EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Dolina łez

To potoczna nazwa na okolicę pod oczami, od wewnętrznych kącików oka do policzka. Z wiekiem i postępującym procesem starzenia następuje utrata tkanki tłuszczowej w tej okolicy pod oczami i powstaje rodzaj zapadnięcia, nazywany doliną łez. Często ten defekt estetyczny pojawia się u młodych osób, po 30 roku życia. Wyraźnie zarysowana dolina łez sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną, smutną, starszą niż w rzeczywistości. Ten defekt niestety dodaje lat. Dlatego warto zastosować działania profilaktyczne, które opóźnią zachodzące procesy starzenia pod oczami.

kurze łapki

Dolina łez – przyczyny

Na stopniowe pojawienie się doliny łez ma wpływ budowa anatomiczna, grubość tkanki tłuszczowej pod skórą oraz styl życia. Wraz z wiekiem następuje ubytek kolagenu i elastyny w skórze, co powoduje, ze skóra staje się cienka, sucha, pojawiają się zmarszczki. Dodatkowo ubywa tkanki tłuszczowej pod skórą, a to powoduje rodzaj zapadnięcia w okolicy pod oczami. W związku z bardzo cienką skórą dodatkowo pojawiają się zmarszczki pod oczami i sińce, bo naczynka krwionośne prześwitują przez cienką skórę.

Dolina łez – jak zapobiec?

Profilaktyka skóry wokół oczu jest niezwykle ważna, tak aby opóźnić powstanie i utrwalenie się defektu estetycznego nazywanego doliną łez, bo zdecydowanie łatwiej jest opóźnić pewne procesy, niż cofać. W przypadku doliny łez ważne jest po pierwsze -nawilżanie, tak aby nie dopuszczać do przesuszenia cienkiej skóry pod oczami. Polecana jest regularna Mezoterapia igłowa na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i witaminą C na rozjaśnienie ciemnych kręgów pod oczami ( Mezoterapia Light Eyes), doskonałą regeneracją a zarazem stymulatorem odbudowy kolagenu jest stymulator Nucleofill Soft Eyes, we wczesnym stadium starzenia się skóry warto zdecydować się na mikronakłuwanie, zabieg Dermapen 4.0, który pomoże zagęścić cienką skórę pod oczami, przebuduje ją, poprawi strukturę i koloryty.

Dolina łez- jak zlikwidować?

Jeśli zaczynasz dostrzegać u siebie oznaki, że proces starzenia okolicy oka zaczyna postępować warto pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej, które działają skutecznie regenerująco i cofają procesy starzenia w okolicy oka.
Za poprawę jakości i grubości skóry oraz jej elastyczności odpowiadają kolagen i kwas hialuronowy. W przypadku widocznej doliny łez warto podejść do problemu kilku etapowo, aby osiągnąć pożądany efekt. Należy z jednej strony pracować nad odpowiednim nawilżeniem skóry poprzez pielęgnację okolicy oczu oraz mezoterapię jak również wzmacniać, zagęścić i pogrubić skórę pod oczami poprzez odbudowę warstwy kolagenu. Naturalną syntezę kolagenu, która wzmacnia, pogrubia i zagęszcza skórę można stymulować radiofrekwencją mikroigłową, zabiegiem laserowym Smooth Eye jak również stymulatorem tkankowym Nucleofill.

Dolina łez- jzabiegi

  • Mezoterapia igłowa – nawilżenie, ujędrnienie, poprawa kolorytu
  • Dermapen 4.0 z ampułką rozjaśnjającą- nawilżającą
  • Stymulator tkankowy Nucleofill Soft Eyes – nawilżenie, ujędrnienie, stymulacja regeneracji kolagenu, zagęszczenie skóry
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – zagęszczenie, pogrubienie, ujędrnienie skóry pod oczami, przebudowa i regeneracja skóry
  • Fotona Smooth Eye – wygładzenie, zagęszczenie skóry pod oczami, poprawa kolorytu
  • Wypełnienie kwasem hialuronowym

Metody leczenia doliny łez

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ