EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Dermapen czy stymulator tkankowy? Który zabieg wybrać?

Masz pytanie?

Stymulator 4 jalupro
Spis treści

Widzisz na twarzy oznaki starzenia i nie wiesz, jak skutecznie zacząć im przeciwdziałać? Znalazłaś informacje, że do najbardziej popularnych a zarazem skutecznych zabiegów należą zabieg Dermapen, ale również stymulatory tkankowe? Na co się zdecydować?
Pomożemy ci porównać te dwa zabiegi.

Dermapen i stymulator to dwa całkowicie różne od siebie zabiegi. Jedyne co mają wspólnego, to to że są bardzo skuteczne i dzięki temu cenione na całym świecie. Są to zabiegi nieinwazyjne i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji po zabiegu.
Zarówno dermapen jak i stymulator tkankowy możemy zaliczyć do zabiegów regeneracyjnych, czyli takich, które pobudzają naszą skórę do przebudowy, uruchamiają stymulację odbudowy kolagenu i elastyny. Są to zabiegi wykorzystujące naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Natomiast te zabiegi różnią się działaniem, sposobem wykonania zabiegu oraz efektami jakie można uzyskać.

Jakie są różnice między zabiegiem dermapen, a stymulatorem tkankowym?

Po pierwsze – działanie zabiegu i zastosowana technologia. Zabieg dermapen polega na wykonaniu tysięcy mikronakłuć na skórze na obszarze zabiegowym specjalnym opatentowanym urządzeniem Dermapen. Jeśli zabieg wykonywany jest na twarz, to mikronakłuciami opracowuje się całą skórę twarzy. Mikronakłucia frakcjonują skórę, czyli tworzą kanaliki mikrouszkodzeń, a to uruchamia procesy naprawy i regeneracji skóry. Dodatkowo zabieg można połączyć z substancjami aktywnymi, kwas hialuronowy, czy specjalne peelingi chemiczne, bo dzięki mikrokanalikom te substancje wnikają do skóry i dodatkowo wspomagają procesy przebudowy, regeneracji, nawilżenia, redukcji przebarwień. Czyli w dużym uproszczeniu można powiedzieć , że dermapen to zabieg na przebudowę skóry i poprawę jej tekstury.
Stymulatory tkankowe są zabiegami iniekcyjnymi, w których głównym czynnikiem jest bardzo nowoczesny preparat medycyny estetycznej , podawany w kilka punktów twarzy. Jak sama nazwa wskazuje stymulator ma za zadanie stymulować skórę , a konkretnie fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Stymulatory różnią się od siebie składem substancji aktywnych, które mają za zadanie aktywację procesów naprawy w skórze. Mogą zawierać specjalnie sieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, polinukleotyd, kolagen. Ważne, aby dopasować stymulator do potrzeb skóry. Podsumowując pierwszą różnicę, czyli działanie zabiegu – dermapen działa na skórę od zewnątrz, przebudowując jej teksturę, a stymulator tkankowy działa od wewnątrz, nawilżając i odżywiając skórę i stymulując procesy naprawcze wewnątrz skóry.

Sposób wykonania– zabieg dermapen wykonuje się w znieczuleniu specjalnym kremem, polega na wykonaniu na obszarze zabiegowym wiele tysięcy mikro nakłuć specjalną opatentowaną jednorazową multi igłą. Zabieg dodatkowo jest wzbogacony o ampułkę z substancjami aktywnymi dostosowanymi do potrzeb skóry, czy peelingiem chemicznym, jeśli chcemy zlikwidować przebarwienia czy ślady po trądziku, albo zadziałać silnie odmładzająco na podniesienie napięcia skóry. Po zabiegu dermapen skóra jest zaczerwieniona przez 24-48 H.
Stymulator podaje się igłą lub kaniulą. W przypadku igły jest to podanie w pięć punktów na twarzy. Dlatego po zabiegu nie ma praktycznie żadnego okresu rekonwalescencji.

Efekty zabiegowe – są inne po zabiegu dermapen vs stymulator tkankowy. Zabieg dermapen poprzez liczne mikronakłucia powoduje przebudowę skóry na obszarze zabiegowym, np. twarz i szyja. Skóra staje się wygładzona, bardziej napięta, promienna. Znikają zmarszczki, poprawia się koloryt i jakość skóry. Jeśli zabieg dermapen był połączony z peelingiem chemicznym, to likwiduje on przebarwienia posłoneczne, skóra nabiera jednolitego kolorytu i blasku. Pierwsze efekty widać już kilka dni po zabiegu, ale na pełne efekty należy poczekać około miesiąca, bo narastają w czasie. Dermapen daje największą skuteczność jeśli jest wykonany w serii 3-4 zabiegów.
Stymylator tkankowy to również zabieg, który wymaga serii 3-4 zabiegów, aby efekty były widoczne. Zaraz po zabiegu są już pierwsze efekty w postaci lekkiego ujędrnienia, napięcia i nawilżenia skóry. Pełne efekty zagęszczenia skóry, ujędrnienia, odmłodzenia widoczne są po 2-3 miesiącach. Stymulator tkankowy pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny i ten proces wymaga czasu, bo działa na naturalne procesy w naszej skórze.

Który zabieg jest bardziej skuteczny?

Zarówno stymulator tkankowy jak i dermapen to bardzo skuteczne zabiegi, bardzo cenione przez Pacjentów na całym świecie. Nie można porównać ich pod względem skuteczności, bo każdy z nich działa zupełnie inaczej i rozwiązuje inne problemy.
Dermapen działa na skórę zewnętrzną, poprawia jej jakość, teksturę, koloryt. Stymulator tkankowy działa na skórę od wewnątrz, na stymulowanie odbudowy objętości, nawilżenie i odżywienie skóry, delikatną poprawę owalu. To co jest najważniejsze, to ustalenie co chcesz poprawić w swoim wyglądzie i dobrać zabieg odpowiednio do problemu.

Dermapen vs stymulator tkankowy – który zabieg wybrać?

Wybór zabiegu zależy przede wszystkim od efektu jaki chcesz osiągnąć.
Jeśli chcesz poprawić koloryt, wyrównać teksturę skóry, pozbyć się płytkich zmarszczek , zredukować, przebarwienia, szarą skórę, a nawet wygładzić płytkie blizny – zabieg dermapen jest dla Ciebie! To idealne odświeżenie skóry i nadanie jej blasku.
Jeśli twoja twarz zaczyna tracić objętość, zaczyna opadać owal i szukasz zabiegu, który jest prawie nieinwazyjny i bez okresu rekonwalescencji–rekomendujemy stymulator.

Dermapen vs stymulator tkankowy – podsumowanie

Zarówno stymulator tkankowy jak i dermapen to bardzo skuteczne zabiegi odmładzające skórę, należące do kategorii zabiegów regeneracyjnych. Zabiegi te bardzo różnią się od siebie, dermapen działa na przebudowę tekstury skóry, jakość skóry, koloryt i zmarszczki, stymulator działa na skórę od wewnątrz, odbudowując utracony kolagen i elastynę w bardzo naturalny sposób, poprawiając delikatnie objętość i nawilżenie skóry.
Doskonałym rozwiązaniem jest terapia łączona , bo daje zdecydowanie lepsze efekty. W przypadku połączenia zabiegu dermapen i stymulatora efekt działania jest widoczny zarówno w poprawie kondycji i tekstury skóry, jej kolorytu jak i objętości , jędrności i napięcia skóry.
Polecamy terapie łączone, bo efekty są wielowymiarowe i bardziej skuteczne. Obydwa zabiegi, zarówno dermapen jak i stymulator tkankowy to zabiegi naturalne, opierające się na procesach zachodzących w naszej skórze, dlatego są bardzo bezpieczne a zarazem skuteczne. Polecamy!

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA