Umów wizytę Booksy

Endermolift – na czym polega?

Spis treści

Wygląd zewnętrzny ma bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób jest się postrzeganym przez innych ludzi. Wszelkie niedoskonałości w obrębie twarzy mogą oddziaływać negatywnie na równowagę wewnętrzną, pewność siebie i poczucie atrakcyjności, tym samym obniżając jakość życia. Z wiekiem skóra traci swój promienny wygląd, dochodzi do utraty napięcia (policzki, powieki zaczynają opadać), zmienia się koloryt cery. Pojawiają się, a następnie utrwalają i pogłębiają zmarszczki, które sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Pacjenci z widocznymi oznakami starzenia się, mogą skorzystać ze skutecznego zabiegu odmładzającego – Endermolift LPG Alliance. Na czym polega terapia?

Na czym polega Endermolift LPG?

Endermolift to innowacyjny zabieg liftingujący i odmładzający, który efektywnie zwalcza objawy starzenia się skóry. Przeznaczony jest do nieinwazyjnej, naturalnej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.

Przed przeprowadzeniem terapii specjalista określa typ skóry pacjenta oraz zapoznaje się z indywidualnymi oczekiwaniami. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni protokół zabiegowy (modelujący, wypełniającym, rozświetlający, ujędrniający). Następnie wykonuje się Endermolift, czyli mechaniczny masaż, w trakcie którego dwie klapki imitują ruch dłoni masażysty. Podczas terapii wykorzystuje się urządzenie Endermologia LPG Alliance do masażu i stymulacji komórkowej, wyposażone w nowoczesną głowicę dostosowaną do zabiegów na twarz.

Głowica wytwarza mikroimpulsy, które stymulują procesy chemiczne komórek. Pobudzają do odbudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych, kwasu hialuronowego i elastyny w tkankach, które są odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Przywrócona zostaje jędrność, gęstość, napięcie i nawilżenie w obrębie twarzy. Zmarszczki ulegają wygładzeniu i zredukowaniu. Przyspieszony zostaje również metabolizm, dzięki czemu organizm zostaje oczyszczony, a toksyny usunięte.

Endermologia twarzy – wskazania do zabiegu

W zależności od typu skóry pacjenta, zabieg Endermolift wykonuje się w celu zredukowania konkretnych niedoskonałości. W przypadku twarzy zaokrąglonej, wśród wskazań do terapii można wymienić nadmiar tkanki tłuszczowej i podwójny podbródek.

Endermolift LPG polecany jest również osobom z wiotką skórą twarzy (opadające powieki, policzki, owal twarzy), ze zmarszczkami na czole, wokół oczu i ust oraz z zapadniętymi policzkami.

Ponadto zabieg rekomenduje się pacjentom, którzy chcą w bezinwazyjny, naturalny sposób zredukować widoczne na twarzy, szyi i dekolcie oznaki upływającego czasu oraz poprawić ogólną kondycję skóry. Terapię można wykonywać profilaktycznie po to, by zahamować proces starzenia i utrzymywać zdrowy, młody wygląd.

Endermolift – efekty

Endermolift pomaga przywrócić skórze właściwe napięcie i ujędrnienie. Liftinguje, modeluje i uwydatnia kontury twarzy, dzięki odbudowie struktur podporowych skóry (kolagenu, elastyny). Owal staje się bardziej wyrazisty. Twarz zostaje wyszczuplona. Zlikwidowany zostaje drugi podbródek, a także opadające policzki (tzw. chomiki) i powieki.

Mechaniczny masaż kultowym urządzeniem Endermologia LPG Alliance poprawia unaczynienie oraz powoduje drenaż toksyn. Cera staje się rozświetlona, pełna blasku, zdrowa, nawilżona i dotleniona.

Endermolift doskonale wypełnia zmarszczki. W trakcie terapii stymulowane są fibroblasty do wytwarzania elastyny i kolagenu, dzięki czemu poprawia się sprężystość i jędrność skóry oraz jej struktura. Twarz staje się gładsza i bardziej równomierna.

Warto wspomnieć, że zabieg wpływa korzystnie także na samopoczucie pacjenta. Relaksuje i poprawia nastrój.

Skuteczność Endermolift LPG potwierdzają zarówno liczne badania naukowe, jak i biopsja skóry przeprowadzona u osób korzystających z zabiegu. Po terapii o 80% wzrasta produkcja kwasu hialuronowego. Badania wykazały również +70% poprawy owalu twarzy.

Najlepsze efekty można zauważyć po wykonaniu serii zabiegów Endermolift. Rekomendowana liczba to 10 terapii co 2 tygodnie. Warto również przeprowadzać zabieg przypominający raz w miesiącu.

Endermolift – przeciwwskazania

Mimo że zabieg Endermolift LPG Alliance jest bezpieczny i nie wymaga interwencji chirurgicznej, nie każdy pacjent może skorzystać z terapii. Przeciwwskazania to:

  • opryszczka,
  • stany zapalne skóry,
  • aktywne infekcje skórne,
  • zapalenie żył,
  • choroby nowotworowe,
  • bielactwo,
  • operacje plastyczne wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Podsumowanie

Endermolift nazywany inaczej jogą dla twarzy to w 100% naturalny zabieg liftingujący i odmładzający. W trakcie terapii dochodzi do pobudzenia głęboko położonych komórek i stymulacji procesów produkcji białek. W ten sposób można uzyskać spektakularne efekty, takie jak zlikwidowanie oznak starzenia, przywrócenie skórze gęstości, jędrności, nawilżenia, lifting twarzy. Dzięki zabiegowi Endermolift zmarszczki zostają spłycone, kontury wymodelowane, cera staje się rozjaśniona, promienna i zdrowa.

5/5 - (4 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!