EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Mezoterapia igłowa- wszystko co powinnaś wiedzieć

Masz pytanie?

Mezoterapia igłowa
Spis treści

Wiosna tuż, tuż, więc wiele kobiet szuka sposobów na regenerację i odświeżenie skóry twarzy po zimie, chce przywrócić jej zdrowy, promienny wygląd. Jedną ze sprawdzonych metod jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest świetnym sposobem na poprawę kondycji skóry, nawilżenie, odmłodzenie, co w rezultacie daje efekt zdrowej, młodszej, promiennej skóry. Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, który polega na podaniu pod skórę substancji aktywnych – kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów, polinukleotydów, mikroelementów czy osocza.

Mezoterapia igłowa ma podwójne, dobroczynne działanie na skórę. Po pierwsze nakłucia, uszkadzając naskórek, pobudzają procesy regeneracyjne w skórze i skutkują tworzeniem nowego kolagenu i elastyny – już sam efekt kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć pobudza naszą skórę do pracy. Po drugie, preparat aktywny podany podczas zabiegu odżywia, nawilża i regeneruje skórę.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2

Mezoterapię igłową można wykonywać tradycyjnie, podając preparat igłą i strzykawką. Drugim, często bardziej skutecznym sposobem, jest mezoterapia igłowa z zastosowaniem urządzenia Vital Injector 2.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2 to wyjątkowo skuteczny, bezpieczny, bardzo precyzyjny sposób na dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Dlaczego?

Vital Injector to po pierwsze system multi-igłowy, a po drugie system próżniowego podania preparatów. Umożliwia aplikację równych, ustalonych dawek na tę samą, precyzyjną głębokość ‒ głębokość ustawia się odpowiednio do rodzaju i gęstości preparatu, więc gwarantowane jest bardzo precyzyjne i skuteczne podanie. Jednorazowa, sterylna multi-igła w urządzeniu to 5 nakłuć jednocześnie, więc wykonujemy 5 razy więcej nakłuć niż przy tradycyjnej mezoterapii.

Urządzenie zapewnia wysoki komfort zabiegów, dzięki próżniowemu podaniu preparatów, nie powoduje niepożądanych efektów takich, jak siniaczki czy grudki, które występują w tradycyjnej mezoterapii. W związku z tym nie ma okresu rekonwalescencji po zabiegu. Zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem Vital Injector są praktycznie bezbolesne.

Jak dobiera się preparaty w mezoterapii?

Preparaty dobiera lekarz lub dyplomowany kosmetolog, który wykonuje zabieg. Preparat dostosowywany jest do kondycji skóry i potrzeb pacjenta. Przy młodych skórach stosowane są preparaty nawilżające i rewitaliujące, np. Filorga NCTF, której formuła składa się z 55 składników aktywnych (witaminy, aminokwasy), czy Neauvia Hydro Deluxe w celu nawilżenia skóry i utrzymywania jej w dobrej kondycji. Jest to również terapia prewencyjna, opóźniająca procesy starzenia się skóry.


Skóra z oznakami starzenia, tracąca jędrność wymaga preparatu o bardziej intensywnym działaniu. Dobrze sprawdza się mezoterapia kolagenowa, na przykład Linerase, czyli kolagenowa bioregeneracja skóry, która stymuluje produkcję nowego kolagenu, odbudowuje ubytki skórne, spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność i gęstość skóry.

Bardzo skuteczną mezoterapią jest też biostymulator Nucleofill firmy Croma Pharma, który zagęszcza, nawilża i ujędrnia skórę. Nucleofill należy do kategorii biostymulatorów, bo działa na zasadzie silnej bio stymulacji i głębokiej odnowy skóry poprzez stymulację naturalnych procesów regeneracji.

Efekty mezoterapii igłowej

Korzyści mezoterapii igłowej to:

  • nawilżona, odżywiona skóra
  • poprawa elastyczności i napięcia
  • niwelacja drobnych zmarszczek
  • twarz nabiera zdrowego, świeżego wyglądu
  • doskonała profilaktyka anti-age.

 

Zabiegi łączone

Zabiegi łączone cechuje wyższa skuteczność, dlatego warto łączyć terapie dla optymalnego efektu. Mezoterapia świetnie sprawdza się jako uzupełnienie innych terapii przeciwstarzeniowych, np. po zabiegach laserowych, które działają intensywnie, termicznie. Seria mezoterapii doskonale nawilża i rewitalizuje skórę.

Warto łączyć też mezoterapię z zabiegiem oczyszająco-rewitalizującym, Hydrafacial. Efekt? Promienna, nawilżona, zrewitalizowana skóra. Dobrze też pamiętać, że mezoterapia igłowa powinna być wykonana w serii 3-4 zabiegów.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych zabiegów łączonych:

 

Dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg polecany jest w zasadzie dla każdego, w każdym wieku. Jest to zabieg regenerujący, nawilżający, rewitalizujący, ważne, żeby preparat było odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

Przeciwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa jest terapią bardzo bezpieczną, ale mimo wszystko istnieją przeciwskazania do zabiegu. Do nich należą:

  • ciąża i karmienie piersią
  • alergia na składniki preparatu
  • stany zapalne skóry, opryszczka
  • choroby nowotworowe.
4.7/5 - (8 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi