczyna się od konsultacji i wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli nie istnieją przeszkody do wykonania zabiegów, można rozpocząć terapię. 

Na pośladki nakładany jest żel przewodzący. Następnie kosmetolog przykłada głowicę i wykonuje ruchy okrężne. Jak już wspomnieliśmy powyżej, głowica emituje dwa rodzaje fal: radiowe i akustyczne. Fala radiowa, uważana za jedną z najskuteczniejszych w medycynie estetycznej, dociera do tkanki podskórnej i wywołuje efekt termiczny. Prowadzi to do uruchomienia produkcji kolagenu, pośladki wysmuklają się, zwiększa się ich jędrność. Fala akustyczna natomiast rozbija zwłóknienia tworzące skórkę pomarańczową, usprawnia proces lipolizy, wpływa na krążenie krwi.

Zabieg nie wywołuje dolegliwości bólowych, pacjent odczuwa delikatne ciepło oraz drgania. 

Emtone ‒ efekty zabiegu? 

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegach z wykorzystaniem Emtone? Są to przede wszystkim:

  • redukcja cellulitu,
  • lepsze ukrwienie skóry,
  • dotlenienie tkanek,
  • wyrównanie nierówności skóry.

Podsumowanie

Każda z nas może cieszyć się zgrabnymi, jędrnymi pośladkami. Trening i dieta mogą jednak okazać się niewystarczające. Doskonałym wsparciem będą tutaj specjalistyczne zabiegi, na przykład Emsculpt plus Emtone. Taka terapia to gwarancja uniesionych, jędrnych pośladków , wzmocnienia i rozbudowy mięśni pośladkowych oraz redukcji cellulitu. 

4.9/5 - (7 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!