EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Czego nie należy robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?

Masz pytanie?

powiększanie ust kwasem
Spis treści

Zasady po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego – o czym warto pamiętać?

Kwas hialuronowy jest drugim najbardziej popularnym preparatem używanym w medycynie estetycznej i kosmetologii, i jest nie do zastąpienia!
Ten naturalny składnik cieszy się ogromnym i wciąż rosnącym uznaniem ze względu na swoje właściwości nawilżające , poprawiające jędrność, stymulujące.

Czym jest kwas hialuronowy i dlaczego jest potrzebny skórze?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, głównie w skórze, stawach i oczach. Jego główną funkcją jest utrzymanie nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry. Jest higroskopijny, czyli ma zdolność wiązania wody , 1 cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże do 1 tysiąca cząsteczek wody. Nasze komórki w sposób naturalny syntezują kwas hialuronowy, ale z biegiem lat produkcja kwasu hialuronowego w organizmie maleje, co prowadzi do utraty objętości skóry, zmarszczek i utraty elastyczności. Dlatego właśnie stosuje się go w medycynie estetycznej, aby przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy podawany w medycynie estetycznej jest biozgodny z kwasem człowieka, czyli ma taką samą budowę chemiczną. Dlatego mówi się o dużym bezpieczeństwie preparatu. Skąd się bierze kwas hialuronowy? Jest on produkowany w reakcjach biochemicznych fermentacji cukru z wykorzystaniem specjalnych szczepów bakterii.

Czym się różni kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany?

Istnieją dwa główne rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy usieciowany charakteryzuje się większą gęstością i trwałością, co sprawia, że jest idealny do modelowania modelowania konturów twarzy, liftingu czy wypełniania ubytków tkanki. Kwas usieciowany z reguły utrzymuje się 9-18 miesięcy, zależnie od stylu życia, miejsca podania, rodzaju preparatu.
Z kolei kwas hialuronowy nieusieciowany jest bardziej delikatny i zdecydowanie mniej trwały. Ma przede wszystkim właściwości biostymulujące, regenerujące i nawilżające skórę. Stosuje się głównie do nawilżenia i poprawy kondycji i elastyczności skóry, najczęściej w formie mezoterapii igłowej, która jest doskonałym zabiegiem regenerującym i nawilżającym.
Aby zabiegi kwasem hialuronowym miały większą efektywność i dawały lepsze efekty zabiegowe należy przestrzegać kilku zasad, zarówno przy podaniu kwasu hialuronowego usieciowanego w postaci wypełniacza, jak i po mezoterapii, czy stymulatorze tkankowym opartym na kwasie hialuronowym.

Czego należy unikać po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego istnieje kilka czynników, których należy unikać.

  • Kwas hialuronowy, szczególnie tuż po podaniu nie lubi wysokiej temperatury i dlatego nie powinno się przez min 3 dni po zabiegu korzystać z sauny, gorących, długich kąpieli czy jacuzzi.
  • Zaleca się unikanie intensywnego nasłonecznienia przez co najmniej kilka dni po zabiegu, promieniowanie słoneczne obniża skuteczność zabiegu
  • Należy też przez kilka dni powstrzymać się od intensywnych treningów, aby uniknąć nadmiernej stymulacji i zwiększonego metabolizmu
  • Po zabiegach z kwasem hialuronowym nie stosuje się zabiegów z wykorzystaniem energii termicznej przez ok 1 miesiąca, takich jak lasery, czy HIFU, czy fala radiowa, bo preparat ulegnie zniszczeniu

Co zalecamy po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Aby zachować efekty zabiegu i zapewnić skórze odpowiednią regenerację, warto skupić się na pozytywnych nawykach:

  • Przede wszystkim pij dużo wody, kwas hialuronowy działa higroskopijnie, wiąże wodę w organizmie więc jest bardziej skuteczny i trwały, kiedy organizm jest prawidłowo nawilżony
  • Stosuj delikatne kosmetyki i unikaj silnych substancji chemicznych.
  • Bezwzględnie stosuj ochronę przeciwsłoneczną, nie tylko w lecie.

Podsumowując, zabiegi z kwasem hialuronowym, zarówno usieciowanym jak i nieusieciowanym są bardzo skuteczną, bezpieczną i dobrą metodą wyglądu skóry.
Aby efekty były jak najlepsze, należy przestrzegać pewnych środków ostrożności po zabiegu. Przestrzegając zaleceń specjalisty i dbając o odpowiednie nawyki, możemy cieszyć się długotrwałymi efektami i promiennym wyglądem skóry.
Należy pamiętać, że efekty i trwałość zabiegu są kwestią bardzo indywidualną i zależą od organizmu, jego stanu zdrowia, stylu życia, ale stosując się do rekomendacji pozabiegowych na pewno podnosimy efekty zabiegowe.

 

3.5/5 - (2 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!