EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Ginekologia estetyczna – co to takiego i czym się zajmuje?

Masz pytanie?

ginekologia estetyczna warszawaa wola
Spis treści

Seksualność to ogromna siła. Wpływa na nasze życie, satysfakcję, a nawet zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby zatroszczyć się o swoje ciało, łącznie z obszarem intymnym. Zmiany w budowie pochwy mogą wpływać negatywnie na życie seksualne kobiet, samopoczucie, pewność siebie czy poczucie atrakcyjności. Aby poprawić funkcjonalność i wygląd narządów płciowych oraz komfort psychiczny i fizyczny, warto zdecydować się na zabiegi ginekologii estetycznej. Co warto wiedzieć o tej dziedzinie medycyny? Czym się zajmuje? Jakie zabiegi poprawią wygląd i funkcjonowanie pochwy? Zapraszamy do lektury!

Ginekologia estetyczna – co to takiego i czym się zajmuje?

Czym jest ginekologia estetyczna? To stosunkowo młoda dziedzina medycyny estetycznej skoncentrowana na zabiegach poprawiających funkcjonalność i wygląd zewnętrzny narządów płciowych kobiety oraz zwiększających satysfakcję ze współżycia. Zabiegi estetyczne pochwy przeprowadza się również w celu usunięcia określonych dolegliwości i przypadłości, takich jak nietrzymanie moczu, luźna pochwa czy sucha skóra w okolicach intymnych. Ginekologia estetyczna w skuteczny, bezpieczny i bezinwazyjny sposób pomaga w przypadku zmian zachodzących w obrębie pochwy w okresie menopauzy, uszkodzeń poporodowych czy wad wrodzonych.

Ginekologia estetyczna – wskazania

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej miejsc intymnych mogą być wykonywane zarówno z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. Jednym ze wskazań do zabiegu jest nietrzymanie moczu wysiłkowe. Jest to powszechna dolegliwość, która dotyczy kobiet w różnym wieku, zarówno młodych, jak i dojrzałych. Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się wyciekiem moczu w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, kaszlu i kichania. Główne przyczyny problemu to ciężki poród siłami natury oraz duża liczba porodów.

W zależności od przebiegu porodu i predyspozycji danej kobiety, pochwa po porodzie może stać się luźniejsza. Dochodzi wówczas do rozciągnięcia więzadeł i rozluźnienia mięśni pochwy. Przypadłość wpływa negatywnie na życie seksualne oraz zwiększa ryzyko występowania infekcji intymnych. Po porodzie wiele kobiet może doświadczyć również obniżenia narządów rodnych.

Wskazaniem do zabiegów ginekologii estetycznej jest okres menopauzy, podczas którego dochodzi do zmian w funkcjonowaniu narządów płciowych, pojawia się suchość pochwy utrudniająca współżycie oraz uciążliwy problem nietrzymania moczu.

Ginekologia estetyczna rekomendowana jest także kobietom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych, w związku z czym odczuwają dyskomfort i brak satysfakcji. Ponadto wśród wskazań do zabiegów korygujących wygląd pochwy można wymienić:

 • zrosty i blizny, które powstały po nacięciu krocza,
 • przerost warg sromowych mniejszych,
 • asymetryczne wargi sromowe,
 • pogarszająca się z wiekiem jakość życia seksualnego,
 • pozbawiona elastyczności skóra w okolicach intymnych,
 • odczuwanie bólu w trakcie wysiłku fizycznego czy wykonywania codziennych czynności w związku z deformacją warg sromowych, na przykład po porodzie.

Ginekologia estetyczna – jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg laserowy wykonywany w ramach ginekologii estetycznej nie wymaga szczególnych przygotowań. Pacjentka musi być zdrowa, nie może być żadnej infekcji ani w obrębie narządów intymnych, ani w moczu. Wymagana są zatem aktualne wyniki badania cytologicznego oraz posiew z moczu i posiew z pochwy. Ponadto, planując zabieg ginekologii estetycznej, należy uwzględnić cykl miesiączkowy, ponieważ laseroterapii nie można przeprowadzić podczas menstruacji.

Skuteczne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

Popularnymi zabiegami wykonywanymi w ramach ginekologii estetycznej są: laserowe leczenie nietrzymania moczu i laserowe obkurczanie pochwy. Ww. zabiegi ginekologii estetycznej są bezbolesne, bezpieczne, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, poprawiają wygląd i budowę narządów intymnych oraz jakość życia seksualnego.

Laseroterapia polega na obkurczeniu błony śluzowej ścianek pochwy oraz na ujędrnieniu i napięciu pochwy. W trakcie zabiegu stosuje się innowacyjny laser Fotona i wiązkę SMOOTH Er:Yag. Energia lasera obkurcza włókna kolagenowe, ujędrnia, napina, pogrubia tkankę. Wskazaniem do laseroterapii jest problem mimowolnego wycieku moczu wywołany wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej w trakcie aktywności fizycznej czy gwałtownego śmiechu, a także obniżona satysfakcja ze współżycia w związku z utratą sprężystości mięśni pochwy. W trakcie zabiegu laserowego dochodzi również do stymulacji włókien kolagenowych, a tym samym do poprawy nawilżenia okolic intymnych.

Ginekologia estetyczna – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do zabiegów ginekologii estetycznej to:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • okres bezpośrednio po porodzie,
 • choroby nowotworowe,
 • miesiączka,
 • stany zapalne,
 • infekcje pochwy,
 • przyjmowanie antybiotyków i leków światłouczulających.

Ginekologia estetyczna – podsumowanie

Ginekologia estetyczna to jedna z dziedzin medycyny estetycznej, w ramach której wykonuje się zabiegi poprawiające funkcjonowanie i wygląd zewnętrzny narządów płciowych kobiety oraz zwiększające satysfakcję z życia intymnego. Wśród wskazań do zabiegów ginekologii estetycznej może wymienić: zmiany w obrębie pochwy, które utrudniają współżycie, niezadowolenie z wyglądu narządów płciowych, luźną pochwę, obniżenie narządów rodnych, suchość pochwy oraz problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W Klinice Medycyny Estetycznej Absolu, pacjentki mogą skorzystać z zabiegu laserowego obkurczania pochwy i leczenia nietrzymania moczu. Wiązka lasera Fotona ujędrnia, napina, zagęszcza i zwęża ścianki pochwy, dzięki czemu odczuwa się większe zadowolenie ze współżycia. W ten sposób wyeliminowany zostaje również problem niekontrolowanego wycieku moczu. Warto nadmienić, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej miejsc intymnych są bezbolesne, bezpieczne, skuteczne, trwają krótko, nie wymagają długotrwałej rezygnacji z codziennych aktywności. W zależności od zaawansowania problemu, rekomenduje się wykonanie od 1 do 3 zabiegów laserem Fotona.

5/5 - (2 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!